SVETELEKTRO

6. februára 2017   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Raychem RPG – ak potrebujete naozaj robustnú krabičku


SOS electronic s.r.o.

Ak máte pocit, že by si vaše zariadenie zaslúžilo odolnejšiu krabičku, ideálne však bez podstatného zvyšovania nákladov, potom ste na správnej adrese.

Pri vývoji takmer každého zariadenia sa skôr či neskôr stretneme s otázkou – „do akej krabičky ho umiestniť?“. Sú vývojári, ktorí najprv vyvinú zariadenie do takmer finálnej podoby a potom hľadajú vhodnú krabičku. Alebo naopak, sú vývojári, ktorí si najprv vyberú krabičku a tej prispôsobia DPS zariadenia.

V praxi je vari najčastejší prístup „niečo medzi tým“, t.j. v určitej fáze vývoja už viem zhruba aká veľká bude DPS môjho zariadenia, aký displej, spínače, konektory,… potrebujem umiestniť na krabičku a v tejto fáze sa rozhodnem nájsť vhodnú krabičku.

Nech už idete akoukoľvek metódou, máme pre vás veľmi zaujímavú rodinu robustných hliníkových krabičiek aluEiN od spoločnosti Raychem RPG. Séria AluEin momentálne zahŕňa 31 verzií s rôznou veľkosťou od miniatúrnej (5×4,5×3 cm) po relatívne veľmi veľkú (60x31x18 cm).

Pevná konštrukcia hliníkových (AlSi12) krabičiek je daná hlavne hrúbkou steny a to cca min 4,5mm. Sme presvedčení, že každý, kto ju dostane do ruky, bude mať pocit, že táto krabička znesie naozaj veľa. Veľkou výhodou hrubšej steny je, že umožňuje bez problémov narezať potrebné závity napr. na spoľahlivé upevnenie káblových vývodiek.

Kvalitné neoprénové tesnenie dodáva krabičkám krytie IP66 a vydrží teploty od -40 do +110´C. Pre širší rozsah teplôt je možné na objednávku dodať aj krabičky so silikónovým tesnením (-50 až +135´C) a voliteľne aj IP67, 68, ako aj certifikované pre Ex/IECEx.

 

 

Krabičky sú zvonku aj zvnútra ošetrené odolnou práškovou polyesterovou farbou. Veľkou výhodou pre mnohé aplikácie bude pravdepodobne ľahká možnosť uzemnenia, keďže vo veku aj na dne krabičky sú už závity a skrutky M6/M4 pre uzemnenie ako aj montáž elektroniky.

Skrutky uzatvárajúce krabičku sú z nehrdzavejúcej ocele a ako to býva zvykom – otvory pre upevnenie krabičky po vonkajšom obvode tesnenia krabičky, takže v žiadnom prípade neohrozia tesnosť krabičky. 

Priamo z nášho skladu vám vieme okamžite dodať viacero typov v najčastejšie žiadaných veľkostiach. Popri týchto vlastnostiach sú krabičky Raychem RPG dostupné za priaznivé konkurenčné ceny.

Základný prehľad vám dá katalóg Raychem RPG aluEiN a detailný nákres nájdete pri každej danej krabičke Raychem RPG.

V prípade záujmu o akékoľvek produkty Raychem RPG prosím kontaktujte SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.

 
Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (0)
  • Súhlasím (0)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)

Pridaj komentár