Zosilnovač KODA TA10BT

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

seto
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 20 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Niekde pri Modre

Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa seto » 26 Dec 2016, 10:51

Nemá niekto náhodou schému od tohoto zosiňovača.Alebo skúsenosti.Píšu tam výkon RMS25W.A elektronky 6PL6.Aké sú to elektronky?
Prílohy
Pack-Koda-TA10BT---D65F-WD.jpg
0

martin3450
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 08:22
Bydlisko: žilina
Vek: 33

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa martin3450 » 26 Dec 2016, 12:42

Ten zosilovač má max 8w v triede A ,potrebuješ ešte veľmi citlivé reprobedne tak 90a viac decibelov.Tak si radšej pohľadaj zosilovač s el34 v triede AB , vykonom 40-50w.
0

seto
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 20 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Niekde pri Modre

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa seto » 26 Dec 2016, 13:03

Tie reproskrine sú k tomu originál.
Ja by som potreboval schému.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa muziker » 26 Dec 2016, 13:04

Zosilňovač je osadený ruskými elektrónkami 2x dvojitá trióda 6N1 (novšia asi bude 6n1n) - teda niečo ako klon tesláckej elektrónky ECC85 lebo euská elektrónka 6H1n = 6N1 alebo ECC85, 2x konc. pentóda resp. ?tetróda ? 6P1 (novšia bude asi 6p1p) - teda niečo ako klon tesláckej elektrónky EL84.
Len mi nie je jasné, ako môže dosiahnuť výkon 2x 25W (ja by som to odhadol reálne pri jednočinnom (SE) konc. stupni tak okolo 2x 5(6)W, keď elektronka 6P1 má Pa=12W a Pg2=2,5V (Ua typ. = 250V a max. tak 300-320V viac asi nie, Ug2 typ. = 250V a Ia max. = 58 (bežne ale 45)mA, Ig2 max. = 7 mA). Ale je možné že pracuje "nad svoje možnosti a pri skrátení svojej životnosti ktorú výrobca deklaruje na 2000 hodín.
..... ale možno sa mýlim a niekto ma opraví.
Schému asi nie je dostupná, lebo je to "tajomstvo" výrobcu, ale nejaké zapojenia s touto lampou sa na nete určite nájdu.

O tom zosilňovači je pomerne málo vecí zverejnených, ale ničnehovoriaci manuál je k dispozícii :)
Pár údajov o ňom: KODA TA-10 BT HYBRIDRÖHRENVERSTÄRKER

Der Vorteil dieses Hybrid-Verstärkers liegt nicht nur in seiner originellen Form, sondern der Einsatz von Röhren erzeugt auch einen volleren, wärmeren Klang als moderne Transistoren.
2 x 25 Watt RMS Leistung

- Vintage Look
- CD, DVD, LINE Eingänge
- USB Eingang
- Bluetooth 2.1+EDR
- Bass & Treble Regler
- Analog-Vu-Meter
- Klasse AB

Ausgangsleistung: 2 x 25 W
Impedanz: 4 Ohm
Eingangsimpedanz: 47 KOhm
Eingangsempfindlichkeit: 500 mV
Höhen: +/- 10 dB
Bässe: +/- 10 dB
Signalrauschabstand: > 79 dB
THD: < 0.5 %
Frequenzbereich: 40 Hz - 20000 Hz
Abmessungen: 140 x 268 x 280 mm
Nettogewicht: 3,7 Kg
Farbe: Holz

Die Vorstufe ist mit folgenden Röhren bestückt:
Kleine Röhre 2 x 6N1, große Röhre 2 x 6P1
Die Halbleiterendstufe ist mit Transistoren bestückt.
Prílohy
6P1P_1.jpg
6P1P char.jpg
6P1P char.jpg (24.56 KiB) 5462 zobrazení
6P1P.jpg
6P1P.jpg (27.18 KiB) 5462 zobrazení
6P1P.png
6P1P.png (9.06 KiB) 5462 zobrazení
6H1N.jpg
6n1_pin.png
6n1_pin.png (2.07 KiB) 5454 zobrazení
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa Jozko95 » 26 Dec 2016, 13:26

muziker: Ak by som mohol poopravit, tak nie je nahodou 6N1P ekvivalent nasej ECC88 ? :)
Co sa vykonu tyka, tak to bude urcite blud, to suhlasim, tam viac ako tych 5W sa dosiahnut pri rozumnom zapojeni neda. Nie to este vyse dvojnasobok anodovej straty, ak by to tak ale predsa bolo, tak myslim si, ze krasne rozzeravena anoda koncovej elky by bola jasnym dokazom :D , aleee ako vlastne citam, tak to je hybridny zosik a podla toho co pisu, tak koncovy zosilnovac je tranzistorovy, cize vykon elektroniek v tomto smere nehra rolu.

seto: naco by si potreboval tu schemu? Ako kontrola, ci vyrobcovia neklamu alebo to potrebujes na servis?
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa muziker » 26 Dec 2016, 13:29

Ano máš pravdu, ... ale vyššie je už opravené (sorry za preklep) 2x dvojitá trióda 6N1 (novšia asi bude 6n1n) - teda niečo ako klon tesláckej elektrónky ECC85 lebo ruská elektrónka 6H1n = 6N1 alebo ECC85

Na ilustráciu zapojenie s 6p1p (zmena je na vstupnej elektrónke kde je použitá pentóda 6ž1p namiesto triódy 6n1)

... a pridám aj nejaké zapojenie s triódou 6n1p čo som narýchlo našiel na nete:

