Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

Využívate keramické kondenzátory na filtrovanie napájania?

Kategória: Firemné články | 29.10.2012 | Autor: SOS electronic s.r.o. 

Vďaka veľmi nízkemu sériovému odporu (ESR), poskytujú SMD keramické kondenzátory veľmi cennú službu v napájacích častiach rôznych zariadení. V mnohých prípadoch tak už na filtrovanie nie je potrebné pridávať iné typy kondenzátorov.


SMD keramické kondenzátory sú dnes už bežne dostupné v pomerne veľmi veľkých kapacitách jednotiek až desiatok uF, pri zachovaní malých rozmerov (0603 - 1210). Dostupné sú aj väčšie kapacity vo väčších púzdrach, no zvlášť pri týchto malých púzdrach (0603-1210) je ponuka výrobcov bohatá a ceny sú výrazne lepšie v porovnaní s nedávnou minulosťou.

Výhody / vlastnosti:

  1. veľmi nízky ESR
  2. vynikajúce filtračné vlastnosti
  3. veľká kapacita pri malých rozmeroch
  4. dlhá životnosť

Prečo použiť keramický kondenzátor? V prvom rade má rádovo menšiu hodnotu ESR (10-ky miliOhmov) než elektrolytické kondenzátory a tiež menšiu než tantalové. To sa odráža v malých stratách a výborných filtračných vlastnostiach aj pri vysokých frekvenciách a pri vysokých prúdoch, čo je obzvlášť výhodné pri napájaní rýchlych integrovaných obvodov a v spínaných zdrojoch. Nízka spotreba moderných súčiastok umožňuje znížiť celkovú kapacitu kondenzátorov v napájacej časti, preto v mnohých prípadoch postačuje už niekoľko uF. Veľkým plusom je aj dlhá životnosť, pretože neobsahujú žiaden tekutý elektrolyt. Prirodzene, v prístrojoch, kde sú veľké prúdové špičky, by bolo ekonomicky nevýhodné použiť len keramické kondenzátory. V takýchto prípadoch je ideálna kombinácia keramických a tantalových alebo elektrolytických kondenzátorov.

 

V našej ponuke nájdete viacero typov, medzi inými aj novinku v našej ponuke - 2,2uF/10V/0805 z hmoty X7R od spoločnosti YAGEO (všimnite si prosím výrazne nižšiu cenu pri kúpe od 50ks). Hmota X7R zaručuje veľmi dobré parametre v širokom rozsahu teplôt a napätí. Detailné informácie vám poskytnú dokumenty X7R, X5R a Y5V. V prípade záujmu o akýkoľvek komponent z portfólia YAGEO prosím kontaktujte firmu SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.

 


14.02.2019

6 vývojových kitov pre kratší vývoj

 2753   0  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

10.07.2019

CNC obrábanie plastov

 2817   0  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

05.01.2018

Dremel - expert na detaily

 6544   1  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

Priemerné hodnotenie: 1.5
Hlasov: 2

Priemerný

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýZa obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.01 sekúnd