Reprobedne TVM ARS 330-04, viete o nich nieèo ?!

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

neznámy2

Reprobedne TVM ARS 330-04, viete o nich nieèo ?!

Príspevok od používateľa neznámy2 » 18 Sep 2010, 12:56

Ahojte,

viete niekto nie èo bli¾¹ie o týchto reprobedniach, google mi niè nevyplul, zvyèajne hodí odkaz na repromaniu, ale teraz niè...

Tu sú aspoò fotky, èo som na¹iel...

http://testwebapi.pl/item1185610753_tvm ... _04_8.html

Zaujímalo by ma èo za osadenie je dnu a nejaké aspoò tro¹ku parametre.

Ïakujem za odpovede.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 1 hodine 29 minútach:

Bolo mi zaslané foto, tak¾e dopåòam...

Bedne by mali by» osadené týmito reproduktormi:

Vý¹kový je ARV104-00/8
Støedový je ARP150-00/8
Basový je ARN226-03/8
Prílohy
P9184893.JPG
P9184894.JPG
P9184895.JPG
P9184899.JPG
P9184902.JPG
Naposledy upravil/-a neznámy2 v 18 Sep 2010, 19:18, upravené celkom 1 krát.

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 18 Sep 2010, 18:51

Nikto niè ?

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 18 Sep 2010, 19:06

Chceš je koupit? Pokud ano co si poslouchal doteď a jaká je cena? Pokud taková jako na těch polských stránkách pak je to dobrý kup. A co na tom chceš poslouchat?

Tento konkrétní model neznám ale znám všechny ty repráky v tom obsažené a takových podobných konfigurací jsem slyšel řadu.

Počítej s tím že na středech a výškách bude potřeba vyměnit ty elektrolyty za svitkové typy. Ne že by ty kondenzátory byly špatné ale na toto použití jsou nevhodné a zbytečně tak degradují kvalitu. Rovněž se mi tam nelíbí ten bassreflex protože použitý basák se do bassreflexové ozvučnice nehodí. protože si myslím že se v TVM s výhybkou zas až tak strašně nepárali nemyslím že by tunning basáku přidáním jednoho magnetu navíc zvuku nějak výrazně ublížilo a převáží spíše klady. Pro nenáročného posluchače jsou to slušné bedny které zahrají lépe než různé čínské šroty prodávané často pod značkami zvučných jmen, zejména doplní-li se aktivním subem například s ARN312 od stejného výrobce. Pokud použiješ sub můžeš pak s klidným svědomím ucpat i ten bassreflex což ti sice způsobí úbytek basů (nevadí - máš sub ne?) ale zato zpřesní přednes basů. Totéž bych doporučil automaticky pokud budou bedny krmené z nějakého zesilovače s malým činitelem tlumení či se jinak nepěkně chovající. Typickým příkladem jsou TDA20x0 nebo malé elektronkové zesilovače.


Mohl bys prosím oměřit indukčnosti jednotlivých cívek?

Doplň si osazení reproduktory:
Výškový je ARV104-00/8
Středový je ARP150-00/8
Nasový je ARN226-03/8

Je možné že na nich nebude napsané standardní značení ale jen firemní vnitropodnikové (2ANxxxxx).
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 18 Sep 2010, 19:14

Áno mám ich v pláne kúpi» cena by mala by» 70€, donedávna som poèúval na zostave k PC 2,1, èistá sraèka. Teraz to nahradil reciever SIEMENS RS444 a bedne sú z ve¾e thomson, je to urèite lep¹ie ako to pred tým...

Chcel by som si zohna» nie èo lep¹ie a toto sa mi celkom pozdáva... Budem na tom poèúva» to èo doteraz, ja heavymetal, rock a podobne a keï sem ide otec tak dance moderné veci...

Sub, nemám od kedy sa mi do rúk dostal tento reciever tak som skorej iba sa ståpové bedne bez subu, postupne by som ich mal v pláne ¾ivi» JPA100kou, ak by v¹etko vydalo, výmena kondov by nie je problém, magnet naviac ako pí¹e¹ som e¹te nepridával...

Keby som ten BR zapcha, bolo by to a¾ ta stra¹né ? Bude ten úbytok bassov a¾ tak veµký ?

Dám omera» indukènos» cievok a napí¹em to sem...

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 18 Sep 2010, 19:20

Indukčnosť cievok si vyrátaj s induktancie. zmeraj si U a I a s toho ti vyjde impedancia XL a stoho si vyrátaš indukčnosť. Meraj to pri malých prúdoch, a hlavne striedavom napätí, aj 50Hz.
0
Naposledy upravil/-a JAKUB G v 19 Sep 2010, 02:53, upravené celkom 1 krát.
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 18 Sep 2010, 20:58

70€ je velmi slušná cena.

S BR si to vyzkoušej sám a uvidíš. Totíéž s tím magnetem magnet musíš přidělat tak aby se odpuzoval. Předem ale mrkni jestli už to neudělali v TVM oni. Do některých svých beden dávali nikoliv běžné sériové ale upravené reproduktory.nemohu tedy vyloučit že i když ten reproduktor zvenku vypadá jako ARN226-03/8 tak že tam nedali dva magnety jako na ARN226-07/8. Se dvěma magnety by tam ten BR mohl soce zůstat ale je to tak na hranici. Každopádně po ucpání budou basy přesnější ale bude jich méně. Zkus.

Na subu není nic špatného pokud je dobře realizovaný (a teď tím nemyslím jen vlastní těleso subu ale hlavně signálové ošetření). Zvláště pokud nemáš za hlavní bedny nějaké velké potvory. Odříznutím spodních baslů bednám se jim totiž uleví a zbytek pásma pak hrají lépe protože tu zátěž za ně přebere právě sub. K takovýmto bednám ale nemá cenu dávat nějaké chrastítko ale naprosté minimum je ta ARN312 pokud chceš zůstat u stejného výrobce. Nenutím ti ho ale, jen říkám že by to nebylo úplně od věci. tyto bedny i bez subu budou hrát přes všechny své nedostatky lépe než zcela libovolné srágory které si PC shopu koupáíš často za několikanásobek ceny za kterou si tyto bedny pořídil ty. A teď si představ že takovými bednami se teprve a pouze jen otevírá svět kvalitního HiFi.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 19 Sep 2010, 11:36

Vidím že Wicker založil tému... takže predávajúci som ja, on ich doma ešte nemá. Mám ich 4ks, predávam len 2ks. Ten subwoofer ma celkom zaujíma... Thales máš aj nejakú konkrétnu konštrukciu? Najviac by sa mi páčilo, keby sa to dalo celé hotové kúpiť aj s ARN. A aký by si na to doporučil zosilňovač. Celé by som si to porátal (len aby som vedel či to nevíde draho)... ďakujem

PS: Prikladám foto basáka
PS2: Info o cievkach je také veľmi potrebné? Nieže by sa mi to nechcelo rozoberať, odpájkovávať káble.... Pokiaľ poviete že "určite áno", tak to pomerám no. Ale pokiaľ to je len na okraj...
Prílohy
P9194904.JPG
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 19 Sep 2010, 15:56

Tak¾e ten basák má pridaní ten magnet... Tak¾e výhoda, keï ¾e si písal, ¾e to len pridá na "dobrote".

@mikki

Pre mòa to mera» nemusí¹, ak to Ondro nejako potrebuje trebárs pre zaujímavos» alebo podobne, je to na tebe ;)

Ja to bedne beriem na 100%, len sa musíme dohodnú» èo a ako ;)

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 19 Sep 2010, 16:37

Hodnoty těch cívek bych opravdu rád takže pokud je možnost oměřit tak sem s tím.

Když už na basáku magnet je tak další přidávat netřeba. je to ekvivalentní verzi 07. To je takový reprák že když zavřu obě oči tak do toho bassreflexu půjde ale i tak to není ono. Viz výše.

Navrhnout sub není žádný problém. To se můžeme domluvit.

Zesilovač pro sub samozřejmě nejlepší jaký si můžeš dovolit, výkonu není nikdy dost :wink:

Mám na prodej 2 kusy upravených 200W modulů SDA200 kdyby byl zájem.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 19 Sep 2010, 22:41

A už niekto staval subwoofer s tým ARN? Alebo to si myslel len tak teoreticky. Necítim sa totiž na nejaké experimentovanie v oblasti NF techniky... A necháp to ako nedôveru....

Tie indukčnosti zmeriam. Netuším však s akou presnosťou, bude to merané na multimetri UNI-T UT70A.
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 19 Sep 2010, 22:55

Ano, s ARN312 už stavělo hodně lidí a nejen subwoofer :) Samozřejmě jsou i lepší repráky. Tento reproduktor jede celkem hluboko ale měkce takže na metal a podobné tvrdší styly to není. Reproduktory i bedny se vybírají i podle toho co člověk poslouchá.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 20 Sep 2010, 11:32

Thales napísal:Ano, s ARN312 už stavělo hodně lidí a nejen subwoofer :)
A nemohol by si poslať nejakú foto, resp link? ďakujem


A ja počúvam elektronickú hudbu a starší rock. Subwoofer mi chýba tiež v zostave domáceho kina.
Chcel by som ho spraviť ako pasívny s možnosťou dorobenia zosilňovača. Nakoľko momentálne mám spravený 6 kanálový s výstupom aj na subwoofer.
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Sep 2010, 14:38

Už jsou změřené indukčnosti a odpory těch cívek?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 22 Sep 2010, 14:41

Neviem èi to Mikki stihol, no v piatok mi bedne dorazia domov ;)

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Sep 2010, 16:54

Prostě jeden z vás to změřte.

Mimochodem jak si spokojený s tím jak ti to hraje?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 22 Sep 2010, 23:38

Tak teda merania kvôli časovým tiesňam nechám na Wickera. A ako som spokojný? Ja som podobné repro nepočul nikdy, takže to nemám s čím porovnať. Ale mám doma okrem týchto stĺpakov ešte malé regálovky:
http://picasaweb.google.sk/108628142543 ... 4643076066
a center:
http://picasaweb.google.sk/108628142543 ... 6201152242
A dosť výrazne im tieto 3 repro pomáhajú v oblasti výšok a stredov. Takže aj keď to moc posúdiť neviem, tak si myslím že perfektne nehrajú.

Ináč: nie je kravina. že vnútri nie sú vystlané steny vatelínom alebo niečím podobným? Len hore pri výškači (pod ním je komora pre streďák) je nacpaný igelit :? Prišlo mi to zvláštne.
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Sep 2010, 00:46

Igelit se v minulosti (a zdá se že někdy i v současnosti) používá jako tlumení u levnějších projektů. Obecně bassreflexové ozvučnice se tlumí mnohem méně než ozvučnice uzavřené takže to že celý objem není vyplněný tě nemusí překvapovat. Nicméně jsou to levné bedny a tudíž byl výrobce nucen šetřit. Proto je tam pár věcí které by se dalo bezpochyby potunit. Jednou z nich je to že bych vytlumil (v přiměřené míře) stěny bedny vrstvou tlumícího materiálu, ten igelit bych dal pryč a místo něj použil jiný tlumící materiál. Kolik by ho tam mělo být těžko soudit - nutno vyzkoušet uchometricky. Zrovna tak by okamžitě letěly pryč z výhybky ty elektrolyty a dal bych tam slušné svitkové kondenzátory. Používání elektrolytických kondenzátorů ve výhybkách a speciálně pak na středech a výškách považuju za prasárnu. Na basech se to sice zvukově tolik neprojeví ale problém je v tom že ty kondenzátory pracují a po těch letech nemusí být v kondici. Takže vyměnit přinejmenším na středech a výškách což člověka nezruinuje a časem pak i na basech protože to bude dražší sranda. To je mimochodem jeden z důvodů proč to na výškách hraje tak jak to hraje.

Další dosti podstatnou komponentou je zesilovač. když se to připojí k nějaké zdechlině tak se není co divit že to nehraje pořádně výšky a vyšší středy.

Mikki prosím změř ty cívky, Wicker asi nebude mít k dispozici měřák indukčností.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 23 Sep 2010, 00:51

Thales napísal:Mikki prosím zmìø ty cívky, Wicker asi nebude mít k dispozici mìøák indukèností.
Ako si vedel :D ? Mikki ich u¾ má zabalené v robote a nachystané na odvoz, neboj ja nie èo vymyslím, po prípade si po¾ièiam...

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Sep 2010, 02:04

Zajímalo by mě co si Mikki pořídil lepšího že se tohohle zbavuje.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 23 Sep 2010, 07:08

Opakovanie je matka múdrosti.....
mikkipp napísal:Mám ich 4ks, predávam len 2ks.
Takže tunning sa týka aj mňa aj Wickera.
Dobre teda, vyberiem výhybky, vymením kondy a zmerám indukčnosti. Dúfam že sa tie výšky a stredy polepšia. V zosilňovači to nebude (aj keď mám iba sračku s TDA7375) kedže na ten istý zosilňovač mám pripojený ten center a tie dve maličke regálovky. Tlmiť sa to bude teraz pomerne dosť hlúpo, mohol by som použiť vatelín používaný pre bundy? Alebo radšej molitan? ( :oops: nechce sa mi hľadať)
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Napísať odpoveď