Stavba elektronkača EL84

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 30 Aug 2013, 18:14

V prvom rade zdravím všetkých nadšencov eliek :D

Chcel by som si postaviť taký menší elkáč niečo okolo 10W - 15W (+/-) a uvažujem nad elkami EL84. Tak by som poprosil nejaké rady, tipi, poznatky... V podstate mam takú malú predstavu ale určite sa jej nemienim držať na 100% a nechám si poradiť.

Moja predstava:
EL84 PP Ultra linear najideálnejšie Ačko.
Našiel som na nete pár schem ale ak máte niečo overené tak sem s tým :)
Našiel som túto schemu:
Obrázok
link k nej:
http://diyaudioprojects.com/Tubes/EL84-Push-Pull/

A prejdem hneď na prvý problém: Bude to moj druhý elkáč (teda skúsenosti mizerné ale rád sa niečo podučím) a nejako mi nejde do hlavy tá schema konkrétne ako sa dostane signál k spodnej EL84 a na čo je tam to LMko.
Niekde som čítal že čím menej kondíkov v ceste signálu tým lepšie a tu je len jeden kondík medzi vezbami. Nemá to ani len spetnú väzbu a príde mi to dosť jednoduché. Môže táto schéma korektne fungovať? Poprípade nejaké úpravy?



Moja ďalšia predstava je EL84 PP Ultra linear ABčko.
Schema:
Obrázok
Link:
http://diyaudioprojects.com/Schematics/ ... ematic.htm

Schema mi príde celkom pekná symetrická ale chcel by som radšej Ačko ako ABčko ale toto mi príde lepšia schema. ECC83 by som nahradil ECC803 (údajne je lepšia). Taktiež by som poprosil ak by sa k schéme vyjadrili múdrejší ľudia z fora. Poprípade nejaké výhrady k nej, úpravy....

Zdroj by som v oboch prípadoch riešil z EZ81 a žhavenia eliek ECC jednosmerným a EL84 striedavým (poprípade sa s tým bude skúšať čo bude lepšie možno všetky AC alebo DC) Teraz je tu otázka aj na sieťak či je lepšie vinutie 2x 3,15 aby sa dal stred uzemniť alebo 1x 6,3 a spraviť si stred z odporov a ten uzemniť. Ďalej či je dobré dať tlmivku do zdroja alebo nie



Komponenty:
Elky by som chcel použiť nové, výrobca JJ. V schemach sa vyskytujú aj dvojité triody (ECC) ale chcel by som to stavať tak že by sa využívali len polky eliek ECC (teda pri oboch schemach by boli 4 elky/kanal)

Kondíky filtračné elektrolyty by som chcel dať JJ a von na šasi (bude to aj dobre vyzerať) vezobné (a v druhej scheme aj v spetnej vezbe) by som chcel niečo kvalitnejšie napríklad Solen, PIO,... (nechám si poradiť) blokovacie v zdroji budú Tesly.

Rezistory okolo ECC (katodový, anodový mriežkový) by som chcel niečo kvalitnejšie a teplotne stálejšie možno AB z ebay (prípadne niečo doporučte)

Trafáky:
sieťak si dám robiť EI a pojde hore na šasi (chcem ho tam mať, lúby sa mi to a o toroide neuvažujem)
Výstupák:
uvažujem nad tým že si dám navinúť trafo podla Muzikera
http://svetelektro.com/Forum/k-el84-trafo-t30976.html
ale ešte s ním musím niečo doriešiť lebo chcem určite výstup aj 4 aj 8R
Cena okolo 45€/kus

ďalšia možnosť je Indel (ale čo čítam tak to bude asi posledná možnosť)
Cena okolo 35€/kus

a ešte je tu možnosť výstupáky od firmy EDCOR
http://edcorusa.com/c/8/class-x (nechcem robyť reklamu!)
vyhovoval by mi tento: http://edcorusa.com/p/429/cxpp25-ms-8k cena 45€/kus (+/-) ale neviem koľko by bola pošta
Taktiež sa chcem spýtať či má niekto s tymito výstupákmi skúsenosti a aký je Váš názor na ne.

Ešte snáď dodám že to budem určite chcieť stavať ako dual mono, a pojde to ma pajkovací terminál žiadna DPS ani hniezdo... a určite do toho pojde viac peňazí ako 100€ (100€ budú akurát tak elky)
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 30 Aug 2013, 18:45

Neviem ci som mudrejsi ale skusim sa vyjadrit.

1. schema ako pises je uplne jednoducha, LM317 ako zdroj prudu, koncove lampy katodovo viazane, fungovat to bude, akurat polvlna ktoru bude spracovavat ta spodna EL84 bude stale trosku mensia. Naviac mam pocit ze klasicka LM317 dostane dost zabrat, odporucam HV verziu.
Cim menej C, tym kvalitnejsie, niekedy plati, niekedy nie.

2. schema je v podstate klasika, budic/invertor ako klasicky katodovo viazany invertor, plati co som pisal vyssie, spodnu polvlnu dostavis pomocou P1. Osobne nemam rad konstrukcie, kde su Rk premostene Ck, ale v takychto zosilnovacoch je to viacmenej jedno, a zosilnenie je potrebne niekde nahnat. Mne osobne sa ta druha schema paci viac, mam postaveny podobny zosik ale s ECC85.
V takomto zosilnovaci riesit js zhavenie je trochu luxus, to musi hrat bez brumu aj pri ss zhaveni, len dodrzat vsetko co treba.
Na trafo je urcite lepsie vinutie 6,3V s odbockou. Tlmivku do zdroja ano, ustraz si kapacity.

Pouzivat len jeden system ECC, je taka *ujovina, ako kupovat 2 sady gum na auto, a jazdit stale len na 2ks z kazdej sady, lebo tie druhe budu do rezervy.....

Va s bodkamizobne a spa s bodkamitnovazobne kondy ries az ked Ti to bude hrat aspon s TC208. Navrhni to tak, aby sa dali pouzit rozne roztece kondezatorov, potom mozes stravit zopar rokov porovnavanim kapacit :P Ak chces PIO, niekde este nejake mam. Myslim si ze do takehoto zosilnovaca Wima MKP10 staci uplne :wink:

Ak chces ozaj kvalitne a stale rezistory, pozhanaj si rusko/bulharske (neviem kto ich presne robil, asi rusi si myslim) MLT1 (1W) pripadne MLT2 (2W). Tie aj rozpalene do cervene drzia co maju drzat. Vyzobraj od niekoho TV Rubin pripadne nejaky iny, myslim ze tam najdes vsetko. (Nepopieram vlastnosti ovela drahsich odporov, ale myslim si ze tuna je to ozaj zbytocnost.)

Vystupak, ak mozem poradit, mam typove cislo do Blatnej, myslim ze aj tuna uz som niekomu z tych traf predaval, a nestazoval sa, neviem sice ako je to teraz s postou, ale urcite s nimi neprehlupis (pocitam ze sa vmestis maximalne do 40Eur/ks). A ma vystup 4 aj 8R.
Indel by som daval az ako poslednu moznost, to uz radsej pozhanat 9WN 676 07.
Edcor si chvalia, nemam s nim skusenost, Hammondy mi rezu viac (ak uz chces kvalitu).
Neviem co je pajkovaci terminal (ani google to nepozna)... daj foto.

Aby to zase nevyzeralo, ze cely projekt chcem znehodnotit starymi odpormi, teslackymi kapacitami a trafami z Blatnej, na ozaj kvalitny zosilnovac by tie schemy co si tu dal, museli vyzerat inac.
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 30 Aug 2013, 19:17

Zdeno určite si v tomto smere múdrejší ako ja :) S elkami robíš už nejaký ten piatok...

ten terminál:
http://www.ebay.com/itm/2pc-300x56mm-Te ... 4754771%26

Tak teda uvažujme o to ABčku (o tej 2 schéme)

Určite je asi lepšie si postaviť prototyp zo súčiastok čo sa váľajú po dielni a potom keď to bude hrať tak sa pustiť do skvalitnenia hudobného prednesu. Asi aj tak správnym že to postavím na Tesláckych súčiastkach a potom sa môže laborovať.
K využitiu len polky elky ECC tak keď sa tie polky "zoderú" tak sa len prepájkuje 6 káblov :D ale Ide mi skôr aj o výzor a nejakú tú predstavu už mám. Pri usmerňovače si samozrejme dám pozor na prvý filtračný kondík potom dám teda tú tlmivku ale asi len 2H (bodla by aj 5H) za ňou dám kondík 100uF zrážací rezistor podľa potreby a ďalší 100uF. To by malo byť v pohode CLCRC člen s toho bude vyskladaný.

K výstupákom no pozriem ešte tie Hammond ale asi aj tak by som išiel skôr do navinutia podla nejakého predpisu lebo si určím tenučké pliešky a mam to najistejšie.
Prečo ti katódové kondíky navoňajú? zhoršuje to kvalitu alebo čo? Nejaké návrhy na zlepšenie?
žhavenie DC prečo myslíš že by to bol až priveľký luxus? určite by to bolo len k dobru či?

Ak si myslíš že je schéma nie ideálna tak hoď sem niečo lepšieho.

A už keď to budem stavať tak to chcem postaviť čo najkvalitnejšie :) netvrdím že nové súčiastky sú kvalita!
0

janek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 03 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Kousek od Ostravy

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa janek » 31 Aug 2013, 11:06

Kdyby sis za pár peněz sehnal staré rádio Filharmonie, která používá obdobně zapojení koncového stupně, tak to máš vlastně hotové bez práce. Samozřejmě, že po těch letech by takový stroj potřeboval menší obnovu, ale základní komponenty (trafa) bys nemusel pracně shánět, anebo vyrábět.
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 31 Aug 2013, 11:47

Trafká a elky chcem nové už len s toho dôvodu že to bude hore na šasi tak nech to aj nejako vyzerá :) ale nebolo by zlé si to zohnať a popočúvať aby som vedel čo od toho čakať.

Pozeral som si katalog hammondu a nenašiel som nič vhodné ... :/
http://www.hammondmfg.com/1608.htm
potrebujem 8k primár s odbočkami (ultra linear)potrebujem to dymenzované na 20W a potrebujem to na 150-200mA a hammond nič také neponúka takže asi si to dám navinúť.

Dalšia vec je že večšina zosíkov aj tu na fore je SE a nie PP aký je medzi tým zásadný rozdiel? Je tam počutelný rozdiel?
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa Wili » 31 Aug 2013, 13:05

co sa tyka zapojenia (schemy) zosilnovaca ja by som to riesil takto:

na vstup nejaku triodu ECC803 (kludne jednu pre obidva kanaly), alebo mozno aj pentodu EF86 zapojenu ako triodu, toto priamo naviazane na invertor so spolocnou katodou (long-tailed pair) osadeny napr. ECC85 alebo ECC82. Potom by si dosiahol relativne dost dobru symetriu signalu a krasne zosilnenie, takze mozes zaviest dobru celkovu spatnu vazbu. Ked pojde o nejaky hifi zosilnovac kludne by som sa nebal spravit koncove EL84ky cez spolocny katodovy odpor, pripadne, ked uz to chces mat viac hi-end a premakanejsie tak s regulaciou predpatia pre kazdu elku zvlast. Inak ostatne ako pisal zdeno, kludne mozes pouzit striedave zhavenie, je jedno ci s vyvedenym stredom alebo cez odpory a umely stred. Skor ide o celkovu kablovacku, hlavne ZEMNENIE, a dobru orientaciu vystupakov voci sietovemu trafu, pripadne aj tienenie...
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 31 Aug 2013, 15:40

Wili díky za rady. Mam doma 2 kusy EF86 Mullard tak tie by som dal na vstup za nimi by teda boli ECC82 (ECC85 JJ nevyrába :/ ) Keď to už stavám tak nech je to kvalitnejšie :) tak by tam mohla byť aj regulácia predpetia. U EL84 katódový odpor tak asi bude lepšie ak by mala každá elka vlastný alebo ani nie? (neviem preto sa pýtam a nechám si poradiť)
Ak by si si našiel troška času mohol by si mi načmárať schemu na papier a odfotiť? Bol by som ti vďačný
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa Wili » 31 Aug 2013, 16:34

jasne, myslim ze to niekde mam aj s nejakou dokumentaciou a viacero verzii, musim to pohladat v kompe mam tu bordel ked najdem napisem sem. Inak kreslil som si k tomu aj navrh DPSky zosiku ak by si mal zaujem mozem ti to tiez hodit sem, pripadne aj DPS zdroja... idem hladat :roll: :idea:
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 31 Aug 2013, 17:09

To by bolo dobré ak by si to našiel. Mal si to aj postavané/odskúšané? keď aj len na stole ako hniezdo? DPSky hodiť môžeš ale ako som písal chcem to na ten terminál a niektoré súčiastky (prevažne mriežkové odpory) chcem dať rovno na peticu. Ale možno sa nechám nahovoriť a bude aj DPS poprípade si jednu spravím a na nej si to postavým ako prototyp a potom sa dalej uvidí :D
Inak nemusíš to hľadať hneď teraz... stačí keď budeš mať čas ale aby si na to nezabudol. Elky a trafáky plánujem objednávať koncom septembra/začiatkom oktobra takže to až tak neponáhla.
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 31 Aug 2013, 20:03

Našiel som ešte jeden výstupák na ebay ale mam pocit že indel bude oproti nemu prvá trieda :lol:
http://www.ebay.com/itm/OT20PP-Output-t ... 2581d974c9
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa Wili » 31 Aug 2013, 20:10

Tu to mas aj s kvalitnym obkecom (schema je na strane 19):

http://www.raylectronics.nl/pdfs/Powera ... valves.pdf

konkretne toto som postavene nemal, ale mam som postaveny velmi podobny prototyp kde na vstupe mam ECC803S v triode a hra to super, s EF86 to bude este o level vyssie podla mna, aj namerane parametre su uzasne. Potom mam aj dalsiu verziu kde je vstup so SRPP ale ta verzia nebola parametrovo az taky zazrak.

Tu schemu pouzi kludne bez trimra na nastavenie presnej symetrie, kludne mozes dat odpory napr. 140k a 150k a budes to ma dobre vybalancovane alebo podobnu kombinaciu. Tiez predpatie by som riesil inak, z osobitneho zdroja -50V, pekne cez trimre, pripadne mozes predpatie podopriet kondenzatorom pre impedancne oddelenie, podobne ako mal Edgar TP101 (najdes niekde v amaterskom radiu). Katodove odpory na koncovych EL84 by som potom v takom pripade dal 4R7/5W pre kazdu zvlast, pripadne aj menej, napr. 1R/5W (niekedy velka hodnota moze robit neplechu). Potom milivoltmetrom uz jednoducho nastavis prud kazdou lampu cez tie odpory.

Ako prilohu prikladam DPSku zosilnovaca. Neboj nie je to cela DPS so vsetkymi paticami a vsetkymi suciaskami. Ja vzdy robim cez patice, ktore sa montuju na chassis, takze na DPS su len objemne suciastky, a aby to bolo vsetko pekne pokope. Na DPS chybaju asi aj mriezkove odpory, lebo tie umiestnujem az priamo pri patici. Pripadne zapojis to kam chces. Ved to skontrolujes vizualne a hned budes vediet, je to jednoducha schema tak to prekontroluj. Ta doska je pre EL34ky na konci, takze tam ako su oznacene vyvody, tak ti to na novalove patice pre EL84 nebude sediet, takze na to pozor, to si prepis. Rozmer DPS je 270x50mm.

Aj hodnoty odporov v anodach invertora tam mam ine, aj zrazaci odpor pre anodu EF86tky, takze suciastky si uz osadis ake poterbujes, ale layout DPS je viac menej univerzalny. Aha ale prave pozeram ze ta DPS je dokonac pre zapojenie EF86 ako pentody, asi som to kreslil aby to bolo univerzalnejsie, uz nepamatam, takze ked to pojde ako trioda tak len neosadis niektore suciastky a zapojis inak paticu.... len si nakreslis vlastny osadzovak..
Prílohy
270x50mm
270x50mm
osadzovak
osadzovak
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 31 Aug 2013, 20:59

Wili skontroluj prosím ten link na to PDFko lebo mi ho nevie otvoriť :? neviem čo je s tým...
0

eagle130
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 00:00

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa eagle130 » 31 Aug 2013, 21:07

Mne to otvorilo v pohode...
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa Wili » 31 Aug 2013, 21:08

aj mne ho otvara, link funguje
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 31 Aug 2013, 21:12

Tak mi ho please niekde upnite ja si ho stiahnem. Možno je na takej stránke ktorá používa porty ktoré mam zablokované od providera
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa Wili » 31 Aug 2013, 21:26

mas to v SS
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 31 Aug 2013, 21:57

Díky moc idem študovať
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 31 Aug 2013, 22:38

...mudrejsi je ten, co nic nerobi a zarobi... :lol:

Ten terminal sa u nas vola pajkovacia lista :) Ale nevadi, uz sme v obraze.
Mal som na mysli tu schemu co tu dal aj Wili, chcem to stavat takisto. Ale su aj ine "lepsie".
S tymi polkami ECC ma posluchni, je to ****. Naviac ak budes stavat tu schemu s EF86, nebude to o nic lepsie.

Co sa tyka toho zdroja, neviem sice aky R si myslel, ale nezabudni, ze ten R nemoze byt velky (povedal by som ze uz 47R je vela...), budes mat makky zdroj, vyko na vsetko kolo toho pojde do muky pri vybudeni.

Neviem ake tenucke chces plechy na VT, tie co som spominal z Blatnej som dal vyrabat ako 0,35mm. Tensie asi uz nebudu.

Ck rusi spatnu vazbu ktoru robi Rk, takze dosledky si vyvod sam, teoriu by si mal ovladat.

Neviem ako si pozeral na Hammond, ale vidim tam vystupak pre EL84. 1680. Neviem naco chces 20W, to by si musel tie elektronky ustvat aby tolko dali.
'o^o' Pravidlá bod 5)
0

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa FABulOus » 01 Sep 2013, 11:02

Mal som na mysli tu schemu co tu dal aj Wili, chcem to stavat takisto. Ale su aj ine "lepsie".
S tymi polkami ECC ma posluchni, je to ****. Naviac ak budes stavat tu schemu s EF86, nebude to o nic lepsie.
Tá schéma je na EL34 čiže by sa tam len prehodili koncové elky a zmenili hodnoty súčiastok? S tým by ste mi ale museli helpnuť alebo aspoň vysvetliť ako to prerátať lebo som to ešte nikdy nerobil. Ak sú aj lepšie a mal si ich postavené tak sem s nimi :D
S tými ECC možno spravím tak že bude jedna a druhá bude len žhaviť vedľa nej.
Prečo s tou EF86 to nebude lepšie? čo by sa tam viacej hodilo?

Zrážací R v zdroji som myslel ten v CLCRC člene aby sa dosiahlo potrebné napätie. Nejak som nepochopil prečo sa nemôže prekročiť určitá hranica (47R) a teda ak by som potreboval zraziť viac tak by tam pribudol ďalší RC člen a postupne by sa to zrážalo a filtrovalo?

Hammond 1680 som nenašiel... Asi si myslel 1608 (10W, 8k, ale len 100mA! nebude to málo?) A niesu zrovna najlacnejšie :?
Poprípade ak máš tie výstupáky z blatnej odskúšané a sú fakt také dobré tak by si mohol sem alebo do SS hodiť objednávacie číslo a poinformujem sa.
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Stavba elektronkača EL84

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 01 Sep 2013, 11:37

Tu je schema EF86 ECC83 EL84 PP podla Mullard.

Jedna bude zhavit vedla nej? Neviem aku mas predstavu, ale podla mna je otrasna. Ked uz, tak si tam dorob phono preamp, ked chces tam mat elektroniek ako nahonenych.
Ja som nenapisal ze s EF86 to nebude lepsie, lepsie to nebude ked budes systemy delit kade tade, lebo cosi vymyslas stale.

Comu nechapes v pojme makky zdroj napatia? Cize zdroj s vysokym vnutornym odporom (Ri)? Premyslaj.

1608 Ti bude stacit. Len nerozumiem preco pises ze nie su zrovna lacnejsie, ked v uvode si pisal ze to nebude stat malo.....
Vystupaky z Blatnej mam odskusane, co sa tyka kvality, za danu cenu pomerne dobra kvalita.
Prílohy
el84_7a[1].gif
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok