SVETELEKTRO

12. marca 2015   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

S modulmi WIZ550WEB ste na webe takmer okamžite


SOS electronic s.r.o.

Nový komunikačný modul WIZ550WEB ponúka zaujímavú možnosť ako dostať akékoľvek zariadenie na web.

Spravovať zariadenia cez webové rozhranie je jednoduché, rýchle a pohodlné. Možno aj dodať, že je to riešenie šetriace čas aj peniaze a v drvivej väčšine prípadov je výhodné pre výrobcu aj zákazníka. Okrem vyložene „sieťových zariadení“ napr. na zber dát (telemetria), kedy od výrobku primárne požadujeme, aby odmerané dáta zasielal na užívateľom definovanú adresu, sa sieťové pripojenie využíva aj u zariadení, ktorých práca nie je podmienená pripojením na web. Sú to zariadenia, kde táto „extra funkcionalita" prináša viaceré výhody.

Príkladom takého zariadenia môže byť napríklad kotol pre ústredné kúrenie, kde užívateľ môže pohodlne sledovať jeho prácu a meniť nastavenie teploty a v prípade potrebného servisného zásahu môže výrobca diagnostikovať dané zariadenie na diaľku bez nákladnej osobnej prehliadky.

Novinkou v tejto oblasti je modul WIZ550WEB založený na čipe W5500 (10/100 Mbps) od spoločnosti Wiznet a MCU STM32F103RBT6. Natvrdo (hardwired) zapojené jadro je vysoko stabilné a odolné voči útokom. Pomocou modulu WIZ550WEB máte možnosť využívať 16 digitálnych I/O pinov a 4 analógové vstupy. Podporuje aj sériovú konfiguráciu cez AT príkazy.

Najjednoduchšou možnosťou ako začať, je použiť bohato vybavenú vývojovú dosku Wiz550WEB-EVB s 8 výstupnými relé, 8 digitálnymi vstupmi s optočlenmi (TLP290-4) a 4 analógovými vstupmi (0-12V).

Detailné informácie vám poskytnú dokumenty Wiz550WEB_datasheet, Wiz550WEB_getting_started a Wiz550WEB_users_guide. Užitočné sú aj schémy modulu Wiz550WEB a EVB kitu.

Najnovšie informácie a zdrojové kódy nájdete na stránke https://github.com/Wiznet/WIZ550web.
V prípade záujmu prosím kontaktujte SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.
 

Výhody / vlastnosti:

  1. embedded web server na báze čipu W5500
  2. vysoká stabilita a bezpečnosť vďaka hardvérovému riešeniu
  3. jednoducho použiteľný modul pre pripojenie na ethernet
  4. 16 konfigurovateľných I/O pinov a 4 analógové vstupy
  5. vrátane 4GB microSD karty
  6. dostupná aj bohato vybavená vývojová doska

 

 

 

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (0)
  • Súhlasím (0)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)

Pridaj komentár