Pomoc s repro k PC

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 30 Jan 2017, 15:12

Zdravím som tu novy a potreboval by som pomoc alebo skôr radu ohľadne nových reproduktorov k PC .
Nakoľko mi odišiel zosilňovač a zobral zo sebou aj vysky z mojich starých Tesla bedniach 1PF 067 33
som nútený poriesit niečo nove na počúvanie hudby pri PC (izba 4x5m) zvažujem dve varianty a to
1. do Tesla bedne kupit nove meniče a to konkrétne http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor ... -hifi.html a http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor ... -hifi.html otázne je ale ci spraviť do nich aj bassreflex a ci použiť originál odporučanu výhybku od dexonu s deliacou frekvenciou 2850HZ alebo univerzálnu s del frekvenciou 3000HZ aj keď nemajú rovnaký utlm napr tuto http://www.dtelektronik.sk/kategoria/oz ... -2-12-4-8/
2. kupit nejaké lacne pasívne nejakej mne neznámej značky ako je auna/skyteec a podobne pravdepodobne v obdobnej cenovej relácii cca 60 eur na bednu

Poprosim neradte mi kupit si 2.1 repro k PC alebo len klasicke krpate repro k PC...skusal som neda sa to pocuvat

Nepotrebujem úplne super hifi kvalitu skôr to potrebujem na počúvanie hudby(rôzne žánre) a občasne ranne budenie susedov :D
plánujem to živiť home made zosikom s tpa3116D2 2x50W.
neskor možno zostavu doplním o sub živený tpa3116D2 do mostíka 1x100W

Za kazdu radu ďakujem vopred a za chyby sa ospravedlňujem.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 30 Jan 2017, 15:28

Dobrý deň,

Ja mám napríkad tieto bedne: http://www.taelektro.sk/?p=596 . Pokiaľ by ste boli ochotný do toho investovať, hrajú podľa môjho názoru celkom pekne. V dobe, keď som to riešil ja, mohol som si ich prísť vopred vypočuť na predajňu - no nie som si istý, či by Vám ich aj teraz pustil.


Pozn.: Prosím neberte môj príspevok ako reklamu. Len odpovedám na otázku.
0

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 30 Jan 2017, 16:18

Dakujem za radu, dizajnovo su pekne aj ked to nieje zrovna moja salka kavy :D otazna je cena lebo ako pisem rozpocet je obmedzeny :(
BTW este taka info ze niesom lavy a nemam problem spravit povrchovu upravu ci vyspajkovat cokolvek :D len z repro bednami nemam moc skusenosti a kedze to chcem pre seba radsej si necham poradit
0

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Coolbass » 31 Jan 2017, 04:09

Ak si zručný a máš možnosť urobiť si aj vlastné bedne, prípadne niečo polaborovať s tými starými toto je veľmi dobrá cesta, máš tam aj odkaz na susedné fórum. Osobne ich mám už dlho dokončené (fotky som už nepridával) a musím povedať, že hrajú veľmi príjemne ! a rozdiel oproti tým originálom je priam famózny heh :thumbup:

http://svetelektro.com/Forum/tm265-t38510.html
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Jan 2017, 07:27

Koso16 napísal:otazna je cena lebo ako pisem rozpocet je obmedzeny :(
Tak si nájdi na bazoši nejaké staršie Mission, Tanoy, KEF, Magnat, Elac atd. Určite to bude lepšie ako niečo riešiť v DIY za 60€. Za tú cenu ani nekúpiš komponenty, nieto ešte poskladať celú repro zostavu.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 31 Jan 2017, 11:12

Dakujem ale bazarovky nechcem... neviem ako ty pocitas ale ja mam zatial vyhliadnute tie dexony (uz som oba pocul hrat ale v trojpasmovej DIY a spoko ) na jednu reprobednu to mas 40 eur za repro koncovky mam doma skladom :D kable tiez jedine co chyba je vata na vytlmenie co ak sa zadari tak budem mat gratis :D a vyhybku do 20 eur nebude problem ci uz kupit alebo skor DIY vyrobit nakolko mam haldu suciastok doma isto sa tam nieco pouzitelne najde min co sa tyka vykonovych odporov mozno aj nejaky listovy kondenzator by sa nasiel otazne je ci spravne hodnoty :D a delica frekvencia popripade utlm nakolko som na forach cital ze pri pouziti origos vyhybky su moc utlmene vysky navyse uz hore spominany repro ma sluzit ako nahrada za tie ktore tam boli povodne a tiez objem bedne potrebnej prenho by sedel otazka je ci ist do uzavretej ale do basreflexu kazdopadne dakujem za radu
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa muziker » 31 Jan 2017, 11:17

Malé zamyslenie: Keďže riešiť reprosústavy takto od stola pri chudobnejších vstupných údajoch je ťažké, myslím že je vhodné zamyslieť sa nad viacerými faktormi. Na druhej strane každá "bednička" bude nejako hrať - je len na zadávateľovi čo očakáva a čo chce do toho investovať, pretože ono sa to v konečnom dôsledku vždy nasčíta do pekných súm aj pri priemerných požiadavkách - najmä ak to má aj nejako vyzerať.
Ak to majú byť reprosústavy k PC , predpokladám že veľmi vysoké nároky na ne nebudú. Tu by bolo hádam dobre ešte spomenúť o aký typ hudby na počúvanie pôjde, pretože iné nároky budú trebárs na - vážnejšiu hudbu, jazzík, rock (rozdiel ude ale aj medzi klasickými a "hard" odnožiami, nehovoriac o popíku či iných podobných žánrov alebo to čo dnes ako rap a podobné úchylky (bohužiaľ) frčí svetom. Tým chcem povedať, že niektoré druhy hudby si vyžadujú posilniť "spodky", iné sa uspokoja zo zvýraznenými stredmi, ale sú ľudia ktorí preferujú aj ostrejšie výšky. Už ani nehovoriac že ináč budú znieť nahrávky vo "full" formáte oproti takým v mp3 formáte ktorý je ako vieme ochudobnený o nejaké "redundantné informácie". Aj preto asi nemožno generalizovať, lebo každý z nás má nejaké priority. V jednotlivých prípadoch bude potrebné riešiť individuálne nap. aj potrebu samostatného subwoofera, resp. sústavy 2.1 či iné. Podľa požiadaviek zadávateľa vude určite hrať rolu aj zaťažiteľnosť sústav podľa toho či to bude napr. v paneláku alebo v RD niekde na vidieku. Od toho sa bude odvíjať aj "litráž" sústav a použité jednotlivé komponenty. prípadne použitie ozvučníc typu basreflex vs. uzavretých. Určite bude zaujímavé aj to čím ich bude "kŕmiť" - teda aký sa použije konkrétne zosilňovač.
0
muziker

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 31 Jan 2017, 11:40

Coolbass napísal:Ak si zručný a máš možnosť urobiť si aj vlastné bedne, prípadne niečo polaborovať s tými starými toto je veľmi dobrá cesta, máš tam aj odkaz na susedné fórum. Osobne ich mám už dlho dokončené (fotky som už nepridával) a musím povedať, že hrajú veľmi príjemne ! a rozdiel oproti tým originálom je priam famózny heh :thumbup:

http://svetelektro.com/Forum/tm265-t38510.html
Planujem upravit tie povodne tesly bola by ich skoda vyhodit teda pokial niekdo neporadi nejake dobre a hotove v podobnej relaci ale o tom pochybujem co som pozeral sami plast :D isto prestudujem a dakujem za odkaz
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Jan 2017, 11:53

Inak, izba cca 4x5 metrov. To už chce naozaj dobré a kvalitné repro. Nemyslím kôli vrieskaniu, ale kôli kvalitnému prenosu.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 31 Jan 2017, 12:30

muziker napísal:Malé zamyslenie: Keďže riešiť reprosústavy takto od stola pri chudobnejších vstupných údajoch je ťažké, myslím že je vhodné zamyslieť sa nad viacerými faktormi. Na druhej strane každá "bednička" bude nejako hrať - je len na zadávateľovi čo očakáva a čo chce do toho investovať, pretože ono sa to v konečnom dôsledku vždy nasčíta do pekných súm aj pri priemerných požiadavkách - najmä ak to má aj nejako vyzerať.
Ak to majú byť reprosústavy k PC , predpokladám že veľmi vysoké nároky na ne nebudú. Tu by bolo hádam dobre ešte spomenúť o aký typ hudby na počúvanie pôjde, pretože iné nároky budú trebárs na - vážnejšiu hudbu, jazzík, rock (rozdiel ude ale aj medzi klasickými a "hard" odnožiami, nehovoriac o popíku či iných podobných žánrov alebo to čo dnes ako rap a podobné úchylky (bohužiaľ) frčí svetom. Tým chcem povedať, že niektoré druhy hudby si vyžadujú posilniť "spodky", iné sa uspokoja zo zvýraznenými stredmi, ale sú ľudia ktorí preferujú aj ostrejšie výšky. Už ani nehovoriac že ináč budú znieť nahrávky vo "full" formáte oproti takým v mp3 formáte ktorý je ako vieme ochudobnený o nejaké "redundantné informácie". Aj preto asi nemožno generalizovať, lebo každý z nás má nejaké priority. V jednotlivých prípadoch bude potrebné riešiť individuálne nap. aj potrebu samostatného subwoofera, resp. sústavy 2.1 či iné. Podľa požiadaviek zadávateľa vude určite hrať rolu aj zaťažiteľnosť sústav podľa toho či to bude napr. v paneláku alebo v RD niekde na vidieku. Od toho sa bude odvíjať aj "litráž" sústav a použité jednotlivé komponenty. prípadne použitie ozvučníc typu basreflex vs. uzavretých. Určite bude zaujímavé aj to čím ich bude "kŕmiť" - teda aký sa použije konkrétne zosilňovač.
pocuvam rozne zanre podla nalady a toho co idem robit su dni ked pocuvam operu obcas daky muzikal a su dni ked si pustim metal a v poslednej dobe aj DNB zenska si zas pusta pop a rock takze naozaj siroke spektrum ako som pisal budem to krmit tpa3116D2 ref zapojenie,hudba prevazne vo formate mp3 a aac
a ako povrchovu upravu premislam o samolepiacej folii s imitaciou cierneho mramoru myslim ze s tym zltym kevlarom to bude vyzerat dobre kazdopadne ma ale tvoj prispevok priviedol k myslienke pouzit odpojitelny utlm na vysky prave koli tej klasickej hudbe. btw presne ako pises bude to k PC nejake velke naroky na to niesu preto je aj cenovka nizka inak otazka mozem pouzit chemlon namiesto vlny ? (mam ho totizto 2 plne skrine,zasoby po mamke )
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa staffy » 01 Feb 2017, 07:40

Riešiš blbosti, okopči nejaký hotový projekt do bodky a nerozmýšlaj nad "vypínateľnými" výškami. Ozvučnica by sa dala použiť, pozri si TU nejaké projekty. Ak medzi haldou súčiastok nemáš aj kopec medeného drôtu na cievky tak ti to veľa nepomôže, cievky sú jedny z drahých častí výhybky.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 01 Feb 2017, 21:06

staffy napísal:Riešiš blbosti, okopči nejaký hotový projekt do bodky a nerozmýšlaj nad "vypínateľnými" výškami. Ozvučnica by sa dala použiť, pozri si TU nejaké projekty. Ak medzi haldou súčiastok nemáš aj kopec medeného drôtu na cievky tak ti to veľa nepomôže, cievky sú jedny z drahých častí výhybky.
...cievky neries nejakych 10-15 eur na dve cievky pre jednu bednu nieje problem najst ale to asi radcej pojdem do nejakej uz urobenej ktoru upravim ...ziadne odpajatelne vysky (ako si to ty pochopil) len moznost pripojit vecsi utlm nap 2db . inak keby tu ludia nevymislali tak doteraz nemaz ani jeden z takychto home made projektov nenachadzal by si navody ako opravit kupovane zosiky doma a podobne lebo nikdo by "nespekuloval" s opravou/vyrobou..... ale aj tak dik za snahu neskor podrobnejsie prestudujem mozno najdem aspon nejaku info co by som zuzitkoval ale zatial mi najlepsie vychadza kupit uz urobenu vyhybku a doladit ju podla realnych hodnot menica.

-- Spojený príspevok 01 Feb 2017, 22:09 --

Ludia vazne ma nebavi bojovat proti vasim komentom typu vykasli sa nato okopci nejaky hotovy projekt alebo kup si radsej nejake repro z bazosa a podobne ako hej rady to su len akurat nie pre mna lebo mne s tym co mam vplane (rozbehnute) niako nepomozu ....tak ale zo slusnosti aspon dik za to ze ste si nasli cas to napisat >D
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa penjo » 02 Feb 2017, 08:04

Kľudne si sprav čo chceš, použi hociakú výhybku, ale potom neplač, že to stojí za prd a celé tvoj vynaložené úsilie, čas a peniaze, boli k ničomu...už keď niečo robím, tak to robím poriadne...od návrhu, cez výrobu, až po výhybku, ktorá je najpodstatnejšia...môžeš mať super kvalitné drahé reproduktory, pokiaľ nebudú mať odladenú výhybku na mieru, nikdy nebudú hrať dobre a nevytiahneš z nich maximum.

Nie si jediný, tvrdohlavý, ktorý si sem príde pre radu a napokon si aj tak spraví po svojom a MY všetci, ktorí už nejaké skúsenosti máme a dávame ti ich tu na zlatom podnose, sme tupí a nevieme, čo píšeme...ale za vola si tu len ty, lebo si "ideš svoje" :potlesk:

Napíš ešte nejakú srandu, nech sa pobavíme...ako napr. na kravine typu: "zatial mi najlepsie vychadza kupit uz urobenu vyhybku a doladit ju podla realnych hodnot menica"...a to sa ako robí?? :lol:

A pointa, prečo ti ponúkajú okopírovať hotový projekt? Lebo ľudia (aspoň niektorí) sa už poučili a nevymýšľajú kraviny, ako ty a robili reprobedne správnym postupom a s výborným výsledkom. Na tých projektoch sa už niekto natrápil, investoval peniaze a čas, aby sa dopracoval k zdarnému výsledku a keď bol ok, vypustil ho do sveta...a nie s univerzálnou výhybkou. Odkaz na repromaniu schvaľujem.
0

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 02 Feb 2017, 16:03

penjo napísal:Kľudne si sprav čo chceš, použi hociakú výhybku, ale potom neplač, že to stojí za prd a celé tvoj vynaložené úsilie, čas a peniaze, boli k ničomu...už keď niečo robím, tak to robím poriadne...od návrhu, cez výrobu, až po výhybku, ktorá je najpodstatnejšia...môžeš mať super kvalitné drahé reproduktory, pokiaľ nebudú mať odladenú výhybku na mieru, nikdy nebudú hrať dobre a nevytiahneš z nich maximum.

Nie si jediný, tvrdohlavý, ktorý si sem príde pre radu a napokon si aj tak spraví po svojom a MY všetci, ktorí už nejaké skúsenosti máme a dávame ti ich tu na zlatom podnose, sme tupí a nevieme, čo píšeme...ale za vola si tu len ty, lebo si "ideš svoje" :potlesk:

Napíš ešte nejakú srandu, nech sa pobavíme...ako napr. na kravine typu: "zatial mi najlepsie vychadza kupit uz urobenu vyhybku a doladit ju podla realnych hodnot menica"...a to sa ako robí?? :lol:

A pointa, prečo ti ponúkajú okopírovať hotový projekt? Lebo ľudia (aspoň niektorí) sa už poučili a nevymýšľajú kraviny, ako ty a robili reprobedne správnym postupom a s výborným výsledkom. Na tých projektoch sa už niekto natrápil, investoval peniaze a čas, aby sa dopracoval k zdarnému výsledku a keď bol ok, vypustil ho do sveta...a nie s univerzálnou výhybkou. Odkaz na repromaniu schvaľujem.
este nieco konkretnejsie nevies lebo tie vseobecne obkeci tu vali kazdy druhy ale zatial nikdo neodpovedal na tych par jednoduchych otazok co som polozil kazdy tu len buzeruje lebo chcem pouzit staru tesla bednu a do nej dat menic ktory je vyrobcom oznaceny ako priama nahrada originalneho reproduktoru co tam aj bol ale to vies ja som k.. u dexonu su tiez ko... ze si to vobec dovolili napisat ze ? lebo podla vas mam radsej okpcit niekoho projekt ergo zahodit bednu a zacat odnznova ...tak dik ale taku radu si mozes nechap prisiel som sem lebo som cakal ze tu najdem ludi co dokazu pomoct a poradit to ze pouzijem tu bednu je iste ako je iste ze pouzijem ten stredak otazne je len ci pouzijem tiez tie vysky od dexonu a ano par som ich tu nasiel hlavne odkaz na projekt od Coolbass.
ale kludne kasli na to ja sa zaobidem aj bez toho hejtu a kecov co rozsievate vsade okolo :finga:
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa penjo » 02 Feb 2017, 17:58

TM265 je najlepšia voľba, ako využiť basáky ARN, ale do tej bedničky od 1PF nevpraceš ten zvukovod WG300, lebo bednička je vysoká 340mm a presne takto ďaleko sú od seba hrany reproduktorov. Takže buď nové bedne, alebo niečo iné.
A aby si nepovedal, že som na teba zlý, tak si zožeň pôvodné výšky ARV161, osaď ich naspäť, vraz k tomu výhybku z odkazu a budeš vysmiaty...za pár šupov aspoň trochu dobre hrajúce bedne.
http://thales.analog.cz/Bedny/ARN5604_& ... y_godz.jpg
0

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 02 Feb 2017, 18:59

penjo napísal:TM265 je najlepšia voľba, ako využiť basáky ARN, ale do tej bedničky od 1PF nevpraceš ten zvukovod WG300, lebo bednička je vysoká 340mm a presne takto ďaleko sú od seba hrany reproduktorov. Takže buď nové bedne, alebo niečo iné.
A aby si nepovedal, že som na teba zlý, tak si zožeň pôvodné výšky ARV161, osaď ich naspäť, vraz k tomu výhybku z odkazu a budeš vysmiaty...za pár šupov aspoň trochu dobre hrajúce bedne.
http://thales.analog.cz/Bedny/ARN5604_& ... y_godz.jpg
Konecne nejaky prakticky nazor. dakujem :D
Tak to mas pravdu ze tu WG300 tam nevpracem >D inak ten IRT 10/80/01,8 je zly ci ? ...nemam nic proti ARV161 ale radsej by som siel po novych menicoch pre vysky aj stredy nechcem brat nejake menice o ktorych nic neviem ...
Inak viere mi niekdo napisat ako sa prakticky riesi to odladenie vyhybky so is pod tym mam predstavit (posuvanie deliacej frekvencie ci co to je ?)
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa penjo » 02 Feb 2017, 22:33

Ten IRT by sa dal použiť, ale bez odladenej výhybky to bude o ničom.
K tomu návrhu výhybky si môžeš prečítať niečo v mojich posledných dvoch príspevkoch vo vedľajšej téme.
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 4&start=20
Nejedná sa len o posúvanie deliacej frekvencie...v simulátore si práve tú vhodnú deliacu frekvenciu zvolíš na základe frekvenčných meraní reproduktorov v hotovej ozvučnici. A v tom simulátore sa "hráš" s hodnotami súčiastok, aby ti sedela delička, fáza, citlivosť, celkovo priebeh, impedancia.
0

Koso16
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Jan 2017, 14:28

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa Koso16 » 02 Feb 2017, 23:53

penjo napísal:Ten IRT by sa dal použiť, ale bez odladenej výhybky to bude o ničom.
K tomu návrhu výhybky si môžeš prečítať niečo v mojich posledných dvoch príspevkoch vo vedľajšej téme.
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 4&start=20
Nejedná sa len o posúvanie deliacej frekvencie...v simulátore si práve tú vhodnú deliacu frekvenciu zvolíš na základe frekvenčných meraní reproduktorov v hotovej ozvučnici. A v tom simulátore sa "hráš" s hodnotami súčiastok, aby ti sedela delička, fáza, citlivosť, celkovo priebeh, impedancia.
mno to je sice pekne ale ja to nemam kde zmerat ani sa nebudem koli tomu s bednami vlacit cez pol slovenska koli vyhybke asi teda sa budem drzat origos navrhnutej Dexonom suciastky ma budu stat cca to iste ako nejaka univerzalna s deliacou frekvenciu 2500hz teda ked neratam plosak a pouzijem par suciastok z vlastnych zasob....
moc si ma teda nepotesil ale aj tak dik :D
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa muziker » 03 Feb 2017, 00:32

Možno by ti pomohlo získať nejaký prehľad aj prelistovaním knihy: Reproduktory a reproduktorové soustavy.
Je to dosť veľký súbor 290 MB súbor v pomerne vysokom rozlíšení.
https://ulozto.cz/!o3Sbj1mG/reproduktor ... torove-pdf

a ak ti stačí v menšom (ale ešte čitateľnom rozlíšení) tak 94 MB súbor je tu:
https://ulozto.cz/!L6U8mHZA/reproduktor ... e-rozl-pdf
0
muziker

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Pomoc s repro k PC

Príspevok od používateľa ce4aser » 03 Feb 2017, 05:13

kup si kvalitny reprodusktor. Tazko budes mat kvalitny zosik ked menic budes mat na chuja. Ziadny viacpasmovy reproduktor, ziadny reproduktor urceny do auta. Vyskusaj znacky typu napriklad dynaudio. Tesla nevedela vyrabat reproduktory. Mozno stary s papierovou membranou ostatne uz neboli take dobre. A tiez si nespomenuj aky typ hudby budes pocuvat to je tiez velmi dolezite.

pokial chces velmi lacne reproduktory kde nemas dobru dynamiku, kde napriklad ako hudobne nastroje trubka a pod sa ty zlieva s bassmi. tak si kup co chces kludne aj cinske, nejde ty o pocuvanie hudby. Pokial chces pocuvat hudbu tak na menici nesetri nehovorim ze musim mat co stoji miliony eur ale za 500 az 1000 eur za par sa daju najst s dobrym kompromisom pomer cena / kvalita.

Moj mentor vravel najlepsi zosilnovac je antena. To iste plati aj u audio. Najdolezitejsi je menic ked na tom cchces setrit mozes mat akykolvek kvalitny zosik tak ten zvuk budes mat priserny.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok