Mute zariadenie

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Tonic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 07 Okt 2010, 00:00

Mute zariadenie

Príspevok od používateľa Tonic » 20 Jan 2018, 16:58

Ahojte,

prerabam komplet audio na motorke Honda GoldWing a existujuce radio budem menit za Rockford Fosgate PMX-2. Tato main unit ale nepodporuje ovladanie z volantu. Hlasitost a prepinanie skladieb by som ozelel, ale Mute tlacidlo z volantu pouzivam a potrebujem ho.
Z main unit pojde RCA vystupmi signal do digitalneho 4 kanaloveho zosilnovaca Rockford Fosgate PBR300X4.
Tlacidlo MUTE na volante je s aretaciou, to znamena, ze MUTE signal bude normalny vypinac, ziadna zbernica alebo digitalny signal. Z mute vodica by som vedel ovladat mozno nejake rele ktore odpoji signal. Bude problem DC offset?

Videl som aj zapojenie s odporom paralelne k vypinacu na relatku. Odstrani to click? toto by som este doma vyrobit zvladol, ale DPS zapojenia uz nie.
Alebo alternativa 2: zohnat "hrubsie" relatka s vysokym prudom a rozpajat az napajanie reprakov?

Nepotrebujem to mat vysperkovane ako klasicke car-audi mute (stisit na nizku hlasitost), moze to kludne aj uplne stisit hlasitost.

Ako najjednoduchsie riesenie si predstavujem malu hlinikovu krabicku, kde bude bud 4ks relatok, alebo vacsie 4 kanalove relatko. Rca konektory s - polom na krabicke (kvoli tieneniu alternatora a sviecok)

Dakujem za rady
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Mute zariadenie

Príspevok od používateľa djwiktor » 20 Jan 2018, 17:31

Najjednoduchsie bude pouzit remote vstup na tvojom zosiku. ten vypne zosik. Pouziva sa to v autach aby sa zosik vypol ked sa vypne radio.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Tonic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 07 Okt 2010, 00:00

Re: Mute zariadenie

Príspevok od používateľa Tonic » 20 Jan 2018, 17:51

to ma napadlo, ale zosiku potom nejaky cas trva kym nebehne. A neviem, ci je to dobre takto riesit
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok