SVETELEKTRO

Programovateľné relé PR200: malé rozmermi, veľké výsledkami


VENIO

Mini PLC PR200 nemeckého výrobcu akYtec prináša flexibilitu veľkých riadiacich systémov vo forme kompaktného regulátora. Toto programovateľné relé je k dispozícii vo viacerých verziách a je vhodné pre množstvo priemyselných aplikácií.

Programovateľným relé PR200 ponúka spoločnosť VENIO, s.r.o. riešenie pre riadenie malých aj veľkých procesov. PR200 rovnako ako PLC ovláda svoje výstupy podľa programu vytvoreného na mieru, ktorý hodnotí stav vstupov na základe vstupných digitálnych a/alebo analógových signálov zo senzorov. Navyše je relé výhodné svojou kompaktnosťou a modularitou. Prezentuje sa ako alternatíva drahých plnohodnotných riadiacich systémov, pretože môže a dokáže prevziať kompletné riadenie stroja. Za týmto účelom je možné programovateľné relé rozšíriť o ďalšie moduly pre vstupy a výstupy či už digitálne, analógové alebo kombinované.

Skvelé riešenie pre akúkoľvek úlohu

Programovateľné relé PR200 ponúka skvelé riešenia pre malé aj veľké úlohy riadenia.

Toto mini-PLC je vybavené pohodlnou obslužnou jednotkou, ktorá sa skladá z LCD displeja a šiestich funkčných tlačidiel, hodín reálneho času, USB pripojenia a v prípade potreby dvomi rozhraniami pre RS485 pripojenie k sieti Modbus. Je možné ho použiť napríklad pre automatizáciu riadenia osvetlenia alebo v procesných a technologických systémoch ako je riadenie čerpadiel, lisov, pásových dopravníkov, automatizovaných strojov či liniek a podobne.

Relé je k dispozícii v rôznych verziách s napájaním jednosmerným aj striedavým napätím,

iba s digitálnymi vstupmi a výstupmi, alebo v kombinácii s digitálnymi aj analógovými vstupmi a výstupmi. PR200 má rozsah prevádzkovej teploty -20°C až po +55°C, je určené pre montáž na DIN lištu a má ochranu proti vibráciám. Programovanie tohto malého ovládača sa realizuje pomocou bezplatného softvéru akYtec ALP pracujúcom na princípe skladania funkčných blokov. Kompaktný ovládač je možné rozšíriť o ďalšie vstupné a výstupné moduly typu PRM, ktoré môžu pracovať ako Master alebo Slave v sieti Modbus.

Spoločnosť VENIO, s.r.o. je distribútorom produktov akYtec pre Slovenskú republiku, a týmto programovateľným relé dopĺňa širokú škálu zariadení technológií priemyselnej automatizácie, ako sú prevodníky, regulátory, zobrazovače (displeje), I/O moduly, softštartéry, frekvenčné meniče, a ďalšie zariadenia.

Výzva pre stredné a vysoké školy s odbornými predmetmi pre oblasť automatizácie:

V rámci podpory vzdelávania odborných pracovníkov do budúcnosti a s cieľom oboznámenia sa s programovaním a programovateľnými relé PR200 v spolupráci s výrobcom akYtec poskytneme pre výučbu na odborných školách bezplatne programovateľné relé PR200 za účelom ľubovoľného školského projektu, o ktorom škola následne zverejní informácie na svojich web stránkach. O detailoch sa môžete informovať e-mailom na: venio@venio.sk

www.venio.sk

Link:

https://venio.sk/produkty/programovatelne-rele-pr200/

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (50)
  • Súhlasím (3)
  • Zábavné (7)
  • Informatívne (2)

Komentáre (2)

  1. venio píše:

    Chcete sa naučiť ako naprogramovať programovateľné relé PR200 alebo PR102? Sledujte náš youtube seriál kde vysvetľujeme funkcie krok za krokom.
    https://youtube.com/playlist?list=PLZNnVeIj1SlPfZqBkXGoJeS_ldQcURIBH

Pridaj komentár