SVETELEKTRO

30. novembra 2014   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

W5500 odolá útoku hackerov a ušetrí energiu


SOS electronic s.r.o.

Nový „hardwired“ TCP/IP čip od spoločnosti Wiznet odolá útokom, je rýchly a spotrebuje len minimum energie a prostriedkov host MCU.

TCP/IP riešenia od spoločnosti Wiznet sú známe svojou odolnosťou vyplývajúcou už z princípu – celé riešenie je hardvérové, takže nie je možné napr. hackerským útokom zmeniť základnú funkcionalitu zariadenia (flooding, spoofing, …). W5500 vyniká najmä svojou „skromnosťou“ – potrebuje len niekoľko GPIO pinov nadradeného (host) MCU – vďaka high speed SPI rozhraniu až do 80 MHz a zároveň má veľmi malú spotrebu. Malá spotreba vo výsledku znamená, že čip sa bežne ohreje na cca 40´C, na rozdiel od iných podobných čipov, ktoré majú pri prevádzke obyčajne 60-70´C. To samozrejme znamená vyššiu spoľahlivosť, možnosť hustejšej montáže súčiastok a elimináciu problémov s prehrievaním zariadenia zabudovaného do malej krabičky.

Šetrenie energiou podporujú aj módy Power Down a Wake-on-LAN (cez UDP). Na napájanie postačí 3,3V, pričom ale vstupy sú tolerantné 5V. Status je indikovaný na LED výstupoch (full/half duplex, link speed, active) a čip obsahuje zabudovaný OS ovládač Linux (kernel 2.4.xx, 2.6.xx, 3.1,xx) & RTOS.

V našej ponuke nájdete samotný čip W5500, vývojový kit W5500-EVB, ako aj hotový modul WIZ550S2E-TTL alebo WIZ550io. Príklady reálneho použitia čipov Wiznet si môžete pozrieť v dokumente Wiznet application reference.
V prípade záujmu prosím kontaktujte SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.


Výhody / Vlastnosti:

 1. podporuje „Hardwired“ TCP/IP protokoly : TCP, UDP, ICMP, IPv4, ARP, IGMP, PPPoE
 2. podporuje 8 nezávislých „sockets“ naraz
 3. Power down mód, Wake on LAN cez UDP
 4. High Speed Serial Peripheral Interface(SPI MODE 0, 3)
 5. vnútorná pamäť 32Kb pre TX/RX
 6. 10BaseT/100BaseTX Ethernet PHY embedded
 7. napájanie 3.3V, I/O signály tolerantné 5V
 8. LED výstupy (Full/Half duplex, Link, Speed, Active)
 9. 48 Pin LQFP (7x7mm, 0.5mm pitch)

 

 

 

Ako sa vám páčil tento článok?
 • Páči sa mi (0)
 • Súhlasím (0)
 • Zábavné (0)
 • Informatívne (0)

Pridaj komentár