prenos audio cez BT - overený modul

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa datam » 18 Sep 2018, 12:39

Ahojte.

Uvažujem do zosika dorobiť pre voľný 4 kanál BT stereo receiver. Skorej mi ide o niečo čo už má niekto overené. Nejaké audiofilné požiadavky nemám. Stereo, napájanie najlepšie 5VDC, montáž do DPS s integrovanou anténou a výstup bez koncáka najlepšie 0,55Vpp.

Síce na eBay je na výber až jeden typ ale za 2€ to asi nebude nic moc.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa Wili » 18 Sep 2018, 12:58

no pises ze audiofilske poziadavky nemas ale bluetooth za 2 eura nechces, tak si kup bluetooth za 5 eur :) na ebay ich je do osalenia. Ak chces nieco drahsie a kvalitnejsie tak neviem ci sa zaobides s "len" 5V. Ja mam skusenosti s tymto (je ale aj rozmerovo vacsi) tak daj do vyhladavania:

"AK4490 bluetooth" a vyber si jeden z nich, hraju fakt dobre. Niektore z nich budu dizajnovane aj na napajanie jednym napatim, tak skus najst taky aky ti vyhovuje.
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 18 Sep 2018, 13:27

CSRA64215, CSR8645 (CSR8635) ... dokonca si ho, s trochou snahy, vieš aj preprogramovať/ prenastaviť podľa chuti a potreby.
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa pablox » 18 Sep 2018, 13:42

Mal som toto - oproti celému transmitteru za 5e kvalita neporovnateľná :)

http://www.pablox.net/index.php?option= ... 5&Itemid=1
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Sep 2018, 14:40

0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Siggi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 01 Dec 2011, 11:58
Bydlisko: Bratislava
Vek: 54
Kontaktovať používateľa:

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa Siggi » 18 Sep 2018, 15:19

0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa datam » 18 Sep 2018, 15:38

Fú toľko odporúčaní som tak rýchlo nečakal. Idem preštudovať.

K napájaniu. Viac ako 5V bude problém lebo celú riadiacu elektroniku mám napájanú v 9VAC trafa kde mám po usmernení práve 5VDC ktoré napájajú MCU vrátane audio procesora. Musel by som použiť DC/DC menič čo už je trochu luxus.

Hlavne som sa obával že BT modul za 2€ bude mať kvalitu čínskej hračky ale ak ich máte overené skúsim objednať.

AK4490 bluetooth skúšam hľadať ale všade to majú ako komplet zosik. Mňa v podstate zaujíma len tem BT modul. Skúsim ho nejako ešte pohľadať.

Ešte dotaz: aký bude rozdiel BT v2.0, 2.1 a 2.2? Oplatí sa pozerať aj na tento parameter?

-- Spojený príspevok 18 Sep 2018, 14:41 --
Siggi napísal:Mam toto v aute a spokojnosť
https://www.aliexpress.com/item/HIFI-Bl ... 2e0eWPGiqV
Tento receiver som pozeral ako prvý ale potrebujem len črevá a tak platiť za krabičku a dizajn som nechcel. Nakoniec by som sa aj tak asi dostal k modulu možno za tie 2€ ale aj tak dík za tip.
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa mac26 » 18 Sep 2018, 16:10

Ak mas mobil kt. podporuje aptX, rozhodne by som kupil aj taky receiver, rozdiel je urcite pocutelny
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa datam » 19 Sep 2018, 09:14

Objednal som aj ten hračkársky (pre istotu 2ks) a jeden úplne iný tak uvidíme čo príde a ako to pôjde.
0

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa kamilko » 30 Sep 2018, 16:54

Neviem ktory si objednal ale bude to chciet do napajania tlmivku, a niektore moduly su napajane s lipol baterie tj ziadene 5V. Na to bacha.
Ine maju detekciu min napatia lipol baterie a pipaju do audio signalu.

Pozor na vystup z modulov... Byva symetricky.....

Ked to zhrniem je dobre osadit nejaky stabilizator napr tranzistor zenerka na 4V aby bol BT modul spokojny, a tlmivku s kondikom min 470uF kondik treba napajkovat co najblizsie vyvodom BT modulu... Tj nie na rozsirovaciu dosticku ale priamo dps BT s tymi mini rozostupmi, pre istotu davam 1000uF 6.3V

Poyzitim tlmivky a tohto kondika, za zbavis cvrlikania v audio signale. (tymto trpia vlastne vsetky cinske BT moduly, pripadne cele dosky mp3 a radii s BT z ciny.
0

PituWillson
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 29 Sep 2012, 22:16
Bydlisko: BA

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa PituWillson » 30 Sep 2018, 22:41

pred par rokmi som sa hral s CRS8635 modulmi,musel som k nim navrhnut vlastny baseboard s galvanicky oddelenym napajanim cez DC-DC modul za nim stabik 4V pre napajanie modulu,symetricke nf slo do pristrojoveho OPAmpu tusim som tam dal INA128,s napajanim tiez cez maly DC-DC modul,externu antenu z wifiny.... vsetko aby sa dosiahlo co najmensie rusenie ....bolo to velmi pouzitelne aj na sluchatkach to bolo ok bez neprijemneho rusenia,cele to slo do aktivnej party bedne ....bez galvanickeho oddelenia a tych opampov to bola dost katastrofa
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa datam » 02 Okt 2018, 16:27

Dík za cenné info ohľadom odrušenia.

Objednal som takéto niečo 2ks: https://www.ebay.com/itm/Bluetooth-4-0- ... Sw8nBa1CHY (nemám po ruke tak som hodil prvé čo mi vyhodilo)
a 1ks taký modrý čo teraz neviem na rýchlo nájsť ale ten stále nemám potvrdený a otázne čo ho aj pošlú. Tie 2ks už sú na ceste tak pôjdu na skúmanie asi ako prvé.

Nech nerobím tajnosti tu je foto môjho prototypu! Je to v štádiu vývoja už asi 6 rokov :D Funguje a nedokážem sa donútiť k tomu aby som to prerobil do normálnej krabice a tie univerzálne dosky urobil poriadne ale túto zimu to "možno" dám :D
IMG_20180923_112419.jpg
Nakoľko to je stále prototyp tak case je z nejakého 32 portového switcha. Úplne v pravo je koncák postavený na TDA7294. Vedla neho hore je audio procesor TDA8425 a pod ním napájacia časť pre koncák.
Na dvoch univerzáloch je vpravo napájacia časť pre MCU a silová časť spínaná SSR pre trafo. Nakoniec univerzál vľavo kde je ATMEGA16.

Celé to plánujem zhutniť na cca 50% veľkosti krabice (predsa 19" je už fakt široké). Hlavne je na tom aj korózia lebo kto vie či som to nenašiel aj v járku :D Možno z toho bude časom aj niečo hodné sekcie "môj výrobok".
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa datam » 20 Nov 2018, 12:39

Tak nech to aj nejako uzatvorím. Nakoniec prišiel iba 2ks toho lacnejšieho. Ten drahší predajca stornoval nakoľko ho nemal skladom. Takže úspech možno polovičný. Všetko funguje ako má ale zaskočila ma v niektorých prípadoch až viditeľná latencia. Zatiaľ som si ju všimol iba vo spojení s TV ale určite tam je. No od takéhoto modulu nečakám zázrak a za mňa zatiaľ vyhovuje. Hlavne som sa zbavil kvanta káblov a keď doplním ešte optiku tak sa začnem obzerať po poriadnej krabici.
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa MacGyver » 20 Nov 2018, 19:31

V projekte BlueSaab (emulator CD menica s BT) som videl pouzity tento BT modul https://eu.mouser.com/ProductDetail/579-RN52-I-RM116. Podporuje aj AptX. Cena je ale nasobne vyssia nez 2eur za cinske moduly.
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa datam » 23 Nov 2018, 12:13

Dik za info. Tú čínu beriem ako zoznámenia sa a hlavne ako dočasné riešenie.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: prenos audio cez BT - overený modul

Príspevok od používateľa muziker » 05 Feb 2019, 14:38

S dovolením využijem túto tému, keďže ide o príbuznú tému - hádam už nebude treba ani káblov ani BT, keď nastúpi ( ? ) laser.

Prenos zvuku pomocou lasera priamo do ľudského ucha - prielom v budúcnosti komunikácie.
Zdroj: futurism.com, digitaltrends.com.
Vedci našli spôsob, ako využiť laser na prenos zvukov vrátane hudby a reči cez miestnosť priamo do ucha človeka bez prijímača.
Tento objav môže znamenať prielom pre budúcnosť zvuku a komunikácie.
V tlačovej správe MIT (viď odkaz) tvrdia, že ich systém sa môže použiť do určitej vzdialenosti na prenos informácie priamo do ucha.
https://www.osa.org/en-us/about_osa/new ... dible_mes/
Je to prvý systém využívajúci lasery (tieto sú úplne bezpečné pre oči i pokožku ľudí) na prenos zvukového signálu pre konkrétnu osobu.
V časopise Optics Letters sú opísané 2 rôzne metódy prenosu hudby a reči pomocou lasera.
Oba spôsoby využívajú tzv. fotoakustický jav (vytváranie zvukových vĺn v dôsledku absorpcie rôzne modulovaných impulzov svetla nejakým materiálom - vo výskume MIT to bola vodná para vo vzduchu).
Vedci použili 2 rôzne lasery, ktorých frekvencie boli nastavené na lepšiu interakciu s vodou. Výskumníci ale tvrdia, že v pokročilejšom riešení nebude nutné pridávať vodnú paru, lebo okolitý vzduch má vždy určitú vlhkosť a tá bude dostatočná na to, aby systém fungoval.
Táto technológia umožnila preniesť zvuk s hlasitosťou 60dB (ekv. bežnej hudby na pozadí alebo rozhovoru v reštaurácii či kancelárii) osobe vzdialenej 2,5 m bez toho, aby ho ktokoľvek medzi zdrojom zvuku a cieľom počul.
Prenos zvuku laserom je len jednosmerný. Ďalší výskum by mal umožniť zväčšiť prenosovú vzdialenosť na 100 - 500 m.
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok