SVETELEKTRO

31. mája 2021

Sluchatkac/preamp TPA6120

Wili  2 týždne pred  Praha 84
240

Predam KOMPLETNU stavebnicu vratane krabicky, panelu a vsetkej potrebnej mechaniky pre sluchatkovy zosilnovac s TPA6120, resp. preamp / ovladacie centrum pre zosilnovac. Oproti ostatným doskám pre TPA dostupným na internete, je tu maximálne optimalizované napájanie obvodu a veľa doplnkových funkcií. Každý kanál má vysoko predimenzovanú samostatnú stabilizáciu a blokovanie priamo pri obvode.

Funkcie:

Po pripojení sieťového prívodu sa rozsvieti led signalizujúca standby. Po stlačení tlačidla power alebo privedením trvalého externého napätia (napr. +5V z USB z PC) do galvanicky oddeleného vstupu remote in, sa zosilňovač zapne a rozsvieti sa druha farba led. Po cca 2 sekundách sa aktivuje výstup / resp. vypne sa mute. Zároveň, sa aktivuje linkový audio výstup pre koncový zosilňovač a tiež remote out +5V pre jeho zapnutie na diaľku.

V prípade, že sa do Jacku na prednom paneli zasunie konektor slúchadiel, automaticky sa aktivuje mute na linkovom výstupe a tiež sa vypne remote out aby sa vypli reproduktory.

Ak by došlo počas prevádzky ku kritickej poruche výkonového prvku, aktivuje sa DC ochrana, ktorá okamžite odpojí všetky výstupy.

Doska je zložitá z pohľadu pájkovania a preto nie je vhodná pre začiatočníkov. Stavba je viac menej jednoduchá, zložité je až dopasovanie jednotlivých konektorov pri mechanickej zástavbe dosky do krabičky lebo je veľmi maličká. Všetko som ale nachystal tak aby pri nasledovaní dodaných inštrukcií by sa to malo dať zostaviť celkom jednoducho.
Nizsie v obrazkoch je ako vyzera zostaveny zosilnovac a tiez namerane parametre pri vystupe 1,6VRMS zaradom do 32R, 150R a 600R, do vyssich odporov je pre mna potom uz THD nemeratelne.

Stavebnica obsahuje uplne vsetko, kazdu jednu potrebnu suciastku a konektory, vsetko pekne a kvalitne zabalene, od oznacenych odporov a vsetkych potrebnych suciastok, znackovych a kvalitnych komponentov ako napr. orig. japonsky ALPS, low-esr nichicon a wima kondenzatory, texas-instruments polovodice, axicom elekomunik. rele, tieneny audio toroid, mechaniku az po kazdu potrebnu na cierno nafarbenu srubku pre zostavenie. Vysledna cena priblizne odpoveda ekvivalentu hodnoty dodaneho materialu.

Co stavebnica neobsahuje: naradie a spotrebny material ako cin, flux atd…

Rozmery krabicky su cca 18x4x12cm.

Cena je 6000kc / 240eur vratane posty.

“Stavebnica” / set komponentov, je dostupna len tato jedna a viac nebude, je to vysledok prebytku suciastok z objednavok kde bolo treba objednat vacsie mnozstvo kusov aby som postavil sluchatkac pre seba… ak sa niekto neciti na zostavenie sam ale chce hotovy sluchatkac mozem zadarmo poskladat.

Jedna sa o experimentálny testovací modul, nie finálny výrobok! Dodany navod je len set inštrukcií potrebných k tomu, aby bolo možné modul otestovať v laboratórnych podmienkach. Modul pracuje so sieťovým napätím a nie je certifikovaný ani testovaný revíznym strediskom, preto manipulácia a stavba je celá na vlastnú zodpovednosť a nie je vhodná pre elektrotechnicky neznalého.

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (0)
  • Súhlasím (0)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)
Najnovšie články od Wili (zobraziť všetky)
Praha,Česko