Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Volume?? Ped├íl od TESLY.

Volume?? Pedál od TESLY.

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Volume?? Pedál od TESLY.

Odosla┼ąod jurosdi » 14 Nov 2017, 19:10

Zdrav├şm V├ís!
Pozn├íte niekto tento ped├íl od TESLY-JOLANY???? Dostal sa my do ruky a potreboval by so nejak├ę info. Je po┼íkoden├í kabel├í┼ż od nap├íjania(2x 9V mono─Źl├ínok) a nie je my jasn├ę zapojenie DIN z├ísuviek....
Vdaka za ak├ękolvek info a tipy...
Pr├şlohy
DSC_0101.JPG
DSC_0102.JPG
DSC_0104.JPG
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 112
Zalo┼żen├Ż: 06.05.2016

Re: Volume?? Pedál od TESLY.

Odosla┼ąod muziker » 14 Nov 2017, 20:00

S DIN z├ísuvkami by nemal by┼ą probl├ęm. Na piny 1 a 3 (niekedy sa zvykli aj prepoji┼ą vodi─Źom ke─Ć┼że ide o pou┼żitie v├Żlu─Źne s el. gitarou) sa zap├íjal "┼żiv├Ż", vodi─Ź, teda v tienenom k├íbli vn├║torn├Ż (stredn├Ż) vodi─Ź a na pin 2 sa v┼żdy zap├íjala kostra teda tienenie k├íbla. Rovnako aj v├Żstup do zosil┼łova─Źa.
─îo sa t├Żka nap├íjania, pozri na doske s plo┼ín├Żmi spojmi, ─Źi ide o symetrick├ę nap├íjanie (+/- 9V), alebo o nesymetrick├ę nap├íjanie 18 V. Bude to jedna z t├Żchto mo┼żnost├ş.

E┼íte tam m├┤┼że by┼ą vyu┼żitie pinov 4 a 5 ke─Ć┼że s├║ pou┼żit├ę 5 kol├şky DIN (aspo┼ł sa mi tak zd├í pod─ża fotky) na zopnutie nap├íjania v ped├íli (namiesto vyp├şna─Źa), tak┼że elektronika ped├íla bude pod nap├Ąt├şm hne─Ć po zasunut├ş samca na k├íbli (samozrejme v takom pr├şpade by museli by┼ą prepojen├ę piny na samci). V minulosti sa to dos┼ą ─Źasto pou┼ż├şvalo.
Pr├şlohy
3-kol├şk DIN.png
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5558
Vek: 69.05
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod jurosdi » 14 Nov 2017, 20:20

Vdaka za odpoved! To klasick├ę zapojenie DIN je mi jasn├ę. Ale s├║ obsaden├ę aj piny 4 a 5 a na z├íklade Tojho pr├şspevku za─Ź├şnam uva┼żovat o tom zopnut├ş nap├íjania cez konektor. Na piny 4 a 5 s├║ vyveden├ę vodi─Źe,ktor├ę rozp├íjaj├║ nap├íjanie.
Naposledy upravil jurosdi d┼ła 14 Nov 2017, 20:57, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 14 Nov 2017, 20:48

Mi, nie my...
To ke grc zvn├║tra.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 7564
Vek: 22.49
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Gavin Milarrr » 15 Nov 2017, 10:14

Ale je to Tesla vole, to nejlep┼í├ş na sv─Ťt─Ť, i kdyby to bylo posr...├Ż, stejn─Ť to je nejlep┼í├ş. Ten hov┼ł├ík jist├ş Tesla kvalitu a TE98x to dot├íhne.

EDIT: p┼Öipom├şn├í mi to moje bastly, kdy┼ż mi bylo 14.
Taky v├ís ┼ítve debilita a sopl├íctv├ş? Na http://efis.tul.cz/forum b─Ť┼ż├ş experiment├íln├ş odblben├ę f├│rum.
Gavin Milarrr
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2533
Vek: 41.57
Zalo┼żen├Ż: 06.10.2008

Odosla┼ąod Drakoush » 15 Nov 2017, 10:28

Tieto nostalgick├ę sra─Źky som kedysi vravieval aj ja, v├┤bec ani len netu┼í├şm, pre─Źo... Asi nejak├Ż do─Źasn├Ż defekt.

Juro, pokia─ż pl├ínuje┼í t├║ ┼ílapku kedysi pripoji┼ą na gitaru, tak v prvom rade vyme┼ł aspo┼ł v┼íetky kond├şky, ako p├ş┼íe Gavin. Najlep┼íie v┼íetko, ani tie tranzistory, okrem toho kovov├ęho, nie s├║ ┼żiadna sl├íva. A trimer... ┼ákoda slov.

Z podobn├Żch s├║─Źiastok som zo ┼íkoly zobral kufr├şkov├Ż gramof├│n, namiesto repr├íkov to malo tie dve ─Źel├í z kufr├şka, v ktor├Żch bol nejak├Ż ┼íkriekac├ş meni─Ź. Dlho mi trvalo, k├Żm som pochopil, ┼że najlep┼í├şm dielom z grama je kovov├Ż spodok taniera, ktor├Ż sa d├í pou┼żi┼ą ako podstavec na nie─Źo.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 7564
Vek: 22.49
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod amater63 » 15 Nov 2017, 19:31

Ahoj,jak├ę m├í ten " ped├íl ozna─Źen├ş " Nap┼Ö :AZ?.......,a podobn─Ť.Mo┼żn├í se n─Ťco najde.
Naposledy upravil amater63 d┼ła 15 Nov 2017, 19:54, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1489
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod jurosdi » 15 Nov 2017, 19:49

No...mrz├ş ma,┼że ste nepochopili moju ot├ízku. Nie som elektrik├ír,ale viem,┼że osadenie DPS je v ┼żalostnom stave. To ani nebolo predmetom mojej ot├ízky. Z├íroven pripom├şnam,┼że zariadenie nebude vyu┼ż├şvan├ę na akt├şvne hranie. Iba si ucelujem zbierku historick├Żch v├Żrobkov od Tesly a jednotliv├ę komponenty sa sna┼ż├şm sfunk─Źnit a odsk├║┼íat.
Na v├Żrobku ┼ít├ştok nieje ,ale podla vyhotovenia DPS my to pripom├şna v├Żrobky firmy JOLANA-DELICIA zo za─Źiatku 70-tych rokov.

P.S v├┤bec som nikde nep├şsal,┼że TESLA je proste to najlep┼íie...
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 15 Nov 2017, 20:01

Ahoj,ale pokud to je TESLA tak na obalu nebo DPS- by m─Ťlo b├Żt n─Ťjak├ę ─Ź├şslo. ( mo┼żn├í omezen├í v├Żroba,tak nic) Potom se pohneme d├íle.Co s t├şm zam├Ż┼íl├ş┼í je na tv├ęm rozhodnut├ş. :( Mo┼żn├í TESLA Vr├íble
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jurosdi » 18 Nov 2017, 21:09

Dnes pri hladan├ş n├íhradn├ęho trafa na zdroj pre velk├Ż mixpult som natrafil na elektroniku z el.varhan Delicia Chorus a tam je identick├Ż plo┼í├ík pre obvod WAH-WAH ped├ílu. Tak┼że ped├íl na foto je extern├Ż ped├íl pre kl├ívesy resp.gitaru. Mal├Ż ped├íl je prep├şna─Ź efekt/line a ve─Ź┼í├ş ped├íl je de facto preladiteln├Ż filter WAH cez extern├Ż potenciometer.
Pr├şlohy
DSC_0111.JPG
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 18 Nov 2017, 21:23

Ahoj, jak to bude d├íle pokra─Źovat, no nech├ím se p┼Öekvapit. :agree:
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jurosdi » 19 Nov 2017, 09:49

Tie varhany m├ím plne funk─Źn├ę-moment├ílne pracujem na rekon┼ítrukci povrchovej ├║pravy. Tak┼że podla klavesov si porovn├ím zapojenie DPS v ped├íli a odtrhnut├ę pr├şvody osad├şm na spr├ívne pr├şpojn├ę body. Samozrejme vymen├şm kondenz├ítori(ten "hovn├ík"je prasknut├Ż).
Ak sa to podar├ş tak si dolo┼ż├şm do zbierky funk─Źn├Ż extern├Ż WAH ped├íl pre varhany-resp.gitaru.
Vo vn├║tri ped├ílu som na┼íiel gulat├ę raz├ştka s ta┼żko ─Źitateln├Żm textom,ale vypad├í to na HO┼śOVICE resp.Hradec Kr├ílov├ę. (tak┼że DELICIA).
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 19 Nov 2017, 10:10

Mo┼żn├í pom┼»┼że.
Pr├şlohy
384bf7f38f_38750276_o2.jpg
Delicia Chorus
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jurosdi » 19 Nov 2017, 19:09

Velk├í vdaka!! T├║ sch├ęmu pozn├ím z http://czechkeys.blog.cz/ .Som v kontakte s autorom toho webu. Bohu┼żial pr├íve doska WAH obvodu tam nie je,,,, na┼ítastie s├║ varhany funk─Źn├ę,tak extern├Ż ped├íl u┼ż sn├íd rozbeh├ím.
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist