Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

Superkapacitory namiesto batérií?

Kategória: Firemné články | 31.03.2012 | Autor: SOS electronic s.r.o. 

Dvojvrstvové elektrolytické kondenzátory s vysokou kapacitou už umožňujú nahradiť záložné batérie v mnohých aplikáciách.

Moderné dvojvrstvové kondenzátory s vysokou kapacitou sa v porovnaní s bežnými kondenzátormi vyznačujú veľmi vysokou objemovou energetickou hustotou. Ich kapacita je tak vysoká, že v mnohých zariadeniach dokážu nahradiť záložné batérie. Na trhu sú dostupné miniatúrne typy, ako aj fyzicky veľké typy s kapacitami v desiatkach až stovkách Faradov.

Jednou z najväčších výhod kondenzátorov v porovnaní s batériami je ich dlhá životnosť, nakoľko ich elektródy nepodliehajú degradácii ani po mnoho tisícich cykloch ako je tomu u batérií. Naproti tomu aj moderné batérie majú obmedzenú životnosť a obmedzený počet cyklov, pretože ukladanie energie v batériách je spojené s chemickými zmenami elektród (zmena z pevnej fázy na kvapalnú, kryštalizácia,...), čo spôsobuje ich degradáciu.

Výhody / vlastnosti:

  1. kondenzátory schopné nahradiť záložné batérie
  2. vysoká spoľahlivosť
  3. podstatne vyššia životnosť oproti batériámV našej ponuke nájdete malé typy dvojvrstvových elektrolytických kondenzátorov veľkosti mince “coin-type”, vhodné napr. pre záložné napájanie pamätí. Napríklad kondenzátor s kapacitou 1F (1000mF=1 000 000 uF) nabitý na 5V dokáže uložiť energiu o veľkosti 12,5 Joulov (E=1/2*C*U2), čo je 12,5 Wattsekúnd. Táto energia je vo väčšine prípadov dostatočná na zaistenie bezpečného zálohovania pamätí pri výpadku energie. Takáto energia je tiež dostatočná pre krátkodobé napájanie zariadení s nízkym odberom. Toto môže byť veľmi užitočné napríklad pre bezpečný zápis údajov do EEPROM a bezpečné vypnutie zariadenia.

V prípade záujmu prosím kontaktujte firmu SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.

 


01.10.2012

DEXON: Jak ozvučit rodinný dům nebo byt

 10007   0  Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5

08.03.2017

Energia, ktorú všetci potrebujeme

 7448   0  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

Priemerné hodnotenie: 4.25
Hlasov: 4

Veľmi dobrý

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýZa obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.01 sekúnd