Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

AMTEC
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Príspevok od používateľa AMTEC » 05 Mar 2018, 14:02

Dobry den prajem. Chcel by som poziadat o nazor, pripadne pomoc s nestandardnou zavadou a to AV receiveru NAD T763, ktory ma na vystupoch koncovych zosilnovacov zadnych repro (SL, SR, SUR BACK) plne napajacie napatie - nechapem ako je to mozne, cakal by som, ze tieto ztroje maju ako zaklad ochranu proti jednosmernemu napatiu na vystupe a ak sa nieco udeje, automaticky zabera protect a stroj je nepouzitelny...tento si spokojne "funguje" dalej. Akym sposobom sa to udialo neviem,uz som ho kupoval s tym, ze bude vyuzivany len ako stereo receiver, len sa nejako bojim pripojenia na repra, ak by klakli aj zosilnovace na predky a ochranne obvody pustia plne napajanie do vystupu, bolo by vybavene.... (otvarany nikdy nebol, prvy som ho otvaral ja...). Mate niekto podobnu skusenost, alebo viete poradit co s tym? Vdaka, Juraj
0

Používateľov profilový obrázok
stenlikobra1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 04 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Príspevok od používateľa stenlikobra1 » 19 Jún 2018, 13:49

Dobry den, mozete postnut nejake foto?

Pripadne zmerat, kolko V je na vsetkych vystupnych svorkach? Aky je tam koncovy stupen? (nestihol som hladat schemu zapojenia ani servisny manual... :) ).

PCB nie je nijako vizualne poskodena?

PS: pokial Vam to uz nefunguje... :)

Kebyze nahodou - rychla pomoc tu:

http://www.audioservicemanuals.com/n/Na ... ice-manual
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Príspevok od používateľa amater63 » 19 Jún 2018, 18:36

A taky poskládej,-asi už má- Jak to má být.Ne měření na stole..
0

AMTEC
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Príspevok od používateľa AMTEC » 19 Jún 2018, 19:01

Dakujem za zaujem,

foto niekde mam, neviem ale ci by pomohlo, nemal som ho rozobraty na jednotlive dosky, len som ho odkrytoval....na vystupe vsetkych troch zadnych kanalov je 62V, su tam klasicke diskretne koncove stupne, servisny manual mam, no nie som taky dobry, aby som z neho vycital kde moze byt problem. Nemal som to cele rozobrate, na pohlad z hora tam nie je nic podozrive, spalene ci zadymene, ani vizualne, ani podla cuchu... predne a center su v poriadku. Vychadza mi z toho , ze su prerazene vykonove tranzistory na koncovych zosilnovacoch, no je mi divne, ze nereaguju ochrany proti jednosmernemu napatiu... pri takej znacke ako je NAD by som to necakal... Kupil som ho uz s touto zavadou s tym, ze ho budem pouzivat ako stereo receiver, mam na com hrat, chcel som len skusit NADovsky zvuk na vlastne usi, no az ked som ho mal doma, doslo mi, ze by som nerad zazil, keby odpochodovali aj predne a nezafungovala by ochrana... Nejaky napad co s tym? (poprosim konstruktivne, nie do smeti a podobne... :-) ).
Este raz vdaka,
Juraj
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Príspevok od používateľa amater63 » 19 Jún 2018, 19:23

Ahoj,jak jsem se díval na celkové zapojení ( Pdf) ,to opravdu není žádná sranda a taky jsem se s tím nikdy nesetkal.Opravdu pokud máš na svorkách pro repro je to divné že " předky jedou"- Já jsem měl na mysli že pokud je něco rozdělané a měříš na stole jak jsem psal tak to je jiné.Taky jsem si myslel u DENONU že je chyba ,no jenom GND-pospojování -,jinak nepřepl ani vstup.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Príspevok od používateľa oravan » 19 Jún 2018, 21:39

skús podľa výkresu vysledovať napájanie koncových stupňov a hlavne či sedí v koncoch by si mal mať polovicu napájacieho napätia bez signálu
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1684
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Príspevok od používateľa cs001 » 24 Jún 2018, 00:52

napajanie koncakov je symetricke...
"predky jedou" lebo su tam dve dosky zosilnovacov, jedna pre suround a druha pre main a center...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

AMTEC
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava AVR NAD T763 - plne napajacie napatie na vystupe

Príspevok od používateľa AMTEC » 31 Okt 2018, 07:23

Dakujem za nazory a rady. Po zvazeni casovych moznosti som receiver predal...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok