Nové konektory DB9 USB od FTDI umožňujú využívať USB port v zariadeniach s UART rozhraním bez potreby redizajnu DPS.
Jednoduchým použitím nových konektorov FTDI DB9 USB namiesto pôvodných DB9 UART konektorov môžete takmer okamžite dosiahnuť pripojiteľnosť cez USB u vašich existujúcich zariadení. Ak si z akýchkoľvek dôvodov neželáte redizajnovať DPS, potom sú pre vás tieto konektory ideálne. Konektory DB9 USB obsahujú v tele konektora kompletný prevodník USB/UART. Doteraz boli tieto konektory dostupné vo verzii s RS232 logickými úrovňami. Novinkou od spoločnosti FTDI sú 4 nové typy podporujúce aj 3,3V a 5V logické úrovne – DB9-USB-D3 a DB9-USB-D5, s USB konektorom typu „male“ alebo „female“.
Rodina DB9 USB tak obsahuje 6 typov pre všetky 3 najbežnejšie logické úrovne, vo vyhotovení s USB konektorom typu Male aj Female.
Nové konektory ponúkajú rovnaký komfort použitia ako iné USB produkty FTDI, navyše bez potreby redizajnu DPS. Detailný popis nájdete v datasheete DB9_USB ako aj v aplikačnej príručke AN_149. Voľne dostupné ovládače umožňujú využívať DB9 USB konektory ako Virtual COM Port (VCP).
Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.
Bohvie či by sa dali prerobiť staré PC bez USB pripojenia takýmto spôsobom na „modernejšie“ PC.
ak myslis plnohodnotny USB port na PC z danej redukcie, tak urcite nie.
Tu sa jedna o opacnu redukciu – napojis ju na RS232 na danom zariadeniu nie na PC! este je tam take obmedzenie, ze dane zariadenie musi seriovo (UART) komunikovat.
Keby si tu redukciu dal priamo na PC, tak by si vlastne tak akurat mohol komunikovat s tymto PC cez druhy PC.
na to co potrebujes existuju pci karty s usb radicom
Velmi uzitocne – vzhladom na to ze na vela nb uz rs232 port ani nie je. Castokrat to servisaci riesia tym ze vlacia zo sebou dokovaciu stanicu, pretoze niektore zariadenia „krabicky“ USB/RS232 neakceptuju, jednoducho to nefunguje.
Problém je, že tie USB/RS232 prevodníky sú tiež založené na FTDI čipoch.
nie vsetky, pri lacnych je to vacsinou ovela nespolahlivejsie pl2303