SVETELEKTRO

29. novembra 2011   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pripojte LED panely bez spájkovania – s konektormi TE


SOS electronic s.r.o.

Pripojiť drôtené prívody k LED panelom dokážete jednoducho, elegantne a profesionálne s vkladacími (poke-in) konektormi od TE Connectivity.

Ako pripojiť drôtené vodiče k DPS, aby mali spoľahlivý kontakt a nevyžadovali ručné spájkovanie? Asi nám napadne viacero možností pomocou rôznych svorkovníc. Ale akú svorkovnicu použiť, aby aj vyzerala profesionálne, nepôsobila rušivo a mala nízky profil, ktorý netieni LED?

Na tento účel sú navrhnuté vkladacie konektory (poke-in) od TE Connectivity, špeciálne navrhnuté pre osvetlenie. Dostupné sú v SMD, ako aj vývodovom prevedení. Teplu odolný plast umožňuje spájkovanie reflow procesom spolu s ostatnými SMD súčiastkami. Samotné pripojenie vodičov potom vyžaduje len jednoduché vloženie vodiča s odizolovanou časťou o dĺžke 7 mm. Pre jednoduchú kontrolu správnej dĺžky odizolovania sa na konektore nachádza výstupok.

Výhody / vlastnosti:

 1. konektory pre profesionálne pripojenie vodičov k DPS
 2. určené pre drôty priemeru 18, 20 a 22 AWG, ako aj lanká 18 a 20 AWG
 3. dostupné jednoduché aj dvojité verzie so štandardnou alebo nízkou vkladacou silou
 4. dostupné aj verzie plnené gélom pre použitie vo vonkajšom a vlhkom prostredí
 5. nízky profil a zaoblené rohy pre minimálne tienenie LED
 6. redundantné SMD vývody pre maximálnu mechanickú stabilitu
 7. biela alebo čierna farba pre rozlíšenie polarity
 8. plochá vrchná časť pre ľahké strojové osadzovanie
 9. spájkovanie bežným reflow procesom
 10. umiestniteľné vedľa seba s rozostupmi vývodov 4mm
 11. cenovo efektívna alternatíva voči ručnému spájkovaniu vodičov k DPS

Konektory sú dostupné so štandardnou, ako aj nízkou silou potrebnou na vloženie drôtu. Je možné použiť drôty priemeru 18, 20 a 22 AWG (pevný vodič), 18-20 AWG pocínované (pre-bond) lanko, ako aj 18 AWG lanko. Majú nízky profil a zaoblené rohy pre minimalizáciu tienenia. Pomerne robustné vyhotovenie a redundantné SMD pájkovacie plošky zvyšujú mechanickú stabilitu konektora a zabraňujú odlúpnutiu konektora z DPS. Pri použití viacerých konektorov vedľa seba, je možné ich umiestniť tak, že pájkovacie plošky sú v rovnakom 4mm rozostupe. Plochá vrchná strana umožňuje bezproblémové strojové osadzovanie.

Dostupné sú jednoduché a dvojité verzie v SMD ako aj vývodovom prevedení a ďalej v bielej (krémovej) a čiernej farbe umožňujúcej rozlíšenie polarity. Pre maximálnu ochranu pred koróziou vo vlhkom prostredí, sú dostupné aj typy plnené gélom.

Z nášho skladu vám ponúkame typ 1954097-1, t.j. dvojitý v SMD vyhotovení a bielej farbe, ktorý si môžete pozrieť aj v 3D nákrese.Tieto konektory predstavujú cenovo efektívnu a kvalitatívne vyššiu alternatívu voči ručnému spájkovaniu vodičov na DPS. Bližšie informácie o ďalších typoch z tejto série vám poskytne prehľad vkladacích (poke-in) konektorov TE Connectivity.

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte firmu SOS electronic s.r.o. adrese info@soselectronic.sk.

Ako sa vám páčil tento článok?
 • Páči sa mi (0)
 • Súhlasím (0)
 • Zábavné (0)
 • Informatívne (0)

Pridaj komentár