- SVETELEKTRO - https://svetelektro.com -

Pripojte svoje USB aplikácie k zariadeniam s OS Android!

Spoločnosť Future Technology Devices International Limited (FTDI) rozšírila podporu svojich USB komponentov aj pre pripojenie k výrobkom s operačným systémom Android.

Prvým príspevkom je vydanie Aplikačnej Poznámky AN_181 [1] o prístupe k módu „Android Open Accessory Mode“ s obvodmi Vinculum-II. Open Accessory Mode je nová vlastnosť OS Android verzie 3.1. umožňujúca pripojiť USB host zariadenie k zariadeniu Android a prenášať dáta z a do Android zariadenia cez USB. FTDI čip VNC-II [2] ako výkonný 16 bitový čip umožňuje pridať rôznym zariadeniam USB HOST vlastnosti a teda umožňuje využívať aj tento mód OS Android. Dokument AN181 ukazuje prístup k Open Accessory módu na príklade kombinácie vývojovej dosky V2EVAL a tabletu Motorola Xoom. FTDI poskytuje plný zdrojový kód ako aj prekompilované ROM súbory.

Získajte Motorola Xoom tablet

    Spoločnosť FTDI organizuje v týchto dňoch na svojich web-stránkach prieskum pre svojich zákazníkov. Ak sa doň zapojíte [3], máte možnosť vyhrať tablet Motorola Xoom.

Druhým príspevkom je vydanie nových D2XX ovládačov [4] pre čipy FTxxxx použiteľných pre OS Android. D2XX API je spoločné pre všetky bežné OS ako Windows, Windows CE, Linux a Mac OS X. FTDI teraz vyvinul časť D2XX ovládačov určenú pre OS Android vrátane natívneho JAVA interfejs kódu a JAVA triedy. To umožňuje ľahký prístup k ovládaču z Android aplikácie. FTDI zatiaľ označuje tieto ovládače ako beta-verziu a v prípade potreby poskytuje technickú podporu na adrese support1@ftdichip.com [5]. Detailný popis je v technickej poznámke TN_134 [6].

Doplňujúce informácie o pridaní podpory pre VCP ovládače zariadení FTDI do OS Android obsahuje technická poznámka TN_132 [7].

V prípade záujmu o produkty FTDI nás prosím kontaktujte firmu SOS electronic s.r.o. info@soselectronic.sk [8].

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (0)
  • Súhlasím (0)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)