Oprava zotrvačnika Tesla Sonet

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Puskin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 21 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: KNM
Kontaktovať používateľa:

Oprava zotrvačnika Tesla Sonet

Príspevok od používateľa Puskin » 15 Aug 2018, 14:08

Zdravím páni,
chcel by som Vás poprosiť o radu, pravdepodobne sa už s tým niekto z vás stretol. V magnetofóne Tesla Sonet je do gumového obloženia zotrvačníka pretlačená jamka od hnacieho hriadeľa motora. Je možné tento problém odstrániť bez výmeny zotrvačníka?
Na stránke http://www.ps-service.cz/archiv/Starest ... et-b3.html je tento problém tiež popisovaný, pričom chlapík píše že sa mu to podarilo vyriešiť aj bez demontáže zotrvačníka, avšak neuvádza ako.
Za prípadne postrehy ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Oprava zotrvačnika Tesla Sonet

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Aug 2018, 06:43

Tie ,,preležaniny,, sú bežné pri takýchto mechanikách,a vyskytujú sa aj na prítlačných kladkách pre posuv pásky,alebo aj na gramofonových náhonoch, preto ja zvyknem pri odkladaní stlačiť tlačítko pauza, kedy sa kladka oddiali od hriadele a už sa jej nič nestane.No pri prevodoch na zotrvačníku sa tomu nevyhneme,tam nieto čo odtiahnuť,iba ak pozhadzovať remene, aby sa nevyťahali do vajca.
Podla jeho popisu som vydedukoval, že zrejme použil nejaký spôsob regenerácie stlačenej gumy,teda najskôr chymický,pravdepodobne prípravok REGUM, alebo niečo na báze glycerínu, či petrochémie.Ide zrejme o to, aby guma ,, nabobtnala,,a získala pôvodný tvar.Musel byť však opatarný, aby to neprešvihol a guma príliš nenapuchla.Odmastenie po tom procese je samozrejmosťou,aby remene potom nepreklzovali.
Dalo by sa možno naniesť na to prelliačené miesto nejaký gumový tmel a zapracovať ho, ale tam asi tiež je problém s vyrovnaním adhéznych vlastností materiálov.
Ešte ma napadá trochu drastický spôsob, teda nejaké ,, vypodloženie,, toho miesta,napr. navrtaním dierky a vrazením kolíka,ktorý to vydvihne a potom povrch zrovnať dohladka,aby to zase neprečnievalo...
Ale to sú len také prvé nápady, možno by ti odpovedal na mail,keby si ho poprosil.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Puskin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 21 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: KNM
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava zotrvačnika Tesla Sonet

Príspevok od používateľa Puskin » 16 Aug 2018, 07:21

ďakujem za odpoveď.
tiež ma napadol chemický spôsob ktorým by guma ako píšeš "nabopnala". Skúsim pozrieť ten REGUM.
s tou stránkou čo som dával do prvého príspevku je trochu problém, pretože fórum sa presunulo. Včera som sa skúšal registrovať ale stále mi neprišiel potvrdzovací email, skúsim to ešte dnes.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok