SVETELEKTRO

25. marca 2013   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Tlačidlá MEC Unimec spínajú až ôsmimi spôsobmi


SOS electronic s.r.o.

Zopnút, rozopnúť, prepnúť, zmeniť polaritu,… to všetko umožňujú 2-pólové tlačidlá série Unimec.

Ak navrhujeme zariadenie s tlačidlami, obyčajne je výhodné ak môžeme použiť rovnaké tlačidlá, nezávisle na tom, či ich v zapojení využívame na zopnutie, rozopnutie, prepnutie,… Navyše, pri modifikácii daného zariadenia, je často vítaná možnosť zmeniť funkciu daného tlačidla bez potreby jeho výmeny za iný typ. Tlačidlá série Unimec s prehľadom spĺňajú tieto požiadavky na univerzálnosť, čo bolo pravdepodobne aj príčinou prečo je slovo „Uni“ aj v názve tejto série. Kvalitu série Unimec garantuje aj fakt, že spoločnosť MEC z Dánska sa už 75 rokov zaoberá vývojom a výrobou špičkových tlačidiel.

Výhody / Vlastnosti:

 1. kvalitné 2-pólové tlačidlá
 2. 250 mA/120V, 9W AC, 6W DC
 3. až 8 možností zapojenia
 4. kontakty so striebrom alebo zlatom
 5. životnosť 5E5 až 10E6 cyklov (podľa verzie)
 6. dostupná aj verzia pre vysoké teploty (do 160°C)
 7. verzia s aj bez aretácie (momentary/ latching)
 8. krytie IP54
 9. hmatníky s aj bez LED
 10. použiteľné aj hmatníky série Multimec (s adaptérom)

 

Tlačidlá Unimec je možné využívať ôsmimi spôsobmi, ako znázorňuje priložená schéma. Unimec sú dostupné s alebo bez aretácie (momentary / latching) a tiež v štandardnej alebo vysokoteplotnej verzii (pre prácu až do +160°C). Unimec sú tiež dostupné s kontaktami na báze striebra (pre prúdy od 0,5 mA) a tiež pozlátené, pre prúdy už od 0,5 uA. Maximálny prúd 250mA (až 500mA v stabilnom stave) dovoľuje univerzálne použitie, vrátane priameho spínania rôznych komponentov ako napr. bistabilných relé. Kvalitné plasty, vnútorné časti vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a krytie IP54 dávajú predpoklad dlhej životnosti týchto tlačidiel.

K sérii Unimec môžete použiť rôzne hmatníky bez aj s indikačnými LED. S adaptérom 16.250 je navyše možné použiť široké spektrum hmatníkov určených pre spínače radu Multimec. Detailné informácie vám poskytne datasheet Unimec.

Vybrané typy držíme skladom, na požiadanie vieme dodať akékoľvek ďalšie typy série Unimec. V prípade záujmu prosím kontaktujte firmu SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.

 

Ako sa vám páčil tento článok?
 • Páči sa mi (0)
 • Súhlasím (0)
 • Zábavné (0)
 • Informatívne (0)

Pridaj komentár