prerábka Pa bedne

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

simmik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 14:49

prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa simmik » 18 Apr 2017, 15:48

Dobrý den chcel by som si bud prerobiť dvojpásmove pa bedna má (102l) reproduktory s basovým reproduktorom 381mm majú čisti zvuk len čo sa mi nepači je to že nebasujú podla mojich predstáv ... môj stríko si volakedy robil reproboxy ktoré su trojpasmové a bassový reprák je ardan pro w-31 ktorý vydáva krásne bassy dunivé bohužial tohto vyrobcu som nevedel nikde nájsť vedeli by ste mi odporučiť nejakú dobre kvalitnú značku ? MOji znami mi odporučili eminence no len neviem nepohybujem sa v týchto sférach nemám dostatok znalostí a tak dúfam že mi s týmto pomôžete
0

Používateľov profilový obrázok
manik
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1044
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 00:00
Vek: 45

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa manik » 18 Apr 2017, 15:55

Eminence Kappa 15lf a k nemu vyskac selenium (teraz už sa vola JBL ) D220ti v HM 25 25 zvukovody. Odladenu vyhybku máš na Prodance v sekcii projekty.

Len tam nedaj eminence delta lebo ti niekto povedal že je to basak
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa daniel1212 » 18 Apr 2017, 17:19

nestačili by aj obyčajné kappy 15? niekde sa mi myslím povalujú dva kusy
0

simmik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 14:49

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa simmik » 18 Apr 2017, 18:10

do prdele ja som si už kúpil tieto https://www.thomann.de/gb/eminence_kappapro_15lf.htm
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa daniel1212 » 18 Apr 2017, 18:11

aj tie sú top volba :)
0

simmik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 14:49

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa simmik » 18 Apr 2017, 18:16

už som si objednal tieto kappy .. dufam že budú hrať dobre .. len teraz mám menšiu dilemu aké výhybky a či nespraviť s 2 pasmovej priepusnosti troj .. hm

-- Spojený príspevok 18 Apr 2017, 18:38 --
repro
repro
repro
repro
repro
repro
repro
repro
inak tu je tá strýkova zostava
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa penjo » 19 Apr 2017, 15:35

Vraz k tomu minimálne spomínané Selenium D220Ti + HM25-25, prípadne aj niečo lepšie (BC speakers, RCF...) a HLAVNE to daj niekomu odladiť, kto sa tomu venuje a rozumie. Inak bude tvoja snaha márna a vyhodené peniaze.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa muziker » 19 Apr 2017, 16:37

simmik napísal: ...pa bedna má (102l) reproduktory s basovým reprom 381mm majú čisti zvuk len čo sa mi nepači je to že nebasujú podla mojich predstáv ... môj stríko si volakedy robil reproboxy ktoré su trojpasmové a bassový reprák je ardan pro w-31 ktorý vydáva krásne bassy dunivé ...
Porovnávaš neporovnateľné. :)
"Voľakedy" sa robili reproduktory z iných materiálov (magnety, membrány, a pod) d dnes tiež.
Tiež je iluzórne myslieť si, že dostaneš z 15 palcového basáku v malolitrážnom boxe dunivé basy.
Rovnako je rozdiel či to bude ozvučnica uzavretá alebo BR ... a takto by sme mohli pokračovať
ešte pomerne dlho.
Pomôže len detailná analýza tvojho prípadu, ale na tú si dal žalostne vstupných údajov. Skús si
najprv niečo prečítať o reproduktoroch, ozvučniciach, ... na weboch venujúcich sa tejto problematike.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa Milos66 » 19 Apr 2017, 18:13

" ktorý vydáva krásne bassy dunivé ... "
Takže je to jasné. Potrebuješ ozvučiť Strahovský štadión vo svojej detskej izbe. Pretože dunivé basy nemôžu byť krásne, to je viac než isté. Najlepšie urobíš keď si kúpiš lístok na autobus do nejakého väčšieho mesta, nájdeš tam predajňu s Hi-Fi komponentami a dáš si predviesť v ich posluchovke nejakú muziku. Trebárs aj keď si ju donesieš na USBčku. Oni to majú ako prehrať. Potom zistíš ako to má asi hrať. No predpokladám, že budeš strašne sklamaný.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

simmik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 14:49

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa simmik » 21 Apr 2017, 07:41

áno na internete sa nachádzajú literatúry s repro ale sú dôveryhodné ? o tomto by sa dalo polemizovať .. Niektorý z vás ma tu idú kritizovať fajn ale ruku na srdce kto z vás si trúfne sa do takéjto veci pustiť podrobne to rozobrať poradiť mám nedostatky v tejto tematike .. a čo sa týka dunivé myslím to aj tak že pri polovičnom výkone cítim ako mi tlak stláča hruď... Inak dakujem za odpovedať určite si to dám odladiť .. Po pravde myslel som si že niektorý z vás ktorý tu už majú hodnosti (sú tu dlhšie) a rozumejú sa tomu tak mi hlavne poradia pomôžu a nie si aby si robili s toho srandu .. Je to skoro to iste ako zapojiť motor pri rozbehu do hviezdy a následne prepnúť pomocou stýkača do trojuholníka... ty sa na to budeš pýtať ako to zapojiť a ja ti zabijem preštuduj si literatúru na nete ....

-- Spojený príspevok 21 Apr 2017, 07:54 --

A Milos66 ak si nepostrehol tak ja som porovnával ten reprák s tým aký ma krsný ako by mal hrať to sú moje predstavy .. A predstav si nepotrebujem ozvučovať žiadnu detskú izbu ak nevieš tak na ozvučenie detskej izby ti stačí hifi .. Ked sme pri tom prečítaj si názov že Prerábka pa bedne načo sa asi použivajú pa bedne ? hm pochybujem že na ozvučenie izby .. skôr by som povedal veľkých sál ale dobre .. Ak máš písať takéto dristy najdi si niekoho iného ktorému mu môžeš písať takéto somariny ... Ja to myslím vážne mohol si asi postrehnuť že do toho chcem aj vraziť nie malo peňazí Za pochopenie vopred dakujem
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa elmoto » 21 Apr 2017, 08:37

Ešte ti poradím sprav vnútorne výztuhy tej bedne. Tá stena pri tom basovaní skutočne pracuje a keď ma ten stred čo i len zdvih 0,2mm čo pri tom výkone a bez výstuhy má tak si predstav aký objem vzduchu ti tam pulzuje a pôsobí spätne na reprák ! Celkovo na ten výkon a pre to čo očakávaš a vyžaduješ aby to hralo je tá bedňa slabá a zlá. Pre 600W repro toto zo smrekového dreva ? Od základu to máš zle. Môžeš ladiť koľko chceš zvuk verný nahrávke z toho nepôjde. Ale to asi nieje dôležité. Neber to ako rýpanie ale ako radu.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 21 Apr 2017, 09:01

Ale on přece nechce věrný zvuk, on chce aby "pri polovičnom výkone cítit ako mu tlak stláča hruď". Jak takovému člověku, který na dobře míněné rady hystericky křičí, že nechce nic slyšet, by bylo možné poradit?

1) z těch bedniček nikdy PA aparát nebude. Prostě to nejde, jako nejde solit cukrem. Nech je jak jsou (blbě) udělané a postav si PA aparát nanovo.

2) postavit bedny není jako přepojit pár plíšků na svorkovnici elektromotoru.

3) ničeho nedosáhneš, když se necháš slepě vést a odpovědnost přehraješ na jiné. To je známka sopláctví. Pak se člověk diví, že to tady má takovou pověst.

Sežeň si literaturu, tady ti určitě někdo něco doporučí, studuj, když něčemu nebudeš rozumět, ptej se. Ale tahat z lidí rozumy, když o problému nic nevíš, a rozčilovat se, že nedostaneš takovou odpověď, jakou sis myslel, že dostaneš, to tady zapadneš do ranku soplů.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
manik
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1044
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 00:00
Vek: 45

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa manik » 21 Apr 2017, 11:12

naco studovat teoriu, ked su hotove odladene projekty ?
odbornik na vyrobu bedni z neho nebude, koli tomu ze chce jeden par bedni
nema ani pristroje na odladenie..

clovek mu napise co ma kupit, on za hodinu uz ma kupene nieco dvojnasobne drahsie k comu nema vyhybku
a ide riesit 3 pasmovky.. lebo neviem naco.. 180e za 15ku eminence, sak ja som po tolko po zlave kupoval 18ky B&C http://www.prodance.cz/18ps76-4ohm.html



http://www.prodance.cz/eminence-kappa-1 ... 25-25.html
http://www.prodance.cz/data/attachments ... m25-25.pdf

nic lepsie v tej cene nedas
samozrejme ze tie papierove skatule su nepouzitelne, ale na to prides hned ako ich osadis normalnym basakom...
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 21 Apr 2017, 12:15

Nojo, jenže on nechce odladěný projekt. Kromě toho, myslíš si, že lze postavit cokoli, aby to mělo smysl a nevědět o tom nic? Jen tak podle návodu metodou krok za krokem? Třeba 1) vezmi kus prkna 2) vezmi metr 3) vezmi tužku.... n) vezmi pilku a střídavým taháním a tlačením odděl naměřený kus prkna... atd? Myslím, že dopadne jako Homer Simpson a zahradní gril.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

simmik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 14:49

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa simmik » 21 Apr 2017, 18:07

Pozrite nemá problém si zohnať hocijaké mdf dosky ake len existujú .. môže sa spraviť na novo reprobox .. ale čo k tomu potrebujem určite nie zober meter pilku a podobne .. Chce to určitý plán na vyrobu reproboxu presne definované dlžky mdf dosiek a podobne v akéj ozvučnici to bude bud to bude robené na princípe Transmission line ozvučnice alebo klasickom bassreflexe .. potom presne naladenie bedni na rezonanciu bohužial už som si kupil kapaa pro ldf-2 Eminence Kappa Pro-15LF-2 takže sa použijú tieto na ktoré treba vedieť litráž bedne .. plus aká vyhybka či dvoj alebo s trojpásmovou priepusnostou .. takže návhry typ materiali dosky hrúbka dosky .. Nech sa páči ja mam v tomto dvere otvorené ked hovoríte že to nebude dobre hrať v týchto reproboxoch čo mam ..

-- Spojený príspevok 21 Apr 2017, 18:09 --

a potom pošlem fotky reprobední do ktorých to chcem osádzať .. a pochybujem že su to papierové ked hrubka steny je 3 cm ... a čo to je za dosku ani boh nevie
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: prerábka Pa bedne

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 25 Apr 2017, 11:39

Ten vnútorný objem cca 100L vyhovuje, ozvučnica bassreflex, ladenie portu na 45Hz. Vzhľadom na peak toho basáku tesne za frekvenciou 1kHz by som bedne rozhodne koncipoval ako 3-pásmo, ak tam nechceš práve strčiť na pozíciu výšok 18" OSWG. Takže k tomu treba ešte slušný povedzme 8" stred (vybral by som niečo rozumné od BC) a nejakú súčasnú slušnú hornu + driver (ja by som šel do driveru a zvukovodu SICA). Ak Ti má niekto ale urobiť kompletný návrh, meranie a dať ako návod, budeš musieť za takéto služby dobre zaplatiť. To totiž nie je práca na hodinku-dve. Keď už si si teda nedal povedať a neokopíroval do bodky nejaký osvedčený projekt. A tým, že budeš do niekoho na nejakom fóre skákať docieliš len to, že Ťa všetci tí, čo niečo vedia pošlú do prdele. Oni totižto nepotrebujú Teba, Ty potrebuješ ich. Tak sa tak začni podľa toho chovať. :twisted:
A neporovnávaj tu seriózny návrh sústavy s nejakým prepínaním hviezdy a trojuholníka na motore.
0

Napísať odpoveď