Keď už niekto chce silou-mocou stavať niečo podobné, ide to už dnes aj bez veľkého zháňania komponentov a za dobrý peniaz :)
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 27877.html
alebo na e-bay:
http://www.ebay.com/itm/Douk-Audio-6P14 ... 1525207713
Prílohy
amp75.gif
pre-6N1P-for-DAC.png
zapoj. s 6n1p.gif
zapoj. s 6n1p.gif (3.05 KiB) 5442 zobrazení
New-Fashion-HI-FI-6P14-Single-ended-Class-A-Tube-Amp-font-b-Stereo-b-font.jpg
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa Andrej152 » 26 Dec 2016, 15:29

muziker: ten 6p14 kit vyzera fain , a je to u mna aj overene ( od douk audio ) . ten zosilnovac KODA sa mi nepaci , niekde som videl jak to vyzera z vnutra a lampy len svietia a je tam klasika tda2050 . je to humus , a zasa jeden chlapik pisal ze nezhavi mu lampa ale zato zosik hraje ako ma .. to nieco naznacuje .. ja by som isiel radsej do stavebnice 6p14 ..
0

seto
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 20 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Niekde pri Modre

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa seto » 26 Dec 2016, 15:41

Jozko95 napísal:muziker: Ak by som mohol poopravit, tak nie je nahodou 6N1P ekvivalent nasej ECC88 ? :)
Co sa vykonu tyka, tak to bude urcite blud, to suhlasim, tam viac ako tych 5W sa dosiahnut pri rozumnom zapojeni neda. Nie to este vyse dvojnasobok anodovej straty, ak by to tak ale predsa bolo, tak myslim si, ze krasne rozzeravena anoda koncovej elky by bola jasnym dokazom :D , aleee ako vlastne citam, tak to je hybridny zosik a podla toho co pisu, tak koncovy zosilnovac je tranzistorovy, cize vykon elektroniek v tomto smere nehra rolu.

seto: naco by si potreboval tu schemu? Ako kontrola, ci vyrobcovia neklamu alebo to potrebujes na servis?
Skôr by som potreboval vedieť či výrobca neklame.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa muziker » 26 Dec 2016, 15:55

Dnes si treba dávať sakramentský pozor pri ponukách tzv. retro prístrojov , lebo čínski súdruhovia nelenia a podvádzajú vo všetkom lebo ide v prvom rade (a to na ceom svete) len a len o prachy. Dnes sú očividne lampové prístroje ak ich niekto požaduje v poriadku len ak si ich znalý človek zbastlí sám. Sám som bol zaskočený pri oprave jedného gitarového zosíka Marshall 100 W, koľko polovodičov sa v ňom nachádzalo a naviac aj komplet konštrukcia na viacerých doskách s plošnými (mimochodom dosť nekvalitných) spojmi s množstvom konektorov a prepájacích káblikov ... a to všetko za nekresťanské prachy (v minulosti za tú cenu - v prepočte bolo auto spolu aj s motorkou, televízorom a rádiom :D). Slovom dokonalý zmätok ktorý v starých zosíkoch nebolo možné nájsť. Dnes už neverím ani renomovaným výrobcom.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa Jozko95 » 26 Dec 2016, 16:46

muziker: Aha mas pravdu, kym som dopisal svoj prispevok, ty si uz stihol opravit, takze pripomienku beriem spat.

seto: Spravnu poznamku mal podla mna Andrej152 s tym, ze ci na elkach nie je zapojene len zeravenie a zosik je klasicke TDA-cko. Co ma podla mna Andrej aj pravdu, lebo ako tak pozeram na ten zosik, nevyzera to moc na ferovu pracu, ono ani tie parametre nie su ziadna slava na hybridny zosilnovac.
Schemu som skusil hladat, ale naozaj neexistuje, teda aspon mne sa ju naist nepodarilo. Ak mas moznost a chut, skusil by si si spravit asi nieco vlastne hoci aj v duchu tohto zosiku, ale aspon budes vediet, ze to je spravene dobre alebo skusit pozriet na ebay-i nejake stavebnice ako Ti napriklad postol muziker, ak by si ovsem mal zaujem.
Za seba poviem, ze ja by som do toho zosiku na ktory sa pytas nesiel, lebo rozumny hybridny zosik za radovo 150€ sa asi ani postavit neda, nie to este kupit, ako finalny vyrobok firmy.
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa muziker » 26 Dec 2016, 17:25

Podobný design ako pôvodne tu riešený zosík má aj tento slúchadláč: Nobsound Bluetooth Tube Integrated Amplifier HiFi Stereo Power Amp USB Headphone
http://www.ebay.com/itm/Nobsound-Blueto ... 6#shpCntId

Zdá sa že číňankovia neoplývajú príliš nápadmi (iba ak tým ako odrbať celý svet :D) a zmeny sú len pod plechom v "digitálnej retro" technike.
0
muziker

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa Marek1975 » 27 Dec 2016, 19:22

Sorry za otázku, ale neviete prečo mi nezobrazuje vaše img? Pozerám cez android s app tapatalk, predtým to išlo.

Odoslané z Lenovo A2010-a pomocou Tapatalku
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Zosilnovač KODA TA10BT

Príspevok od používateľa muziker » 27 Dec 2016, 19:52

Na nete sa mi podarilo vygoogliť len schému integrovaného zosíka Koda KD261. Blen na designy ma zaujímalo či zosík Koda TA10BT nebude len nejaká kuleha s lampami (iba žeravia aby sa zdalo že pracujú) čo býva dosť často u šikmookých súdruhov a pod chassis je ukryté niečo polovodičové čo robí zvuk ako v schéme nižšie.

Vygooglená schéma je pre zaujímavosť tu:
http://www.schematicsunlimited.com/k/ko ... -schematic
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok