Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

Visaton AMP 2.2  najjednoduchšia cesta ako pripojiť reproduktor

Kategória: Firemné články | 15.01.2016 | Autor: SOS electronic s.r.o 

Ak riešite otázku čím napájať reproduktor, keď nemáte zosilňovač priamo vo vašej aplikácii, máme pre vás riešenie.

Audio zosilňovač – obyčajne jedna z prvých konštrukcií, ktorú chce vyskúšať každý začínajúci elektronik. LM3886, TDA 2030, 2020, tí starší aj TDA810 alebo rovno zopár tranzistorov ...

Pamätáte sa na tú radosť, keď to začalo hrať? Lepšie už je snáď len jednoduché AM rádio s feritovou anténou :-). Dnes už samozrejme stačí jeden audio IO a k tomu pár súčiastok a máme hotový koncový stupeň, kľudne aj v triede HiFi / High End. Profesionál by možno pripomenul, že je dobré nezabudnúť na nejaký vstupný filter pre potlačenie preťaženia z naindukovaných vysokofrekvenčných signálov, pridať Boucherottov člen na výstup, oddeliť zeme (gnd) a spojiť ich v jednom bode, atď. Vo výsledku však pridať jednoduchý audio zosilňovač na DPS obyčajne nie je problém.

Ak ale nechcete, alebo nemáte priestor pridávať aj koncový stupeň na vašu DPS, alebo ( a to je možno najčastejší prípad) potrebujete dodatočne pridať reproduktor na miesta, kde pôvodne nebol plánovaný, potom vari neexistuje nič pohodlnejšie a efektívnejšie než použiť hotový modul Visaton AMP 2.2.

AMP 2.2 je solídny stereo zosilňovač v plastovej krabičke so vstupom aj výstupom cez 3,5 mm jacky a s napájaním DC 12V/1,1A (adaptér je potrebné dokúpiť samostatne). Potenciometrom je možné nastaviť výstupnú hlasitosť a to je všetko. Výstupný výkon 2x3,1W/5% z tak malej krabičky je slušná hodnota a pre reálne použitie na ozvučenie rôznych zariadení, kioskov a pod. je to výkon úplne dostatočný.

Zosilňovač má dve príruby pre ľahkú montáž pomocou skrutiek. AMP 2.2 je dostupný v dvoch verziách:
● AMP 2.2 – vstupná citlivosť 60mV (pre plné vybudenie). SNR 61dB
● AMP 2.2 LN – verzia s vyšším odstupom signál/šum (SNR 81 dB) vhodná pre všetky bežné zdroje zvuku s dostatočne silným výstupným signálom. Vstupná citlivosť 700mV (pre plné vybudenie).

V našej stabilnej skladovej ponuke nájdete verziu AMP 2.2 LN ako aj vhodné napájacie adaptéry, napríklad NR120P150PGS/E+ .

AMP 2.2 LN je vhodný aj na napájanie „bezmembránových“ reproduktorov Visaton Exciter, ak nepožadujeme maximálnu hlasitosť akú sú tieto reproduktory schopné dosiahnuť.

Mnohé iné komponenty Visaton držíme na sklade. V prípade záujmu aj o neskladové typy alebo aj repro-kity z produkcie Visaton prosím kontaktujte SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.

 


06.08.2015

Visaton Exciter - vzrušujúci reproduktor

 7137   0  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

10.07.2019

CNC obrábanie plastov

 3748   0  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýZa obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.01 sekúnd