SVETELEKTRO

30. júna 2012   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Nový 7“ displej eDIPTFT70 – keď na veľkosti záleží


SOS electronic s.r.o.

Nový inteligentný displej eDIPTFT70 od Electronic Assembly poskytuje všetko, čo jeho menší príbuzní a ešte niečo navyše – veľkosť.

S veľkosťou 7“ a rozlíšením 800×480 pixelov dokáže zobraziť pomerne značné množstvo informácií. Podobne ako ostatní členovia rodiny eDIP (eDIPTFT32 a eDIPTFT43), aj eDIPTFT70 eliminuje potrebu náročného a zdĺhavého programovania na úrovni pixelov.

Výhody / vlastnosti:

 1. inteligentný modul displeja 7“ TFT
 2. 800×480 bodov, 65536 farieb
 3. extrémne jednoduchá implementácia do zariadenia
 4. ovládanie pomocou príkazov – bez potreby pracovať na úrovni pixelov
 5. nie je potrebný PC alebo embedded system
 6. plná funkcia takmer okamžite po zapnutí
 7. RS232, I2C a SPI rozhranie
 8. mnohé preddefinované škálovateľné fonty, grafické symboly, stĺpcové grafy,…
 9. 4 MB RAM pre vlastné fonty, symboly, makrá, obrázky alebo animácie
 10. voliteľný dotykový panel s variabilným rastrom
 11. digitálne I/O porty a 2 analógové vstupy
 12. biele LED podsvietenie, softvérovo stmievateľné
 13. spotreba cca 3,5W
 14. rozšírený teplotný rozsah -20° až +70°C

Celé ovládanie displeja je na úrovni príkazov, preto je mimoriadne ľahké a jednoduché zobraziť text, grafiku a mnohé ďalšie symboly. Ovládanie pomocou príkazov podstatne urýchľuje vývoj a skracuje čas uvedenia výrobku na trh. Pri vývoji aplikácie môžete využiť preddefinované funkcie, symboly a geometrické funkcie, stĺpcové grafy, rámiky, spínače a mnohé ďalšie. Vo všeobecnosti eDIPTFT70 ponúka takmer to isté ako ostatní členovia rodiny eDIPTFT, vrátane takmer okamžitého štartu za niekoľko desatín sekundy.

Jednoduché napájanie +5V, analógový dotykový panel s variabilným rastrom a softvérovo nastaviteľná intenzita podsvietenia prispievajú k univerzálnosti použitia. V mnohých aplikáciách môže byť užitočných až 80 rôznych krátkych zvukov použiteľných ako zvuková spätná väzba.

Aj eDIPTFT70 obsahuje až 3 komunikačné interfejsy – RS232, I2C a SPI, preto je možné ho pripojiť prakticky k ľubovoľnému zariadeniu. Pomocou externých prevodníkov aj k LAN, USB alebo RS485.

Bližšie informácie ponúka datasheet eDIPTFT70.Orientačná cena modulu eDIPTFT70-ATP je 360 Eur/ks. V prípade záujmu o produkty Electronic Assembly nás prosím kontaktujte firmu SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.Ako sa vám páčil tento článok?
 • Páči sa mi (0)
 • Súhlasím (0)
 • Zábavné (0)
 • Informatívne (0)

Pridaj komentár