SVETELEKTRO

1. marca 2022   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Regulátor teploty RE11 od Lumel


TME s.r.o.

Novinka v našom automatizačnom oddelení.

V katalógu TME sa objavila novinka v širokej ponuke regulátorov výrobcu LUMEL. Model R11 je univerzálny regulátor teploty, ktorý ponúka širokú škálu možností – a vyznačuje sa veľmi dobrou hodnotou kvality a funkčnosti voči cene. Primárne znaky RE11 predstavujú: 2-riadkový LED displej, prispôsobiteľný SPST-NO/SSR výstup, SPST-NO/SSR pomocný výstup, vstup PT100/termočlánok a univerzálne napájacie napätie 85… 270V AC/DC pre použitie zariadenia prakticky v každom kúte sveta.

 

Na prednom paneli ovládača nájdete veľký, jasný displej a tri tlačidlá pre nastavenie a navigáciu v ponuke. Pod displejom sú tiež ovládacie prvky, ktoré informujú o stave relé, ako aj aktuálnej prevádzke zariadenia (nastavenie, čas zahrievania). R11 pracuje so termočlánkom typu J, K, T, R a S, čo mu umožňuje riadiť procesy v rozmedzí od -199°C do 1750°C. Samostatný vstup je zabezpečený pre odporový snímač typu Pt100 , ktoré sa často používajú v rôznych typoch nádrží, hydraulických, vodovodných a priemyselných systémoch. Meranie teploty sa uskutočňuje s presnosťou 0,1% až 0,5% nameranej hodnoty (v závislosti od typu snímača).

Modul regulátor RE11

Výstupné kontakty (regulačné a pomocné) sú kombinované s prúdovým výkonovým relé do 5A (250V AC, 30V DC), avšak výrobca odporúča použitie sprostredkovacích prvkov. SSR výstup (impulzný) je prispôsobený zaťaženiu 12V DC a 30mA. V závislosti od potrieb môže R11 pracovať v režime zapnutia-vypnutia (zapnutie pod a vypnutie nad zadanou hysterézou) alebo ako proporcionálny-integrálny-diferencujúci regulátor s funkciou automatickej adaptácie (vlastným výberom hodnoty PID na základe zistenej charakteristiky procesu).

Regulátor je namontovaný v štvorcovom otvore so stranou 46 mm a jeho hĺbka je 76 mm. Počas inštalácie a prevádzky venujte pozornosť zabezpečeniu vhodného priestoru okolo ventilačných otvorov krytu.

Všetky tieto funkcie robia z regulátora RE11 funkčné zariadenie, ktoré nájde využitie v mnohých aplikáciách – najmä (aj keď nielen) priemyselných.

Charakteristika:
Typ modułu: regulátor
Riadená veľkosť: teplota
Napájacie napätie: 85…270V AC/DC
Montáž: na panel
Typ vstupu: Pt100 / termočlánok
Typ výstupu 1: SPST-NO / SSR
Typ výstupu 2: SPST-NO
Výstupy: skrutkové svorky

Text spracovala spoločnosť Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Zdroj: https://www.tme.eu/sk/news/about-product/page/43750/Regulator-teploty-RE11-od-Lumel/

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (2)
  • Súhlasím (0)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)

Pridaj komentár