SVETELEKTRO

6. mája 2021   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

SMI2 – univerzálny zobrazovač pre zbernicu RS485 Modbus


VENIO

Zobrazovanie dát prúdiacich po zbernici Modbus je čoraz častejšou požiadavkou automatizovaných systémov.

Ako zobraziť želaný údaj s čo najmenšou námahou? Riešenie ponúka SMI2 – zobrazovač pre zbernicu RS485.

SMI2 je univerzálna zobrazovacia jednotka pre sledovanie priemyselných procesov cez rozhranie RS485. Namerané hodnoty môžu byť zobrazené štyrmi číslicami a znakmi. Displej má kompaktný, štandardizovaný dizajn s inštaláciou do kruhového otvoru pre kontrolky s priemerom 22,5 mm. To umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu. Takto Je možné nainštalovať viac displejov priamo do dverí rozvádzača alebo na panel obsluhy.

 

Jednoduchý pre veľké množstvo úloh:

SMI2 je tiež možné použiť ako pomocný zobrazovací displej pre vzdialené pracoviská alebo priamo v blízkosti  procesu na dverách rozvádzača. Častým prípadom použitia je zobrazenie aktuálnych otáčok motora a alebo výstupné frekvencie u frekvenčných meničov ktoré vysielajú túto informáciu po zbernici RS485.

Displej SMI2 – RS485 je možné použiť pre veľké množstvo úloh. Ďalším príkladom sú jednoduché riadiace systémy bez vlastného displeja. Dôležité dáta z PLC, I/O modulov alebo programovateľných relé  môžu byť zobrazené priestorovo úsporným spôsobom (napr. na diagnostické účely). Displej SMI2 možno tiež nainštalovať na diaľkový ovládací panel alebo ručný ovládač obsluhy, aby sa zobrazili potrebné namerané hodnoty priamo obsluhe. Displej možno rýchlo a ľahko integrovať do existujúcej siete pomocou priloženého konfiguračného softvéru.

 

Oblasť použitia:

Univerzálny displej SMI2 s komunikáciou po zbernici RS485 / Modbus je vhodný najmä na jednoduchú a presnú vizualizáciu procesných hodnôt
z merania rôznych veličín ako napr. tlaku, teploty, vlhkosti, prietoku, hladiny, objemu, vzdialenosti a podobne.
Najčastejší užívatelia sú z priemyselných alebo komerčných oblastí ako napr. je dodávka a spracovanie čistej, priemyselnej a odpadovej vody, dodávka stlačeného vzduchy a plynov, dodávka a výroba tepla, tepelné spracovanie surovín, materiálu a výrobkov, oceliarensky a ťažobný priemysel, potravinárstvo a spracovanie poľnohospodárskych produktov, papierenský a drevospracujúci priemysel, automobilový priemysel a mnoho ďalších. Kompaktná veľkosť displeja zabezpečuje, že sa dá použiť na mieste procesu, ale aj ako dodatočne inštalovaná zobrazovacia jednotka.

 

Funkcie a vlastnosti:

Môže byť použitý ako Modbus Master alebo Slave
Zobrazuje hodnoty v sieti RS485
Podporuje niekoľko typov premenných: int, word, float, string
Zobrazí alarm (blikanie) pre hodnoty mimo zadaného rozsahu
Podporované protokoly: Modbus RTU / ASCI
Konfiguračný softvér „SMI-Configurator“ je možné stiahnuť tu

 

 

Spoločnosť VENIO, s.r.o. tak dopĺňa škálu zobrazovačov zo série ITPxx o tento spoľahlivý displej pre prácu po zbernici RS485.

 

Link na produkt:

https://venio.sk/produkty/smi2-zobrazovac-pre-zbernicu-rs485-modbus/

 

Link na SMI konfigurátor:

https://venio.sk/wp-content/uploads/2021/04/SMI2_Configurator_v1.0_EN.zip

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (13)
  • Súhlasím (1)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)

Komentáre (2)

  1. venio píše:

    Postup ako nastaviť displej SMI2 nájdete vo videu tu: https://youtu.be/-TVtik0qNpQ

Pridaj komentár