Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

f4b3sss
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10 Feb 2018, 01:13

Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa f4b3sss » 10 Feb 2018, 01:53

Zdravim.
Potreboval by som poradit.
Ako prve by som chcel poprosit nejakeho majitela zosilnovaca MISON ci by bol ochotny a pozrel aky farebny kod ma termistor oprety o chladic na koncaku, ktory sa pouziva ako tepelna ochrana. Na mojom mi zostali trcat len droty, zosilnovac bol odlozeny 12 rokov a ked som ho vybral tam nic tak som zostal v soku.

Dalsia vec, zaujimalo by ma ci sa uz niekto stretol pri ozivovani tejto stavebnice http://www.avelmak.sk/index.php?lm=142& ... ticle=5566 s tym ze hudba ide extremne potichu a reprak chrci a praska v nom pri pridani hlasitosti mi koncak vybudi do extremu a ledka blika ako sialena. Mam zosilnovac MISON 4x70w ktory je v poriadku bez korekci vsetko slape. Korekcie som kupil dve stvebnice a robia to obidve, vsetky suciastky su spravne kontroloval som to asi 8 krat, napajam to napatim z toroidu 2x26V~.
Ked som to pripojil na obycajny adapter kde sa da prepinat napatie tak to hralo hlasnejsie ale stale sum praskanie chrcanie.
Zajtra prilozim aj nejake foto, prosim vopred vas varujem nesledujte prevedenie mam to rozlozene na stole pre ozivenie aby som mohol vycistit plosaky pred osadenim do bedne ktora je vo vyrobe :P. Ako zdroj je mp3 prehravac napajany 5v a vystup dava 300mv cca. SOm zo skoly 18 rokov a dlho som sa tomu nevenoval :(.


EDIT: Vkladam fotky a aj jedno video so zvukom nech to pocujete, ten termistor bol od roku 1999 na vsetkych rovnaky, nakolko som v MISONE aj praxoval aj brigadoval po skole. Farby z hora zlata,oranzova,?,? dalsie dve neviem pamät nesluzi.
Na mojom plosaku som skusil nahodit 10k iny model ako vidiet pri chladici ale po nahriati pajkovackov neodpojilo koncak, tak bude asi ina hodnota.
http://wan1cs.eu/download/1.jpg,
http://wan1cs.eu/download/2.jpg,
http://wan1cs.eu/download/3.jpg,
http://wan1cs.eu/download/4.jpg,
http://wan1cs.eu/download/5.jpg,
http://wan1cs.eu/download/6.jpg,
http://wan1cs.eu/download/ne025.mp4, original velkost nech sa to da priblizit.

termistor vyzeral takto http://wan1cs.eu/download/term.jpg
0
Naposledy upravil/-a f4b3sss v 10 Feb 2018, 10:56, upravené celkom 8 krát.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Feb 2018, 02:19

Aky model? Daj obrazok (len pre istotu) to chybajucho termistora, nech dotycny vidi plosak, a bude vidiet ci je to identicke.
Na mojom mi zostali trcat len droty
Pod pojmom "zostali trcat len droty" myslis to ze na DPS ti ostali len nozicky toho termistora a telo toho temistora je fuc? Zmizol?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Feb 2018, 08:54

f4b3sss napísal:Korekcie som kupil dve stvebnice a robia to obidve, vsetky suciastky su spravne kontroloval som to asi 8 krat
je zrejmé ,že na oboch si spravil tú istú chybu ,alebo výrobca.
Sprav pekné fotečky toho korekčáku zo strany súčiastiek aj spojov a niekde to upni (sem ti to asi ešte nepôjde)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

f4b3sss
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10 Feb 2018, 01:13

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa f4b3sss » 10 Feb 2018, 11:02

romiadam napísal:Aky model? Daj obrazok (len pre istotu) to chybajucho termistora, nech dotycny vidi plosak, a bude vidiet ci je to identicke.
Na mojom mi zostali trcat len droty
Pod pojmom "zostali trcat len droty" myslis to ze na DPS ti ostali len nozicky toho termistora a telo toho temistora je fuc? Zmizol?
Ano len nozicky, netusim preco ako po tych rokoch to ani nezistim, na stare korekcaky mi padlo zelezo takze boli KO a preto som kupil nove, nastastie koncak slape, len ten termistor tam nie je, teraz rozmyslam ze farby z hora zlata, oranzova, ak si dobre pamätam bude tolerancia a nasobic cize nejak ??kohm.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Feb 2018, 11:19

z tých obrázkov som onemel :ignore:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

f4b3sss
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10 Feb 2018, 01:13

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa f4b3sss » 10 Feb 2018, 11:34

definuj onemel :P, pisal som nerieste prevedenie, ozivujem korekcaky a koncak som cistil liehom preto je aj chladic zhodeny, potenciometre som musel vymenit tie boli uz dokonca hrdzave co to stalo. Na vystupnych svorkach na korekcaku je minusove napätie.

prikladam este rozpis suciastok a schemu.

http://wan1cs.eu/download/7.jpg
http://wan1cs.eu/download/8.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa amater63 » 10 Feb 2018, 12:09

Ahoj,je- ok.( romiadam-sem ze svojí kuchyně snad nic nedal) Ale mohu se mýlit.složité to není,ale až bude funkční,tvůj ůčel -100‰ ,splní. :idea:
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa misocko » 10 Feb 2018, 12:23

Zmeraj napetie na C20 a zrejme zistime ze to napajas zle. Aj tomu rozumies alebo len spajas ? A spajas tak ako sa ti to hodi , nie tak ako treba :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Feb 2018, 12:47

misocko napísal:Aj tomu rozumies alebo len spajas ? A spajas tak ako sa ti to hodi , nie tak ako treba
...a pýta sa prečo som onemel. Zrejme vie guláš lepšie uvariť :rolleyes:

-- Spojený príspevok 10 Feb 2018, 12:58 --
f4b3sss napísal:Na vystupnych svorkach na korekcaku je minusove napätie.
to sa ti tam z kade berie !?!? Tam nemá byť ani kladné...jednosmerná zložka. Výstup z korekčáku je cez oddelovací kondenzátor a cez potenciometer. Žiadne napätie,okrem signálu tam nesmie byť!

A TOTO je čo prosím ťa....
Prílohy
Bez názvu.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

f4b3sss
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10 Feb 2018, 01:13

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa f4b3sss » 10 Feb 2018, 13:09

preco by som si to zapajal ako chcem, je tam pisane napajanie striedave 2x24, aj ked nechapem preco 2x ked je to za diodami zlucene, mam trafo pisane 2x26 ktore dava 2x28, myslim si ze korekcak by to mal zniest, na C20 mam napatie 38V a na C21 za odporom R20 je 26,7V

-- Spojený príspevok 10 Feb 2018, 14:15 --
mr.dred napísal:
misocko napísal:Aj tomu rozumies alebo len spajas ? A spajas tak ako sa ti to hodi , nie tak ako treba
...a pýta sa prečo som onemel. Zrejme vie guláš lepšie uvariť :rolleyes:

-- Spojený príspevok 10 Feb 2018, 12:58 --
f4b3sss napísal:Na vystupnych svorkach na korekcaku je minusove napätie.
to sa ti tam z kade berie !?!? Tam nemá byť ani kladné...jednosmerná zložka. Výstup z korekčáku je cez oddelovací kondenzátor a cez potenciometer. Žiadne napätie,okrem signálu tam nesmie byť!

A TOTO je čo prosím ťa....
to je vstupny tranzistor na zosiku povodne to bol 1 vstup 4x70w ja som predelil vstupnu cesticku na zosiku a odelil som vsetky 4 kanaly aby mal kazdy kanal svoj vlastny vstup, povodne som to mal na dvdcku ako 4kanal

http://wan1cs.eu/download/10.jpg

cca 0 - -1V nie je stabilne
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa josko158 » 10 Feb 2018, 13:25

opravte ma keď sa mýlim ale doska predzosilňovač je napojená len na stred trafa a jeden krajný vodič... tým pádom je to usmernené len jednou diódou nie ?

edit:
podľa obrázku 5 a schémy to tak podľa mňa je.... treba pridať prepoj z druhej strany trafa na dosku
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Feb 2018, 13:31

f4b3sss napísal:aj ked nechapem preco 2x ked je to za diodami zlucene
Je to jedna z variánt dvojcestného usmerňovača. Výhody/nevýhody si dohľadaj na nete.
f4b3sss napísal:na C20 mam napatie 38V a na C21 za odporom R20 je 26,7V
To by malo byť v pohode
Odmeraj napätia na E - T1, C - T2 a E - T3 . Malo by mať zhruba polovicu z napájacieho nap. na C21.
f4b3sss napísal:to je vstupny tranzistor na zosiku
úžasné riešenie :axe:

-- Spojený príspevok 10 Feb 2018, 13:35 --
josko158 napísal: tým pádom je to usmernené len jednou diódou nie ?
to by pri oživovaní/prevádzke moc vadiť nemuselo...zvýši sa akurát brum....možno...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

f4b3sss
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10 Feb 2018, 01:13

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa f4b3sss » 10 Feb 2018, 13:51

na fotke je pripojene len jedno vinutie inak som to napajal normalne 2x28V
E - T1 = 15V, C - T2 = 17V a E - T3 = 14,8V
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Feb 2018, 15:04

napätia by mohli byť.
Bez názvu.png
výstup prehrávača pripoj do bodu A - IN
V bode B vyber prepojku a zosilňovač (jeho vstup) pripoj na č.3 v bode B - malo by to hrať bez možnosti ovládania výšok a basov. Ak nie - chyba je v okolí T1
Ak je to OK - pripoj zosilňovač na č.1 v bode B - malo by to hrať s možnosťou ovládať výšky a basy. Ak nie - chyba je v okolí T2
Keď sú tieto dve skúšky v poriadku a zosilňovač hrá normálne v bodoch 3 aj 1 závada bude potom zrejme v okolí T3.
výstup prehrávača pripoj do bodu B na č.2 a zosilňovač na bod C - OUT, keď to nebude hrať - závada v okolí T3.
Všetky závady môžu byť aj vadnými tranzistormi alebo majú poprehadzované vývody.

Edit:
Som si doteraz nevšimol - kondenzátory C11 a Csub sú zapojené v sérii ... skús jeden z nich prepojiť (vyskratovať) , a možno to nabehne.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

f4b3sss
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10 Feb 2018, 01:13

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa f4b3sss » 10 Feb 2018, 16:08

kondenzátory som este neskusal teraz som zbadal edit, ked som skusal tvoj postup na č. 3 to hralo bez moznosti ovladat volume, korekcie sli ale aj vtedy bol zvuk chraplavy ako na videu, na č. 2 mam napatie 21V a na č. 1 12V cize tam to nejde vobec
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Feb 2018, 16:41

TRANZISTORY si MERAL ??? T1 je určite odpálený.
Na odskúšanie tam môžeš dat hocijaký NPN tranzistor. Pre istotu len zmenši napájanie na 15 - 20 V

V bode B na pinoch 1,2 ani 3 nemá byť žiadne jednosmerné napätie ! Pokiaľ tam je - tak musíš hľadať prečo. Ale skôr by som povedal že len špatne meriaš. A pri hentakom hniezde.... odmeriaš aj impedančnú slučku od suseda :lol:

Paralelne k voltmetru si pripoj odpor 10k až 15k a potom zmeraj napätie v bodoch 1,2a3 Ak tam aj potom nameráš nejaké napätie - tak je vadný príslušný kondenzátor (C4,C11,Csub)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

f4b3sss
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10 Feb 2018, 01:13

Re: Zosilnovac MISON a korekcie NE025.

Príspevok od používateľa f4b3sss » 10 Feb 2018, 20:06

Takze trochu sme sa posunuli, vymenil som vsetky tranzistory za C546B philips a korekcak sa rozbehol len jedna strana hra trochu tichsie k tomu som sa este nedostal, zajtra este prepajkujem druhy a uvidim co dalej.
Je mozne ze ich odpalilo to zvysene napatie na napajani o 4V?

edit:
Takze mi to nedalo a vymenil som tranzistory aj na druhom korekcaku a vsetko slape ako ma, oslabeny zvuk na jednej strane bol sposobeny uz na vstupe, mp3ka strajkovala. Dakujem za pomoc. Chcel by som este poprosit toho majitela MISONU keby mi zistil farebny kod termistoru budem vdacny.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok