slúchadlá do práce

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Denny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27 Nov 2017, 15:11

slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Denny » 27 Nov 2017, 15:17

Zdravím :) uź dlhšie hľadám nejaké slúchadlá do práce, najlepšie také tie na celé ucho a nie malé do ucha. Aké by som mal podľa vás vybrať ? ideálne tak okolo 70-80 eur. Viac mi príde zbytočné do toho dávať :)
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Marek1975 » 27 Nov 2017, 15:28

volajako nerozumiem tvojmu prispevku... potrebujes ich ako ochranu sluchu pred hlukom z okolia, alebo k pustaniu hudby? inak neviem kde robis, vacsina zamestnavatelov netoleruje taketo "hracky" na pracovisku... Dufam, ze sa nenahnevas, ale aka otazka, taka odpoved...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa hpeter » 27 Nov 2017, 16:02

pri fyzickej praci je riziko ze sa kabel zachyti do stroja.
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa jmalik93 » 27 Nov 2017, 16:14

Do práce ...... Pracuješ s hudbou alebo len tak na počúvanie hudby popri inej činnosti ?
0

Používateľov profilový obrázok
nero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 12 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Radava
Vek: 33

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa nero » 27 Nov 2017, 16:17

0
Novelizovaný Ohmov zákon
Čím ľahšie dievča, tým menší odpor.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa misocko » 27 Nov 2017, 18:43

Mozno pracuje ako ten co ponuka bambusove ponozky a ine vychytavky po telefone.
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa penjo » 27 Nov 2017, 20:56

Superlux HD681
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa mac26 » 27 Nov 2017, 21:00

do hlucnejsieho prostredia HD660 - su uzavrete
0

Denny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27 Nov 2017, 15:11

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Denny » 28 Nov 2017, 08:40

moja práca pozostáva zo sedenia za počítačom :D a chcem ich len na počúvanie hudby počas práce, a pracujem ako grafik takže moje pracovisko nie je nejaké hlučné prostedie
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Milos66 » 28 Nov 2017, 08:43

Koss Porta Pro.
Nie su sice over ear, ale overene a spolahlive.
Ak to chces na dlhodoby posluch, tak Superlux urcite nie, na to rychlo zabudni. Najnepohodlnejsie sluchadla ake existuju. Dlhodoby posluch je skor utrpenie ako zabava.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Juroo » 28 Nov 2017, 09:08

Milos66, zase nepreháňaj ... mám Superlux HD668B a je to úplne v pohode aj niekoľko hodín, nemám ale okuliare /tu by som to najprv vyskúšal/ ... btw ak sa ti zdá veľký prítlak, niektoré stačí len trocha roztiahnuť ... zvuk je inde voči tým koss porta pro, neviem čo s nimi všetci stále máte, 100 ročný "moderný" dizajn a aj zvuk je taký istý, v negatívnom zmysle ...

Superluxi majú troška zdôraznené horné pásmo okolo 5kHz, niekomu to vadí niekomu vyhovuje ... riešiteľné s EQ či v PC či v telefóne, potom je zvuk celkom slušný na to čo stoja ... ber ohľad na to ale že v tej koženke sa ti v lete budú potiť uši :wink:

Odporúčam ti niekam vybehnúť aj s telefónom a poskúšať si ich ... napr. muziker má niekoľko modelov na predajni a isto nájdeš aj viacej predajní ...

Osobne mám do práce VSonic GR07, rovnako kancelárska práca ... to klikanie v projekcií s niekoľkými ludmi sa nedá dlhodobo počúvať :lol:
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa mac26 » 28 Nov 2017, 09:58

Ja mam presne opacny nazor.
Po reklamacii PP mi poslali nove, na druhy den som zacal hladat nieco ine.
Navise su vhodne skor len pre niekoho kto nema vlasy.
Presiel som na HD330, uplna spokojnost.
Aj s original nausnikmi nemam problem ich mat na hlave cely den.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Milos66 » 28 Nov 2017, 10:19

Presne na to som mylel s tymi okuliarmi. Ja ma okuliare 24/7 a musim povedat, ze je to s tymi Superluxami o hubu. Najhorsia konstrukcia aka existuje pre okuliarnikov.
Na druhu stranu take Senny, alebo Beyery su v pohodlnosti TOP.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Juroo » 28 Nov 2017, 10:41

Je možné že s okuliarmi je situácia úplne iná ako bez, ja sa naozaj nemôžem sťažovať ... ideálne to pred kúpov osobne vyskúšať.
Ono, väčšina superluxov je práve kópia spomínaných senov alebo beyerdinamikov ... samozrejme seny aj beyery sú na tom lepšie vo všetkých smeroch, ale aj cena je inde. Superluxi práve ťažia z toho, že ponúkajú za nízku cenu slušný zvuk (30-40€), zatiaľ čo porovnateľné značkové slúchadlá stoja 2 a viac krát toľko ... superlux je odomňa len tip, je kopec iných značiek ... napr. tie Vsonici čo mám zahanbia tie Superluxi s prstom v nose ...
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 28 Nov 2017, 17:20

Mám Superlux HD662 aj AKG K72 a môžem odporučiť oboje. Ale skôr by som sa priklonil ku AKG-čkam nakoľko sú pohodlnejšie, nevyzerá to akoby si mal na hlave veľké basáky a taktiež majú lepší kábel z hľadiska dlhodobého užívania. Superluxy sú zas lepšie pre odhlučnenie a iba čistý posluch hudby ale po cca 4 hodinách mi lezú na nervy ale to je asi vec osobného vkusu. Pri Superluxoch zas nevydržal kábel a celý sa po obvode vyrotoval a bol podstatne tvrdší než pri kúpe. Zvukovo sú na tom takmer rovnako akurát že AKG-čka sú troška voľnejšie na hlave a spodné pásmo je troška "tichšie" takže si až tak hudbu neužiješ ale v tvojom prípade podľa mňa dostačujúce :) Len cena je troška rozdielna medzi nimi.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa penjo » 28 Nov 2017, 17:48

Chcel doporučiť niečo lacné a počúvateľné. Práve tie HD681 mám odskúšané a porovnané s mojimi Senn HD558. Senny sú zvukovo, ale aj cenovo niekde inde. Práve preto sú tie Superluxy za tú cenu bezkonkurenčné. Samozrejme mínusy sa nájdu, ale čo si človek zaplatí...
Poznámka, že s okuliarmi sa nedajú? Kamarát-majiteľ HD681 okuliare nosí takisto 24/7 a nejak nikdy nespomenul, že by to bol problém.
Pokiaľ viem, Denny okuliare nespomínal, tak celkovo táto pripomienka je asi zavádzajúce. Treba pochodiť po predajniach, vyskúšať, popočúvať.
0

Denny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27 Nov 2017, 15:11

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Denny » 30 Nov 2017, 08:18

Okuliare nenosím takže ani podľa toho sa limitovať nemusím :D ďakujem za typy ale napr=iklad tie superluxy všetky majú taký zvláštny ako keby hráčsky dizajn, a keďže to budem mať v práci tak by som potreboval taký elegantnejší skôr ak chápete čo tým myslím. Kľudne si aj priplatím viac, ako som písal tých 70-80 eur.
0

Hejkal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24 Nov 2017, 13:09

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Hejkal » 04 Dec 2017, 11:03

Nevybral si ešte nič ? Synovi som kupoval https://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/ ... -ELITE-E-1, ale v čiernej farbe, tie sa mi viac páčili. Zvukovo sú na tom veľmi dobre, ale aj tak každý má iný vkus.
0

esp32
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 05 Aug 2017, 13:23

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa esp32 » 04 Dec 2017, 12:34

Denny napísal:Okuliare nenosím takže ani podľa toho sa limitovať nemusím :D ďakujem za typy ale napr=iklad tie superluxy všetky majú taký zvláštny ako keby hráčsky dizajn, a keďže to budem mať v práci tak by som potreboval taký elegantnejší skôr ak chápete čo tým myslím. Kľudne si aj priplatím viac, ako som písal tých 70-80 eur.
Ahoj, na dlhodobé počúvanie v práci ti odporúčam jednoznačne uzavreté slúchadlá na uši. Slúchadlá okolo uší podľa mojich skúseností nie sú pohodlné na dlhšie ako hodinu (pokiaľ nejdeš do cenovej kategórie 800+ eur) a v lete sa pod nimi človek viac potí, pričom otvorené obťažujú kolegov (pokiaľ nemáš vlastnú kanceláriu). Mali by tiež mať nízku impedanciu, aby si k nim nepotreboval zosilňovač.

Ak si ochotný ešte trochu priplatiť, najlepšie z tejto kategórie, ktoré som doteraz počul – a bolo ich veľa – sú Beyerdynamic T 51 p/i. Verzia i má navyše na prívodnom kábli ovládač s mikrofónom buď pre iOS alebo Android, verzia p nemá. Verzia p sa dá na slovenskom trhu kúpiť od ca. 180 eur a je to na tú cenu fakt super kvalita.

Ak nie, pozri si prípadne iné Beyerdynamic – napríklad model Custom Street by sa do tých 100 eur zmestil – prípadne Shure (napríklad SRH840 za nejakých 90 eur, ale nepočul som ich, len o dosť drahšie Shure SRH1540, ktoré sú ale dosť malé, a potom intraaurálne, ktoré sú super aj lacné od 100 eur) alebo klasicky Sennheiser, i keď na tých mi väčšinou vadí spracovanie. Priam legendárne HD 600 majú napríklad vzhľadom na cenu výborný zvuk (sú ale otvorené), no hlavový most pôsobí veľmi lacno a aj sa tak láme. Veľmi tiež závisí od modelu – porovnával som napríklad Shure a Sennheiser intraaurálne modely za prakticky rovnakú cenu, avšak rozdiel bol masívny v prospech Shure.

V každom prípade odporúčam pred kúpou akýchkoľvek slúchadiel navštíviť predajňu s možnosťou vyskúšania s vlastnou hudbou. Na toto odporúčam http://www.hifisluchadla.sk – veľmi ochotní ľudia, predajňu majú v Petržalke a na vyskúšanie majú dostupných veľmi veľa modelov vo všetkých cenových kategóriách.
0

Denny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27 Nov 2017, 15:11

Re: slúchadlá do práce

Príspevok od používateľa Denny » 05 Dec 2017, 09:35

A tie čo písal Hejkal to sú aké ? otvorené či uzavreté ? pretože sa mi celkom páčia, a vyzerajú aj celkom dobre spracované. Ale ďakujem aj za ten obchod určite teda budem kupovať za tade.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok