Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kvalitn├í LP plat┼ła

Kvalitn├í LP plat┼ła

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Kvalitn├í LP plat┼ła

Odosla┼ąod cico1976 » 04 Sep 2015, 20:27

Zdrav├şm

Mal by som ot├ízku hlavne na t├Żch ─Źo po─Ź├║vaj├║ LP platne. U┼ż som sem-tam nie─Źo pre─Ź├ştal o kvalite LP - niektor├ę nestoja za ni─Ź - to "WAW" oproti CD na nich nen├íjdete at─Ć. Neviete mi poradi┼ą nejak├ę "super" platne ktor├ę znej├║ fakt perfekt?!? Jedn├í sa mi o to, ┼że chcem testova┼ą r├┤zne lampy (preamp, amp) a ner├íd by som to sk├║┼íal na "nekvalitnom" LP - lebo pravdepodobne doma nem├ím ni─Ź extra. Je mi jedno ak├Ż interpret len aby to bola plat┼ła ktor├í zvukovo stoj├ş za to. (samozrejme by som potreboval interpret - vydavate─ż - a mo┼żno aj rok vydania - a asi aj dos┼ą d├┤le┼żit├ę je aby sa dala aj zohna┼ą)

....ka┼żd├í rada dobr├í - ─Ćakujem
......nikdy nieje neskoro!!!
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 274
Zalo┼żen├Ż: 02.03.2012

Re: Kvalitn├í LP plat┼ła

Odosla┼ąod zdenoeddie » 04 Sep 2015, 20:43

Z novych vydani ma paradny zvuk Wintersun - Time I. A zo starych povodne vydania EMI/Capitol napr. Iron Maiden - Somewhere in Time, Scorpions - Love at the First Sting, apod. titulov je vela, ale chce to ozaj ze zachovaly kus, dobre vydanie, a trosku dost penazi.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 04 Sep 2015, 20:44 --

Este ma napadlo, ak chces co najkvalitnejsie, pozhanaj si maxi singel.
Vacuum Madness!!!
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3561
Vek: 18.79
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod Milos66 » 04 Sep 2015, 21:47

Ak chce┼í naozaj kvalitu, tak h─żadaj 200gr vinyl. Vydavate─żstv├í ako Reference Recording, Opus3, Telarc, Reprise Record, Deutche Gramofon atd atd. Je toho ve─ża v oblasti audiofilii.
Zavolaj do Ketosu a nie─Źo si objednaj. No r├ítaj s celkom dos┼ą ve─żkou p├ílkou. U t├Żch naozaj kvalitn├Żch titulov mo┼żno aj cez 50ÔéČ.
Ot├ízka ale je ─Źi na to m├í┼í dostato─Źn├Ż apar├ít - gramo/prenoska. . Ak chce┼í naozaj kvalitu tak to r├ítaj r├ídovo v tis├şckach ÔéČur.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3011
Vek: 51.4
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod Robio » 04 Sep 2015, 22:01

To ma cenu dat 50e za kus plastu z ktoreho sa po par prehratiach odfrezuje dynamika prec ?
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.
Robio
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5370
Vek: 27.89
Zalo┼żen├Ż: 11.09.2007

Odosla┼ąod j├íra » 04 Sep 2015, 22:03

v├┤bec nie je jedno ak├Ż interpret,porovna┼ą kvalitu prenosu zvuku sa d├í mysl├şm najsk├┤r na v├í┼żnej hudbe,kde n├ístroje znej├║ prirodzene
jára
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 59
Vek: 55.32
Zalo┼żen├Ż: 09.09.2008

Odosla┼ąod elmoto » 04 Sep 2015, 22:06

presne ako pise Milos66, ak platnu nezosnimas s ozaj kvalitnym snimacim zariadenim tak si opat tam kde si.
Ale zase otvorene isto ides testovat zosilnovace v cenovej kategorii okolo 1000eur a viac? Alebo len bastle za 100eur?
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2795
Vek: 38.11
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod Milos66 » 04 Sep 2015, 23:04

Robio nap├şsal:To ma cenu dat 50e za kus plastu z ktoreho sa po par prehratiach odfrezuje dynamika prec ?

To si vedle jak ta jedle. Pre niekoho to cenu m├í, pre niekoho nie. Ja som v d├ívnej┼í├şch ─Źasoch tie┼ż kupoval LP aj za 2500 K─Źs. A dodneska ich m├ím a nepr├ískaj├║ a dynamika je v pohode.
Kvalitn├ę zariadenie dok├í┼że LP prehra┼ą naozaj ve─ża kr├ít a nepo┼íkod├ş ni─Ź, ─Źo by si posluchom spozoroval.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod cico1976 » 04 Sep 2015, 23:12

V prvom rade ─Ćakujem za info a postrehy. "Rozvinulo" sa to tu presne ako som predpokladal. V skratke : dobre znej├║ce platne vs. v┼íetko ostatn├ę (gramo,preamp,amp,repro). Samozrejme je mi jasn├ę, ┼że jeden dobr├Ż ─Źl├ínok v celom re┼ąazci nesta─Ź├ş na to aby to bolo OK. Len sa mi jedn├í sk├┤r o to, ma┼ą aspo┼ł jeden "pevn├Ż bod" o ktorom si budem ist├Ż, ┼że ......sakra toto by malo znie┼ą dobre. ....lebo ostatn├ę "bastl├şm" s├ím. Nem├ím "apar├ít" za tis├şce eur, len ma bav├ş sa v t├Żch mojich v├Żtvoroch "┼íp├íra┼ą" a postupne "├şs┼ą dopredu". Vlastne v┼íetko ─Źo m├ím, mi pom├íhali zostroji┼ą ─żudia na tomto webe a u┼ż teraz mi tie moje "lampov├ę z├ízraky" lep┼íie znej├║ ako "be┼żn├ę produkty" ─Źo sa daj├║ k├║pi┼ą - t├Żm mysl├şm s├ęriovo vyr├íban├ę-polovodi─Źov├ę-finan─Źne dostupn├ę pre "slovensky" zar├íbaj├║cich (viem ┼że je to nepresn├í defin├şcia, ale sn├í─Ć ka┼żd├Ż asi vie ─Źo mysl├şm)

Len tak pre zauj├şmavos┼ą moja "zostava" je zlo┼żen├í:

Gramo - Tesla NC430+Ortofon OBM5
Preamp - http://svetelektro.com/Forum/tube-pream ... 38091.html
Amp - http://svetelektro.com/Forum/tube-amp-s ... 40878.html
Repro - momentálne open baffle (cca 33x33cm+Visaton BG20+filter) .....momentálne skladám repro s objemom cca 45litrov

.....asi tak v┼íetko (zatia─ż)
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod zdenoeddie » 05 Sep 2015, 11:09

....zainvestuj do AT95.

A co sa tyka LP, myslel som ze chces konkretne tituly. :)
Vacuum Madness!!!
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3561
Vek: 18.79
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod Milos66 » 05 Sep 2015, 14:54

cico1976 nap├şsal:
Len tak pre zauj├şmavos┼ą moja "zostava" je zlo┼żen├í:

Gramo - Tesla NC430+Ortofon OBM5
Preamp - http://svetelektro.com/Forum/tube-pream ... 38091.html
Amp - http://svetelektro.com/Forum/tube-amp-s ... 40878.html
Repro - momentálne open baffle (cca 33x33cm+Visaton BG20+filter) .....momentálne skladám repro s objemom cca 45litrov

.....asi tak v┼íetko (zatia─ż)

Tak najslab┼í├ş ─Źl├ínok je ur─Źite t├í OM5┼ąka. To je naozaj bieda. Ako p├şsal Zdeno, aspo┼ł AT95. Lep┼íie by bolo do┼íetri┼ą na nie─Źo ako Sumiko, Goldring, Shure atd.
Ja s├şce tie┼ż teraz idem na AT95, ale pokukujem po Ortofon 2M Blue. Tie┼ż ni─Ź extra, ale na ob─Źasn├Ż posluch vyhovuj├║ce.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Andrej152 » 05 Sep 2015, 16:37

je tu este jedna moznos , ak mas 3D tlaciaren https://www.youtube.com/watch?v=IQi8FUsZ8OY
├║spe┼íne som ukon─Źil Z┼á :D Sp┼íe tes sa!
Som dostupn├Ż na Facebooku :-) https://www.facebook.com/andbaca
Andrej152
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 821
Vek: 16.3
Zalo┼żen├Ż: 29.07.2013

Odosla┼ąod Milos66 » 05 Sep 2015, 16:59

Celkom pekn├Ż tech pokrok. Aj ked si mysl├şm, ┼że toto by asi nikto nemyslel v├í┼żne. Aspo┼ł nie nikto kto chce po─Ź├║va┼ą muziku.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod cico1976 » 05 Sep 2015, 20:57

zdenoeddie nap├şsal:Z novych vydani ma paradny zvuk Wintersun - Time I. A zo starych povodne vydania EMI/Capitol napr. Iron Maiden - Somewhere in Time, Scorpions - Love at the First Sting, apod. titulov je vela, ale chce to ozaj ze zachovaly kus, dobre vydanie, a trosku dost penazi.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 04 Sep 2015, 20:44 --

Este ma napadlo, ak chces co najkvalitnejsie, pozhanaj si maxi singel.

.......pozna─Źen├ę. ─Äakujem

-- Spojen├Ż pr├şspevok 05 Sep 2015, 20:58 --

Milos66 nap├şsal:Ak chce┼í naozaj kvalitu, tak h─żadaj 200gr vinyl. Vydavate─żstv├í ako Reference Recording, Opus3, Telarc, Reprise Record, Deutche Gramofon atd atd. Je toho ve─ża v oblasti audiofilii.
Zavolaj do Ketosu a nie─Źo si objednaj. No r├ítaj s celkom dos┼ą ve─żkou p├ílkou. U t├Żch naozaj kvalitn├Żch titulov mo┼żno aj cez 50ÔéČ.
Ot├ízka ale je ─Źi na to m├í┼í dostato─Źn├Ż apar├ít - gramo/prenoska. . Ak chce┼í naozaj kvalitu tak to r├ítaj r├ídovo v tis├şckach ÔéČur.

......pozna─Źen├ę. ─Äakujem

-- Spojen├Ż pr├şspevok 05 Sep 2015, 21:10 --

zdenoeddie nap├şsal:....zainvestuj do AT95.

A co sa tyka LP, myslel som ze chces konkretne tituly. :)

.....samozrejme ┼że aj prenoska by mala by┼ą lep┼íia, ale najsk├┤r by som r├íd nejak├ę "lep┼íie" gramo. Trochu pokukujem po Tesla NC500 - nejak├Ż "z├ínovn├Ż" kus, ale nie─Źo nov├ę napr od Pro-ject (len to e┼íte budem musie┼ą zisti┼ą nie─Źo "rozumn├ę" za "rozumn├║" cenu + samozrejme nejak├í lep┼íia prenoska. ......ale najsk├┤r dorobi┼ą repro, potom nie─Źo so zosikom (uva┼żujem ─Źi da┼ą do tohto kvalitnej┼íie v├Żstup├íky, alebo urobi┼ą nov├Ż SE s 6c33c.....uvid├şme) Tak┼że je toho dos┼ą ─Źo treba vylep┼íova┼ą

.....a ─Źo sa t├Żka LP, tak myslel som aj na konkr├ętne "overen├ę" tituly. Tie hore uveden├ę "metalov├ę" mi sedia aj ┼ż├ínrovo, ale ak je nie─Źo dobr├ę, tak si r├íd vypo─Źujem aj rock, pop, jezz, ...... aj "nepriate─żov" metalistov spred 20-ich rokov Depeche Mode :-D

-- Spojen├Ż pr├şspevok 05 Sep 2015, 21:12 --

Tak najslab┼í├ş ─Źl├ínok je ur─Źite t├í OM5┼ąka. To je naozaj bieda. Ako p├şsal Zdeno, aspo┼ł AT95. Lep┼íie by bolo do┼íetri┼ą na nie─Źo ako Sumiko, Goldring, Shure atd.
Ja s├şce tie┼ż teraz idem na AT95, ale pokukujem po Ortofon 2M Blue. Tie┼ż ni─Ź extra, ale na ob─Źasn├Ż posluch vyhovuj├║ce.[/quote]

....ako som spom├şnal vy┼í┼íie, budem rie┼íi┼ą aj toto, len to chce ─Źas - lebo ─Źas s├║ peniaze :-)
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod cico1976 » 05 Sep 2015, 23:24

Zazneli tu ohlasy o najslab┼íom ─Źl├ínku "zostavy" - prenoske. U┼ż som spom├şnal ┼że uva┼żujem aj o novom grame, ale ak by som chcel na tomto ─Źo m├ím vymeni┼ą prenosku, tak ak├║ by ste mi poradili v cene tak 50-60ÔéČ ?!?
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 06 Sep 2015, 09:05

Na prenosku je to blb├Ż rozpo─Źet. V lacnej hladine u┼ż nie si a po─Ź├║vate─żn├ę MM za─Ź├şnaj├║ mo┼żno niekde nad 100ÔéČ.
Alebo sk├║si┼ą baz├írov├║. ale to je lot├ęria. Nikdy nevie┼í ko─żko m├í najazden├ę.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod cico1976 » 06 Sep 2015, 09:44

Alebo to urob├şm tak, ┼że zatia─ż sk├║sim aspo┼ł t├║ hore spom├şnan├║ AT95 a ak sa rozhodnem pre nov├Ż gramof├│n, tak spolu s n├şm u┼ż zainvestujem aj do nejakej lep┼íej prenosky.
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 06 Sep 2015, 12:17

To by bolo asi najrozumnejšie riešenie.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod cico1976 » 06 Sep 2015, 22:36

.....trochu sme odbo─Źili od t├ęmy, ale aj tak ─Ćakujem - s├║ to pre m┼ła dobr├ę info

No a ─Źo sa LP t├Żka, tak ─Źo mysl├şte, toto by zvukovo st├ílo za to ?!? http://www.lpshop.sk/index.php?action=item3762
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 07 Sep 2015, 06:10

Je to komercia. Ak chces kvalitu, tak naozaj jedine tie 200gr vinyl.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist