Skytec SPL 400 series

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Skytec SPL 400 series

Príspevok od používateľa mr.dred » 08 Máj 2018, 12:24

:agree:
Nechcem tu riešiť o aký "suprový" zosik sa jedná, ale doniesli mi na opravu, že niečo v ňom horí - pritom normálne ide.
Na plošáku zosilňovača + zdroja v jednom je opálené miesto pod stabilizačnými diódami a zrážacími odpormi k nim.Je to jednoduchý zdroj 2x15V pre vstupný predzosilňovač. Zenerky sú 1N4744 (15V,1W) a odpory sú 220Ω. Vstupné napätie je 2x31V. Vo vstupnom predzosilňovači je použitý RC4558L ,modrá LED - indikácia zapnutia, 2xLED PEAK a 2XLED SIGNAL a pár tranzistorov - spínacie obvody pre LED.
Zosilňovač má asi 6 rokov, používaný nie moc často na domáce hulákanie na záhrade, napriek tomu vnútri čistý,takmer bez prachu...Je zaujímavé, že doposiaľ si majiteľ nič nevšimol... Zenerky pritom kúria jak bláznivé - 130°-140°C a odpory na nejakých 80°.
Na skúšku som vymenil odpory za 470Ω. Odber prúdu klesol zo 75mA na 34mA a teploty na zenerkách výrazne klesli (cca 80°C, na odporoch 65). To už dúfam bez ujmy vydržia...
Nemáte náhodou niekto schému,prípadne nejakú znalosť o tomto :twisted: "kvalitnom" :twisted: zapojení - iné hodnoty súčiastiek? Len pre porovnanie...
Vyhľadávanie mám momentálne obmedzené... Jedná sa o typ SKYTEC SPL400 series s príkonom 100W REF.NO.: 178.788
Číslo dosky SPL700MP3-1E
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Skytec SPL 400 series

Príspevok od používateľa Dolfi » 08 Máj 2018, 15:44

Načo sa tým vzrušuješ. Ak na zenerkách je 15 V, (a keďže naďalej dosť kúria, tak cez ne určite tečie dosť prúdu), tak to nerieš. Akurát skús poprepínať tie režimy s LED, či napätie moc nepoklesne pod 15 V ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Skytec SPL 400 series

Príspevok od používateľa mr.dred » 08 Máj 2018, 16:30

Napätie drží pomerne dobre, pokles pri rozsvietení Peak a Signál LEDiek je necelých 0,4V... to je v pohode.
Dolfi napísal:Načo sa tým vzrušuješ
len je zaujímavé, že doteraz prežili :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok