SVETELEKTRO

1. júna 2023   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Ponuka PG v TME – náradie pre domácich majstrov aj profesionálov


TME s.r.o.

Univerzálne, precízne a odolné.

Aby náradie slúžilo dlhé roky v dobrom stave, je mimoriadne dôležité, aby bolo správne vyrobené a otestované. Spoločnosť PG ponúka takéto náradie. V našom katalógu nájdete od univerzálneho náradia až po špecializované výrobky pre špecialistov.

 • Príslušenstvo k elektronáradiu od PG
 • Ploché kľúče
 • Skrutkovače
 • Kliešte a rezné nástroje

Vysoké ceny služieb poskytovaných špecializovanými spoločnosťami, napríklad za renovačné služby alebo automechanikov, ako aj dlhé lehoty, ktoré ponúkajú profesionáli, spôsobujú, že sme často nútení vziať na seba úlohu renovácie domu alebo vykonania jednoduchých opráv. Aby to bolo možné, je nevyhnutné mať správne náradie. Patrí k nim základné elektrické náradie, ako sú aku skrutkovač, príklepová vŕtačka, uhlová brúska a celý rad príslušenstva, napríklad vrtáky, rezné a brúsne kotúče. Dôležité bude aj správne príslušenstvo v podobe vrtákov, kotúčov alebo bitov. V dielni nesmie chýbať ani píla na rezanie kovu a dreva, kladivo, sekáč, sada kľúčov a skrutkovačov. Nevyhnutné sú aj meracie nástroje: meracie pásma, posuvné meradlá alebo vodováhy.

 

 

Vysoká kvalita a široký sortiment

Aby spoločnosť PG splnila očakávania aj tých najnáročnejších používateľov, postarala sa o mimoriadne široký sortiment výrobkov. Celý sortiment je rozdelený do 3 hlavných značiek:

 • PG mini – predstavuje náradie a príslušenstvo pre elektrické náradie, najmä pre oblasť hobby;
 • PG tools – ručné a elektrické náradie určené pre domácich majstrov, používané pri poloprofesionálnych prácach, v menších podnikoch a dielňach na vykonávanie drobných opráv;
 • PG professional – príslušenstvo k elektrickému náradiu pre každého používateľa.

V rámci týchto troch skupín sú výrobky v mnohých kategóriách určené na rekonštrukčné, stavebné a dekoratívne alebo remeselnícke práce.

 

Elektronáradie, diely a príslušenstvo

V skupine dielov a príslušenstva elektronáradia nájdete všetky druhy nástavcov ku aku skrutkovačom ako brúsne frézy, kamene a kotúče alebo leštiace nástavce.

Nájdete tu aj stojany či upevňovacie taniere. Široká ponuka rôznych druhov príslušenstva zahŕňa položky od každej značky tohto výrobcu.

Príkladom náradia patriaceho do skupiny PG tools, ktoré funguje s vyššie uvedeným príslušenstvom, je miniatúrna vŕtačka 135 W. Vďaka širokému rozsahu otáčok (od 10 000 do dokonca 32 000 ot./min.) je vŕtanie efektívne a vytvorené otvory sa vyznačujú vysokou kvalitou. Náradie sa ľahko používa a umožňuje mimoriadne presnú prácu. Súprava obsahuje 3 nástavce s rôznymi priemermi, t. j. 1,6 mm, 2,35 mm a 3,2 mm. Vŕtačka je napájaná striedavým prúdom 230 V. Dôležitým aspektom pri opísanom výrobku je jeho nízka hmotnosť. S hmotnosťou necelých 800 gramov nepredstavuje pre pracujúcu obsluhu výrazné zaťaženie, takže vŕtanie nespôsobuje nadmernú únavu.Malá a pohodlná vŕtačka na precíznu prácu.

 Súprava je vybavená praktickým a odolným obalom

Ďalšou zaujímavou ponukou je mimoriadne rozsiahla 195 kusová súprava príslušenstva k vŕtačke, ktorú nájdete pod názvom PG-195A. Ergonomické balenie vám umožní udržiavať poriadok v dielni a ukladať všetky bity potrebné pre vašu vŕtačku na jednom mieste. Dodávané komponenty umožňujú celý rad operácií: rezanie, čistenie, frézovanie, gravírovanie, obrábanie materiálov, ako je nehrdzavejúca oceľ, sklo, keramika, plasty a minerály. Okrem toho je súprava vybavená leštiacimi prvkami na rezanie alebo brúsenie. Táto súprava „všetko v jednom“ zabezpečí dielňu pre akúkoľvek situáciu.

 

Brúsny materiál PG tools

Ďalšou zaujímavou položkou v sortimente náradia PG sú brúsne materiály. Príslušenstvo zaradené do tejto skupiny možno opäť rozdeliť do 3 kategórií:

 • Brúsne hárky a fibrové kotúče;
 • Rezné a brúsne kotúče;
 • Brúsne kefy a špongie.

Do prvej kategórie patria okrem iného fibrové kotúče, brúsne papiere a hrnčekové kefy, leštiace kotúče alebo brúsne pásy. Vďaka širokej škále zrnitosti (od 24 do 600) a použitiu materiálov odolných voči abrázii, ako je korund, karbid kremíka, materiál A96 alebo C49, sa široko používajú na všetky druhy prác vyžadujúcich zber a odstraňovanie materiálu. Riešenia možno nájsť na leštenie kovov, skla alebo plastov, ale aj na brúsenie drevených povrchov. V závislosti od použitej technológie sú vybavené suchým zipsom, montážnymi otvormi alebo kolíkmi, takže výmena brúsneho kotúča nie je problém a je veľmi rýchla.

V skupine brúsnych materiálov stojí za zmienku brúsny kotúč so symbolom PG-413.05. Je to jeden z príkladov nástroja inštalovaného na stroji pomocou montážneho otvoru. Priemer Ø115 a hrúbka kotúča 3,2 mm sú hlavnými vlastnosťami výrobku. Kotúč je určený na rezanie všetkých druhov kovových alebo oceľových súčiastok a povrchov.


Kotúč zvládne tvrdé materiály.

Brúsny kotúč PG-RG.002 je namontovaný na 6 mm stopke a zrnitosť brúsneho papiera je 60. S týmto nástrojom môžete ľahko odstrániť starý, poškodený náter zo záhradného nábytku a vyčistiť drevené plotové prvky. Miniatúrne rozmery umožňujú použitie kotúča na čistenie aj tých najťažšie prístupných povrchov.

 

Pomocou lamelového valca môžeme vyčistiť ťažko dostupné miesta.

 

Vrtáky do dreva, kovu a betónu

Skupinou príslušenstva, s ktorou sa stretávame najčastejšie, sú nepochybne vrtáky. Ide o jednoznačne jedno z najobľúbenejších a najdôležitejších dielenských príslušenstiev. Aby ste boli pripravení na každú eventualitu, oplatí sa vyzbrojiť správnymi súpravami na rôzne materiály. Výber vrtákov by sa mal riadiť najmä vysokou kvalitou výrobku, ktorá zabezpečí, že príslušenstvo bude dostatočne odolné. Nekvalitné vrtáky vystavené vysokému zaťaženiu a rýchlosti sa otupia a zlomia, čím stratia svoje úžitkové vlastnosti.

Výrobca náradia PG má v ponuke kompletný sortiment vrtákov pre nasledujúce aplikácie:

Ľahko si vyberiete aj strediace vrtáky na udržanie presnej polohy vŕtania. V katalógu sú k dispozícii aj celé sady vrtákov pre rôzne aplikácie vo veľkostiach od 0,3 do 10 mm.

 

Univerzálne náradie

Toto je pravdepodobne najrozmanitejšia skupina výrobkov. Nájdete tu všetky druhy univerzálneho náradia, ktoré nie sú zaradené nikde inde, vrátane kladív, pílových listov, svoriek a mnoho, mnoho ďalšieho. Ide o výrobky, ktoré sa dobre uplatnia v domácej skrinke s náradím aj ako vybavenie pre profesionálny stavebný tím.

 

Kľúče, sady kľúčov

Dôležitou súčasťou sortimentu sú ploché (otvorené) kľúče. Kvalitu a pevnosť kľúča určuje použitý materiál. Sily pôsobiace pri povoľovaní skrutky sú také veľké, že nekvalitný materiál sa veľmi rýchlo deformuje alebo dokonca zlomí.

Príkladom kvalitnej sady kľúčov je sada PG-T130. Chróm-vanádiová oceľ je materiál, ktorý sa pre tento typ náradia výborne hodí. Výrobca ponúka 8 obojstranných kľúčov vo veľkostiach od 6 mm do 22 mm. Takáto súprava plne postačuje na použitie v dielni.Súprava je zhotovená z chróm-vanádiovej ocele

Chróm-vanádiová oceľ sa používa aj pri výrobe nastaviteľného kľúča PG-501. nastaviteľný kľúč vo veľkosti 1″ môže byť náhradou alebo pevnou oporou pre vyššie uvedené kruhové kľúče. Použitie jediného nástroja v tomto prípade umožňuje povoľovanie skrutiek rôznych veľkostí, čo je nespornou výhodou.


Nastaviteľné kľúče sú univerzálnym a pohodlným náradím

 

Skrutkovače a jemné skrutkovače

Výrobca zaradil do svojho sortimentu aj nástroj na skrutkovanie v presných upevňovacích systémoch. Možno spomenúť skrutkovač PG-17A. Súprava obsahuje otvárače a skrutkovacie bity rôznych veľkostí pripevnené k rukoväti skrutkovača. Všetky komponenty boli vyrobené s maximálnou starostlivosťou.


Súprava PG-17A je vhodná pre náročné pracovné postupy.

Pri prácach s elektrickým prúdom je potrebné používať izolované skrutkovače na ochranu pred zásahom elektrickým prúdom. Spoločnosť PG ponúka svojim zákazníkom sadu skrutkovačov týchto veľkostí: PH1, PH2, PH0, SL 3 mm, SL 4 mm. Okrem toho je súčasťou dodávky skúšačka napätia, ktorá pred začatím práce potvrdí absenciu toku elektrického prúdu.


Izolované skrutkovače sú nevyhnutným pracovným náradím elektrikátov.

Toto je, samozrejme, len malá ukážka z celého sortimentu skrutkovačov PG. Sú v ponuke ako jednotlivé kusy aj ako celé sady, ktoré spĺňajú potreby domácich majstrov aj profesionálov.

 

Kliešte, nožnice, nože

Na záver treba spomenúť aj tento typ náradia. Jeho veľký význam v dielni netreba nikomu zdôrazňovať.

Univerzálnym nástrojom na uchopovanie a strihanie sú kliešte. Model PG-T441 má protišmykové rukoväte, vďaka ktorým je ergonómia používania na veľmi vysokej úrovni. Dĺžka klieští je 180 mm.


Kliešte sú nevyhnutným náradím v každej dielni.

Okrem univerzálnych klieští ponúka PG aj ploché kliešte, polkruhové kliešte a kliešte určené na strihanie. Typickým príslušenstvom používaným na strihanie všetkých druhov kovových dielov sú čelné kliešte. Model PG-T483 je vyrobený s rovnakou vysokou precíznosťou ako vyššie uvedené „kombinačky“. Aj on má protišmykové rukoväte a oceľ použitá v nástroji je odolná chróm-vanádiová oceľ.

Uvedené náradie nevyčerpáva celý sortiment PG, ktorý zahŕňa aj univerzálne položky, ako sú klasické kladivá, vodováhy, dávkovacie pištole, uholníky či nitovačky.

Text spracovala spoločnosť Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

https://www.tme.eu/sk/pages/library-articles/52546/ponuka-pg-v-tme-naradie-pre-domacich-majstrov-aj-profesionalov

Ako sa vám páčil tento článok?
 • Páči sa mi (0)
 • Súhlasím (0)
 • Zábavné (0)
 • Informatívne (1)

Komentáre (1)

 1. enigma píše:

  máte aj nastavec na obyčajný skrutkovač ktorým sa strihajú vodiče ?

Pridaj komentár