repro k pc do 50e

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa luky82 » 16 Júl 2017, 20:32

zdravim vedeli by ste mi niekto poradit ze ktore s tychto srand na alze do 50eur maximlane ako tak "zahraju" kvalitne,aby sa to dalo pocuvat?

Kód: Vybrať všetko

https://www.alza.sk/lacne-reproduktory-2-1/18843342.htm#f&cst=0&pg=3&pn=1&prod=
*(kvalitne rozumej co najlepsie s porovnanim k ostatnym do 50e)
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa Wili » 17 Júl 2017, 01:13

Ak nove, tak v tej cene by sa dali kupit nejake gigaworksy 2.0 tie by v danej cenovej kategorii zahrali celkom pekne napr. T12 alebo T20. Ako nahlas to planujes pocuvat a co na tom budes najcastejsie pocuvat? Ak ti neide ani tak o vysoku hlasitost ako skor a pekny a vyvazenejsi zvukovy prejav tak tie T12 su asi zvukovo najlepsie v pomere k cene (maju krajsie a maksie basy ako T20 vdaka pasivnej membrane zo zadu) T20 maju trochu akoby "dute" a tupsie basy su ale o dost vykonnejsie.

2.1 zostava v cenovej hladine 50 eur nebude nikdy dobre hrat. Ak ti ide ale o co najvacsi kraval a bum cink tak aj lacne 2.1 za 50 eur nieco zahuci. Ak ti neide o nove repro skus pohladat po bazaroch stary set genius 5.1 v tej takej svetlej dyhe co sa vyrabali tak 10 rokov dozadu, neviem ci sa este vyrabaju alebo nie, boli svojho casu dost popularne, z toho vyskladas velmi lacnu 2.1 zostavu za par eur a bude to hrat lepsie ako akakolvek plastova 2.1 zostava.
0

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa vosa » 17 Júl 2017, 10:22

Tie T-ckove Creative hraju niektore veci trochu "plastovo", ale vacsinu ostatneho zahraju dobre. Zostavu 2.1do 50e by som vseobecne nekupoval. Dostanes prebasovane uhuhnane hromotlky s kopcom niekde pri 100hz, ktorym budu celkom chybat dolne stredy a vysky budu koncit niekde pri 12kHz. A to nehovorim o chybajucej farbe. Radsej by som popozeral bazar po nejakych 2.0 + slusny zosik.

Pekny den
0

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa luky82 » 17 Júl 2017, 15:59

chcem to na univerzalne pouzitie-filmy,hry,hudba.. väcsinou pocuvanie na normalnej hlasitosti, no obcas si to s chuti ked ide dobra pesnicka chcem aj vysolit trocha 8)

a este sa chcem zo zaujimavosti opytat, do 100eur, sa uz daju kupit nove, 2.0 alebo 2.1 kde sa uz da hovorit o dobrom zvuku? :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Júl 2017, 18:27

Luky do 100 eur sa dá kúpiť to určite veľmi slušné repro , ale ty si neuviedol či chceš do 100 eur iba repro (pasívne) , alebo do 100 eur aj zosilňovač a repro , prípadne aktívne repro !?!? V tom druhom prípade ak máš rozpočet na aktívne repro , alebo zosík a repro to bude zase na úkor kvality , ale keď bereme v úvahu že zdrojom zvuku bude PC , tak to nebude také tragické . . .
Na pozeranie filmov , hry by sa hodili 5+1-ky , ale na hudbu v kvalite iba stereo (2 , alebo 2+1) , takže rozhodnutie je na tebe (aj keď niektoré 5+1 sa dajú používať v režime stereo - 2+1 ale to už nie je také . . . ) ! Ja nie som zástancom verzie 2+1 a tobôž nie na kvalitnú hudbu - tam preferujem lepší stereo zosík a pasívne aspoň dvoj pásmové regálové repro , čo za určitých kompromisov by si vedel zaobstarať . . .
Čo som počul hrať tak celkom ujdú aktívne Geniusy : https://www.alza.sk/genius-sp-hf2-0-180 ... 148818.htm no aj tieto vyzerajú v pohode http://www.swsd.sk/modecom-reproduktory ... 80287.html
alebo niečo lepšie , ale nie nové : https://elektro.bazos.sk/inzerat/753049 ... -HD50A.php a k tomu napr. https://elektro.bazos.sk/inzerat/752868 ... FA-567.php
Je to na tebe ako sa rozhodneš ?!
0

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa luky82 » 17 Júl 2017, 21:10

aktivne ja chcem, a hlavne nieco prakticke, nie zosik + bedne. je tu niekto taky co pocul hrat repraky SAL 20 ACTIVE ? ako su na tom hlasitostou a kvalitou, oproti tym gigaworks? tie gigaworks sa mi pozdavaju... pocul som ten sal hrat a nebolo to podla mna spatne.. tie gigaworks ale nemam nikde moznost vypocut :cry:
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Júl 2017, 02:16

Ja osobne mám tieto už asi 2 a pol roka, vtedy stáli tesne pod 50€ (nové, nie zánovné ani použité) takže neviem prečo je tam taká cena dnes. Nie som nejaký audiofil ale celkom spokojnosť, mám to len čisto k práci na PC takže hudbu na nich veľmi nepeckujem ale inak fakt veľká spokojnosť, za tú cenu sú všetky tri pásma veľmi dobre odfiltrované (aj keď sú vo vnútri len elektrolyty v sérii).
Na hudbu používam svoju "custom" zostavu a to musím uznať že je iný level čo sa týka výkonu. Na maximum som to ešte ani nikdy nemal ale aj tak to z domu vonku počuť cez zatvorené okná a dvere :D
Subwoofer je zo zostavy Cambridge SoundWorks MegaWorks THX 2.1 250D, 150W subák (dvojcievkový) a 75W výstup každý satelit (RMS). Repráky sú Philips, zo starej veže ale bohužiaľ 8 ohmové a kvalitou tiež nič extra, aj keď sú akože trojpásmové ale o ničom. Zaujmú aspoň veľkosťou no :D
Screenshot_2017-07-18-02-03-54_1.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa cool-zool » 18 Júl 2017, 12:10

Luky : áno počul som hrať tie SAL-ky , dokonca sused ich má a môj postreh a názor : Za tú cenu a veľkosť o ničom , to tie génius-ky čo som dával link a aj Edgar sú v porovnaní cena (ale nie na Alze) , veľkosť kvalita lepšie ! A okrem iného dával som ti linky aj na aktívne 2.0-ky ! Tie Modecom tiež ujdú a keď pojdeš na ich stránku je tam toho na výber viac ! Ja som ti len ukázal cestu kade vedie aspoň aká taká kvalita na hudbu a písal som ti že rozhodnutie je na tebe !!!
0
Naposledy upravil/-a cool-zool v 18 Júl 2017, 13:48, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa vosa » 18 Júl 2017, 12:39

Zobral by som z bazaru tieto. Na to, ze ide o cinu, bol som prijemne prekvapeny.

https://elektro.bazos.sk/inzerat/75362747/M-AUDIO.php

Tento model uz asi novy ani nekupis.
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: repro k pc do 50e

Príspevok od používateľa Loloone » 18 Júl 2017, 15:22

@vosa
tie M-audio co si dal su inak pekne sracky :-) ale za 50 k PC moze byt... inak za tu cenu tazko nieco co by trochu hralo :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok