Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Marantz PM6006

Marantz PM6006

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Marantz PM6006

Odosla┼ąod roocoX » 11 J├║l 2019, 20:27

Pekny den/vecer. Potreboval by som s niecim poradit a nemam s kym tak skusim tu.
Mam aktivne monitory m-audio cez ktore som donedavna pocuval hudbu. No na ovladanie hlasitosti som mal dorobeny iba stereo potenciometer. Ale prednedavnom som si zaobstaral CD prehravac Marantz CD6006 a chcel by som k nemu aj zosilnovac PM6006. jednak aby to spolu ladilo, potom aby sa dala ovladat hlasitost vystupneho signalu a este potrebujem pripojit telku z optikou. A otazka znie. Ci to bude dobre ak audio vystup zo zosinovaca, ktory tam je pripojim na monitory. Bude sa ten signal dat ovladat zosilnovacom? Myslim hlasitost. A ci nebude ten audio signal nejak pokazeny, ze pojde tak komplikovane. Je to dobre riesenie? Preto sa pytam lebo neviem ako to tam funguje... dakujem pekne za radu.
roocoX
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 382
Vek: 29.24
Zalo┼żen├Ż: 02.08.2008

Re: Marantz PM6006

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 11 J├║l 2019, 20:41

V prvom rade z repro v├Żstupu to do monitoru ur─Źite ned├ívajte. Ak m├í ten zosik linkov├Ż v├Żstup(line out), nevid├şm v tom probl├ęm.

Hop, neviem pre─Źo som o─Źak├íval monitory v zmysle obraz k po─Ź├şta─Źu. Ale aj tak, repro v├Żstup do linkov├ęho vstupu nie.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1413
Vek: 23
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod roocoX » 11 J├║l 2019, 20:51

No ma tam cez cinch, ze "audio out RECORDER"
Samozrejme z repro vystupov by som to nenapajal. Tomuto rozumiem..
Ja to len chcem poriadne preverit, kym vytiahnem z vrecka 400e
roocoX
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod cool-zool » 11 J├║l 2019, 21:53

No ak na zosil┼łova─Źi pou┼żije┼í linkov├Ż v├Żstup (tzv . v├Żstup na nahr├ívanie ) tak ti to pojde , ale nebude┼í to ovl├ída┼ą s potenciometrom hlasitosti na zosil┼łova─Źi (linkov├Ż v├Żstup na nahr├ívanie sa v├Ą─Ź┼íinou zap├íja hne─Ć za prep├şna─Ź vstupov , tak┼że nejde sign├íl ani cez korekcie , ani cez potenciometer hlasitosti ) !!! Ak by si chcel tieto veci zo zosil┼łova─Źa vyu┼ż├şva┼ą tak iba ak by si bral sign├íl do monitorov z v├Żstupu na sl├║chadl├í , ale presne tento model nem├ím presk├║┼ían├Ż , tak┼że so 100% istotou ti neporad├şm ... Tie┼ż ten sl├║chadlov├Ż v├Żstup nie je najlep┼íie rie┼íenie , ale jedin├ę ─żahko pou┼żite─żn├ę ....
cool-zool
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 765
Vek: 50.39
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod roocoX » 11 J├║l 2019, 23:05

No toho som sa bal a trochu aj tusil... no ked to je na 100% takto riesene, tak asi jedina moznost bude vymenit repraky za pasivne co by som nie rad :confused:
roocoX
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod cool-zool » 13 J├║l 2019, 21:07

Nep├şsal si presne ak├Ż model akt├şvnych monitorov m├í┼í ?! Mo┼żno by sa dali pripoji┼ą aj tie monitory , ale bez akt├şvu ..... Nemysl├şm si ┼że by v nich bol kvalitnej┼íi zosil┼łova─Ź ako v tom Marantze , len ot├ízka je ak├Ż tam zos├şk je a ak├í je tam repro v├Żhybka ??? (ak by tam bol oby─Źajn├Ż a klasick├í repro v├Żhybka tak nen├ş probl├ęm ich pripoji┼ą bez vstavan├ęho zosil┼łova─Źa , ke─Ć ti u┼ż tak prir├ístli k srdcu ) ....
cool-zool
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 765
Vek: 50.39
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod roocoX » 14 J├║l 2019, 12:58

Reproduktory su bx5a deluxe.
Je tam iba symetricky vstup + jack 6.5
Ako tiez som nad tym rozmyslal ze zosilovace v repro obidem, lenze je to zasah, ktory by som nerad robil a maju aktivne vyhybky + dsp sa mi zda. Tak radsej ich necham v povodnom stave...
Radsej by som zohnal nejake regalove aby hrali aspon tak ako tieto. Lenze nemam prehlad ci do 200e su take co by hrali podobne..
Este rozmyslam nad AV receiverom. Ten ma pre Out vystup. Ale neviem ci to bude vhodne, kedze ja ho chcem len na hudbu.
roocoX
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: zdeenkom a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist