Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

Zjednodušte si vývoj USB zariadení hotovými súbormi od FTDI

Kategória: Firemné články | 04.03.2012 | Autor: SOS electronic s.r.o. 

FTDI rozširuje ponuku firmvéru a zdrojových kódov pre Vinculum-II, ktoré umožňujú podstatné skrátenie času vývoja.

Špecialista na USB riešenia Future Technology Devices International Limited (FTDI) uviedol ďalšie komponenty do svojej rodiny prekompilovaných ROM súborov pre kontroléry Vinculum-II (VNC2) USB host/device. Tieto súbory je možné naprogramovať priamo do čipu VNC2 a využiť ich na vykonanie základných operácií prenosu dát medzi bežnými interfejsmi. Interfejsové možnosti zahŕňajú SPI, UART, USB host a USB device, s dátovými operáciami ako veľkokapacitné úložisko (mass storage), interfejsové zariadenie pre ovládanie (human interface devices), a zariadenia komunikačnej triedy (communication device class - CDC). Toto poskytuje vývojovým inžinierom hotové softvérové riešenie, ktoré môže byť okamžite implementované a tým umožňuje kratší vývoj a rýchlejšie uvedenie výrobku na trh.Nové FTDI ROM súbory sú:
● SPI master to UART - premostenie VNC2 UART na VNC2 SPI master pre ovládanie SPI slave zariadení. Prenos dát je možný v oboch smeroch.

● SPI slave to USB memory bridge – premostenie USB pamäťového zariadenia (Flash drive), pripojeného k USB host portu VNC2, na rozhranie SPI.

● A SPI master to USB human interface device (HID) - premostenie zariadenia triedy USB HID (ako napr. klávesnica alebo myš), pripojeného k USB host portu VNC2, na rozhranie SPI.

● A UART to communication device class (CDC) modem - premostenie CDC zariadenia, pripojeného k USB host portu VNC2, na rozhranie UART, s prenosom dát oboma smermi.

● A UART to FT232 host – premostenie zariadenia triedy FT232/FTxxx class, pripojeného k USB host portu VNC2, na rozhranie UART.

● A UART to USB HID Class Host – premostenie zariadenia triedy HID, pripojeného k USB host portu VNC2, na rozhranie UART.

● A UART to USB Memory - premostenie pamäťového zariadenia USB, pripojeného k USB host portu VNC2, na rozhranie UART.


Každý z prekompilovaných súborov obsahuje aj zdrojový kód, čo umožňuje užívateľom ďalej ho modifikovať a rozšíriť. Súčasťou je aj kompletná dokumentácia a aplikačné poznámky, užitočné pre implementáciu súborov.

Nové ROM súbory je možné stiahnuť zdarma na adrese: http://www.ftdichip.com/Firmware/Precompiled.htm

 


01.09.2012

DEXON: Jak ozvučit menší prodejny

 9556   0  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýZa obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.02 sekúnd