Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kvalitn├í LP plat┼ła

Kvalitn├í LP plat┼ła

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Kvalitn├í LP plat┼ła

Odosla┼ąod muziker » 12 Sep 2015, 12:39

Zdeno nebol by som r├íd keby si to bral z mojej strany ako nejak├║ kritiku (predsa ka┼żd├Ż m├í svoj ob─ż├║ben├Ż hudobn├Ż ┼ż├íner aj sp├┤sob po─Ź├║vania - o tom nedebatujem a akceptujem to bez v├Żhrad), len som pova┼żoval za potrebn├ę v r├ímci objekt├şvnosti uvies┼ą nieko─żko "drobnost├ş" do debaty. Pre─Ź├ştal som a vypo─Źul som si toho v ┼żivote skuto─Źne dos┼ą (muzike a ozvu─Źovaniu som sa za─Źal venova┼ą intenz├şvne v lete 1965 a ostalo mi to ako kon├ş─Źek dodnes :) ), aj ke─Ć prizn├ívam ┼że v┼żdy som sa pova┼żoval za rockera a v┼żdy sa mi p├í─Źili tvrd┼íie ┼ít├Żly po─Ź├║van├ę pekne hlasno. Sna┼żil som sa v┼íak v┼żdy zachova┼ą si v┼íeobecn├Ż rozh─żad. To ale na veci bohu┼żia─ż ni─Ź nemen├ş na tom ─Źo som uviedol.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5468
Vek: 68.5
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod zdenoeddie » 12 Sep 2015, 12:56

V pohode, reagoval som na tom666. Suhlasim aj s tym co si napisal. Tu skladbu som dal ako priklad. Vyskytuju sa v nej nastroje typicke pre dany smer hudby, je to nahrane podla mna celkom dobre, aby si posluchac, ktory sa venuje takemuto zanru, vedel spravit aspon aku taku predstavu ako budu hrat aj ine veci. Je to len moj subjektivny nazor. Co poznam ludi aktivnych v tyzhto kruhoch, na takyto "test" ma kazdy svoju oblubenu skladbu, prip. subor skladieb. Stretol som sa s tym v praci, na vystavach,... Osobne nebudem skusat zostavu na jazze, ked mi to nic nehovori, posluch ma nebavi. Takze tak som to myslel :)
Vacuum Madness!!!
Obrázok
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3509
Vek: 18.31
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod guglielmo » 12 Sep 2015, 13:06

Ja ni─Ź, len tak tro┼íku, ale testova┼ą apar├ít a jeho jednotliv├ę ─Źasti nejak├Żm ┼żblnk-┼żblnk, kde je jeden klav├şr a jedna uja─Źan├í matrio┼íka s ┼í├║chan├şm metli─Źiek po bubne je pekn├í sra─Źka, ono to m├┤┼że by┼ą ok, aj sa to ─ż├║bi┼ą, ale pr├şde jedna komplexn├í pas├í┼ż a to, ─Źo bolo super ┼ż├║┼żo bude jedna ka┼ía, ktor├í dvihne aj otrl├Ż ┼żal├║dok, tak┼że ten symfonick├Ż orchester je ok, ale aj tie rockov├ę veci nie s├║ na zahodenie, ─Źi dokonca metalov├ę, lebo ak rozl├ş┼íi apar├ít toto, tak u┼ż v┼íetko...
guglielmo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 197
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2013

Odosla┼ąod Milos66 » 12 Sep 2015, 15:14

Naozaj, tu sa toho d├í naozaj ve─ża rozl├ş┼íi┼ą.
https://www.youtube.com/watch?v=65dUmLn7sDc
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2770
Vek: 50.92
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod cico1976 » 14 Sep 2015, 19:24

......ja si mysl├şm, ┼że ka┼żd├Ż z v├ís ─Źo sem prispel svojim n├ízorom m├í kus pravdy. Nejak├í "mierka" na to ─Źo je v hudbe dobr├ę a ─Źo zl├ę neexistuje a nikdy existova┼ą nebude. Ka┼żd├Ż v hudbe h─żad├í nie─Źo in├ę, nie─Źo ─Źo je jemu sam├ęmu pr├şjemn├ę, tak┼że tu na 100% plat├ş sto ─żud├ş sto chut├ş. A k tomu vy┼í┼íie uveden├ęmu "youtube" pr├şspevku by som dodal akur├ít to, ┼że tento ┼ż├íner (aj ke─Ć je jeden z mojich ob─ż├║ben├Żch) fakt "nieje" a┼ż tak na "dom├íce po─Ź├║vanie s vernou reprodukciou", ale hlavne na ┼żiv├ę vyst├║penie + nejak├ę to pivko. :finga: .....aj ke─Ć je pravda, ┼że aj tam mus├ş by┼ą ten "hudobn├Ż re┼ąazec" OK
......nikdy nieje neskoro!!!
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 266
Zalo┼żen├Ż: 02.03.2012

Odosla┼ąod oravan » 14 Sep 2015, 22:13

ni─Ź proti ale t├í grgavica u┼ż nie je muzika ni─Ź proti fanu┼íkom toho smeru berem ja tak AC/DC,KISS mo┼żno ROXET ve─Ć ka┼żd├ęmu ─Źo chut├ş ,ale to praskanie z vinilu to tam mus├ş by┼ą vinil bez praskotu je oni ─Źom
Naposledy upravil Drakoush d┼ła 15 Sep 2015, 14:16, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
D├┤vod: V├Żmaz duplik├ítu - chyba servera.
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1764
Vek: 52.14
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod Riki » 15 Sep 2015, 06:45

zopar napadov a navodov...
Riki
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 327
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2013

Odosla┼ąod Tomik » 15 Sep 2015, 21:21

e┼íte pre ─żud├ş ─Źo sku┼íaju kvalitu audio veci na metalovych pesni─Źk├ích tak je dobre ke─Ć si pustite nie─Źo od nightwish-u m├íju songy ktor├ę s├║ nahr├ívane spolu s orchestrom ─Źi┼że ├║plne super detaily sa tam daj├║ h─żada┼ą viac ako v in├Żch kapel├ích.
Tomik
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 121
Zalo┼żen├Ż: 31.10.2011

Odosla┼ąod AndiCibula » 15 Sep 2015, 22:44

Metallica - Load je tie┼ż kvalitn├ę album. Ve─żmi nedocenen├ę a nen├íviden├ę, lebo - vraj nie je metalov├ę. :roll:
Moje najobl├║benej┼íie album. Zvukovo prepracovan├ę.
Performance in nanospace.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2407
Vek: 26.27
Zalo┼żen├Ż: 29.11.2009

Odosla┼ąod Milos66 » 16 Sep 2015, 07:29

Nie je rozhoduj├║ce ak├Ż album, ak├í kapela, ak├Ż ┼ż├íner. Ide o to, aby si aspo┼ł z ─Źasti vedel ak├Ż ten ktor├Ż n├ístroj v nahr├ívke m├í ma┼ą hlas, dozvuk, ve─żkos┼ą atd. To sa na rockov├Żch a metalov├Żch skladb├ích d├í ve─żmi ┼ąa┼żko. Preto som p├şsal vy┼í┼íie, ┼że najide├ílnej┼íie na porovnanie kvality je muzika, kde je klav├şr, basa, akustick├í gitara ┼żensk├Ż spev atp. Ich hlas a podanie si vie┼í zisti┼ą s├ím aj v re├íle. Sta─Ź├ş z├íis┼ą niekde do predajne a buchn├║┼ą do klaviat├║ry. Pri el. gitar├ích a mno┼żstva pou┼żit├Żch efektov to nie je ani trochu mo┼żn├ę. Nehovoriac o samplovan├Żch zvukoch a n├ístrojoch.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod guglielmo » 16 Sep 2015, 08:22

A k ─Źomu je, ┼że budem porovn├íva┼ą ako┼że zvuk nahran├ęho klav├şru so zvukom origo klav├şru? To m├íme tak geni├ílnu zvukov├║ pam├Ą┼ą? Dobre, a ako bude na tom zvuk klav├şra v malej miestnosti? Alebo v zatlmenej miestnosti? Nie je n├íhodou rozdiel aj v pi├ínach a pianin├ích? Ke─Ć budeme robi┼ą slep├Ż test 5tich apar├ítov, zist├şme, ┼że v┼íetky hraj├║ OK, ale s├║ u v┼íetk├Żch nedefinovate─żn├ę rozdiely, pre ktor├ę m├í vysledn├Ż zvuk zaka┼żd├Żm in├Ż "charakter". ─îo teraz? Ktor├Ż je ten najlep┼í├ş? ┼Żensk├Ż spev? a v ktorom┼że ps├íme sa najviac odohr├íva? ─îo mi povie ┼żensk├Ż spev o zvy┼íku pren├í┼ían├ęho akustick├ęho p├ísma? ┼Że sa bude podoba┼ą v rozmedz├ş 0,8 a┼ż 4kHz? Tak┼że popo─Ź├║vame spev, metli─Źky, akustick├║ gitaru a? 70% v┼íetk├Żch apar├ítov m├í probl├ęm toto reprodukova┼ą ak to hr├í dokopy. Ako sa asi potom vysporiadaj├║ s komplexn├Żm akustick├Żm p├ísmom a ve─żkou dynamikou? No v├Ą─Ź┼íinou velice svojsky, zlej├║ to dokopy a posluch├í─Ź potom velmi ─Źasto vyu┼ż├şva tla─Ź├ştko Skip, alebo dokonca Off.
Medzi nami, vystriedal som ako h─żada─Ź pravdy apar├íty s cenovkami od p├ír halierov a┼ż po pol miliona star├Żch pe┼łaz├ş za zos├şk, nikdy to nehralo ako origin├íl, s├║ proste veci, odohr├ívaj├║ce sa v posluchovom priestore ┼żiv├ęho vyst├║penia, ktor├ę ┼żiaden mikrof├│n, ─Źi zvukov├í r├ę┼żia nedok├í┼że zaznamena┼ą a n├ísledne prenies┼ą do s├║kromn├ęho posluchov├ęho priestoru, ktor├Ż trp├ş mnoh├Żmi neres┼ąami a kompromismi.

Mne je jedno, kto ─Źo po─Ź├║va pri testovan├ş, akur├ít za t├Żch 35 rokov, ─Źo sa tomu venujem mi pr├şde, ┼że ─Źloveku ani tak nevad├ş, ┼że klav├şr napr├şklad v aute, neznie tak ako ten Steinway na koncerte, ale neskuto─Źne vad├ş a je otravn├ę, ke─Ć sa detaily str├ícaj├║ v gr├şsnej ka┼íi zvukovej hna─Źky.

Toto je polemika, berte to pros├şm tak...

Ku prenoske, pou┼ż├şvam Linn k9, za necel├Żch 55 libier, po r├┤znych ortofonoch, pickeringoch, ─Źi AT mi t├íto pri┼íla ako z r├ş┼íe snov. Ale viete ako to je, tis├şc ─żud├ş, tis├şc.....
guglielmo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod elmoto » 16 Sep 2015, 20:55

Ja v plnej miere zastavam to co napisal a prezentuje Milos66. Ak ides testovat zvuk tak musis vediet ako ma zniet. A teda musis ist a vypocut si ako znie v tvojich usiach klavir, husle, basa, trubka, flauta, bicie, spev, zvonceky atd. Neboj ono sa ti to vryje do pamate mozno nie na prvy krat ale na druhy ci treti krat. Ono je potom ale doma problem z aj kvalitneho zaznamu ten zvuk reprodukovat za lacny peniaz. A tak tebe je jedno co tam das ved aj tak nevies ako to ma vlastne zniet.
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2582
Vek: 37.64
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod guglielmo » 17 Sep 2015, 14:25

Synko, sk├║s si e┼íte raz pre─Ź├şta┼ą, ─Źo som nap├şsal a potom sa sk├║s vyjadri┼ą bez t├Żch osobn├Żch atakov...
guglielmo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod elmoto » 17 Sep 2015, 14:55

Nemusi sa takto ale vobec ale vobec nasierat. Klud. Mas na to roky ale klud. Ja som tiez snad nenapisal uplnu kravinu. Ale vies co ty mas svatu pravdu a mne je to fuk. Ja mam rad ked klavir znie tak ako ma zniet a milujem zvuk husli. Preto pocuvam na sluchatkach a to AKG. Odpada mi starost o akustiku miestnosti.
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod muziker » 17 Sep 2015, 16:37

Pravdou je ┼że ka┼żd├Ż z n├ís m├í r├íd asi in├║ muzi─Źku a tak je ├║plne zbyto─Źn├ę prie┼ą sa tu ─Źo je lep┼íie na testovanie audiore┼ąazca. Je ale dos┼ą odv├í┼żne presadzova┼ą na to tvrd├║ gitarov├║ muziku (dajme tomu tu prezentovan├Ż brutal death metal a podobne) v princ├şpe zalo┼żen├║ na "stredovom zvuku" vzh─żadom na obmedzen├Ż frekven─Źn├Ż rozsah pou┼żit├Żch n├ístrojov. Sk├┤r by som sa priklonil ku akustick├Żm n├ístrojom, lebo prehnanou "amplifik├íciou okorenenou prierazn├Żmi a necitlivo pou┼żit├Żmi digit├ílnymi efektami" sa d├í mnoh├ę v hudbe aj ve─żmi sprzni┼ą. Podstatn├ę a d├┤le┼żit├ę je ale aj to, ako sa pri nahr├ívan├ş v ┼ít├║diu v nahr├ívkou vyhrali technici - mysl├şm ─Źo do "rozmiestnenia" n├ístrojov aby bola sn├şmka dos┼ą plastick├í a priestorov├í, pritom zafarben├şm zvuku zauj├şmav├í. aby nahr├ívka nep├┤sobila ve─żmi f├ídne a "plocho". Na druhej strane aby sa to neprehnalo s pou┼żit├şm efektov├Żch jednotiek, lebo potom to vyzer├í ako mnoh├ę diev─Źence ovakovan├ę nahrubo ┼íminkami. Proste aby nahr├ívka p├┤sobila prirodzene.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 17 Sep 2015, 17:31

muziker: tie┼ż to tak nejako vn├şmam. Ak sa jedn├í o vernos┼ą zvuku, metalov├ę a samplovan├ę zvuky v re┼ąazci nemaj├║ by┼ą. Predpoklad├ím, ┼że na tak├Żchto ┼ż├ínroch sa v┼íetko rob├ş pre v├Żsledn├Ż efekt, nie pre vernos┼ą n├ístrojov a zvukov.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod martin knocik » 17 Sep 2015, 18:30

tvrd├║ gitarov├║ muziku (dajme tomu tu prezentovan├Ż brutal death metal a podobne) v princ├şpe zalo┼żen├║ na "stredovom zvuku" vzh─żadom na obmedzen├Ż frekven─Źn├Ż rozsah pou┼żit├Żch n├ístrojov.

Asi ste si si t├║ brutal death metalov├║ nahr├ívku nepustili na dostato─Źne kvalitnom apar├íte a nev┼íimli ste si v├Żrazn├║ basgitaru.

Mo┼żno death metal nie je vhodn├Ż na testovanie zos├şku, ale na test repr├íkov rozhodne vhodn├Ż je. Napriklad skladby kde sa r├Żchlo hr├í ve─żmi r├Żchlo na dvojkop├ík v sprievode in├Żch n├ístrojov. tak tie na niektor├Żch repr├íkoch znie dvojkop├ík surovo dobre, na in├Żch repr├íkoch akokeby sa zemiaky sypali - tak nejako zatlmene.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1281
Vek: 26.26
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod Milos66 » 17 Sep 2015, 19:44

Ale zakladatel temy nejde testovat repraky.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod muziker » 17 Sep 2015, 19:56

martin knocik nap├şsal:Asi ste si si t├║ brutal death metalov├║ nahr├ívku nepustili na dostato─Źne kvalitnom apar├íte a nev┼íimli ste si v├Żrazn├║ basgitaru. Mo┼żno death metal nie je vhodn├Ż na testovanie zos├şku, ale na test repr├íkov rozhodne vhodn├Ż je. Napriklad skladby kde sa r├Żchlo hr├í ve─żmi r├Żchlo na dvojkop├ík v sprievode in├Żch n├ístrojov. tak tie na niektor├Żch repr├íkoch znie dvojkop├ík surovo dobre, na in├Żch repr├íkoch akokeby sa zemiaky sypali - tak nejako zatlmene.

Priate─żu nepustil a v ┼żivote si ju ani nepust├şm, lebo tento ┼ít├Żl skuto─Źne nemus├şm ani len n├íhodou. Aj napriek tomu som v┼íak presved─Źen├Ż, ┼że to ─Źo som povedal, plat├ş bez v├Żhrad. T├Żm samozrejme neberiem n├ízor ┼żiadnemu metalistovi.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod elmoto » 17 Sep 2015, 20:14

guglielmo inak by ma moc moc zaujimalo aku ihlu mas na tej Linn k9 kazete. Ak original tak to mas vyhru ale do vtedy dokial sa ti neposkodi. Potom uz len ist do ihly na AT95e alebo nieco fajnejsie http://www.lpgear.com/product/LPGATN95SA.html . hm?
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist