Brum po pripojení Sub OUT

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa bfarkas » 09 Okt 2018, 11:33

Ahojte,

Mám zosilňovač Jamo DMR 40, ktorý používam na stereo a k tomu doma vvyrobenú SUB ozvučnicu s reproduktorom Monacor Carpower SP-252C a zosilňovačom Energy Act Sub.

Jamo DMR 40 - http://www.jamo.com/products/dmr40
Energy Act SUB - https://www.bsacoustic.sk/moduly-zosiln ... -amplifer/
Monacor Carpower SP-252C - https://monacor.sk/product/sp-252c

Problém je v tom že pri prepojení zosilňovačov cez Sub OUT (cinch kábel) pri vyššej hlasitosti nastavenej na SUB zosilňovači reproduktor brumí - mám to nastavené na stálo na Level 6/10, celkovú hlasitosť ovládam cez Jamo (brum je závislý iba na nastavenej hlasitosti na Energy Act SUB). Keď do vstupu nič nezapojím, žiaden brum z reproduktora nevychádza. Obe zosilňovače nepoužívajú uzemnenie, takže zemná slučka tam podľa mňa nevzinká (na SUB zosilňovači tam pin na uzemnenie nie je a Jamo používa iba klasickú vidlicu, akurát so sieťovým filtrom).
Vyskúšal som prepojiť Jamo a Energy zosilňovače cez Ground Loop noise isolator (https://monacor.sk/product/fga-40mf) - po zapojení sa to ešte zhoršilo.

Zapojenie celej sústavy - TV cez Toslink do Jamo DMR 40, ktorý poháňa stereo repro a cez cinch kábel Sub OUT napojený na Energy Act SUB zosilňovač, ktorý poháňa Monacor SP-252C. Zvuk mi úplne postačuje, som spokojný, len ten brum ma irituje :roll:

Pozn.: Brum zo stereo reproduktorov, ktoré poháňa Jamo DMR 40, nepočuť. Iba zo Subwoofera.
Nie som si istý, či Energy Act SUB má sieťový filter alebo nie. Môže to pomôcť?

Za každú radu ďakujem! :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa mr.dred » 09 Okt 2018, 12:18

Prvá možnosť - nemáš len utrhnutú GND na CINCH kábli medzi Jamo a Energy ? Vyskúšaj spojiť nakrátko volný koniec cinch kábla (živý-stred s GND) -druhý koniec do Energy - musí byť ticho.
Druhá možnosť - urvaná GND priamo vnútri Energy, "vyvalený konektor z plošáku" studený na spoj na GND konektora - skús spojiť vstupný konektor Energy nakrátko - musí byť ticho. Najlepšie pinzetou, aby si tam dostal "brum z tvojho tela" - po spojení s gnd musí stíchnuť.
Tretia možnosť - chyba vo vnútri Energy - niečo je špatne medzi GND-signal a GND-power → rozkuchať → pofotiť→ukázať , alebo zaniesť do opravy :D
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa amater63 » 09 Okt 2018, 16:21

Ahoj,já jsem to opravdu nepochopil dle popisu.A to ohledně připojení jak píšeš.Jako ..( ktorý poháňa stereo repro a cez cinch kábel Sub OUT ... Je tam IN Jack?.) Antenu pokud posloucháš FM nebo taky to nevím,ono je toho hodně co je záhadou.Jak psal kolega- faktoků je mnoho a foto napoví,opravdu si to nedovedu vybavit :confused:
Prílohy
Kam jde IN..
Kam jde IN..
Tohle ze zadu...foto
Tohle ze zadu...foto
0

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa bfarkas » 10 Okt 2018, 19:19

mr.dred napísal:Prvá možnosť - nemáš len utrhnutú GND na CINCH kábli medzi Jamo a Energy ? Vyskúšaj spojiť nakrátko volný koniec cinch kábla (živý-stred s GND) -druhý koniec do Energy - musí byť ticho.
Bohužiaľ keď spojím voľný koniec na jednej a druhej strane, brum sa vtedy objaví :roll:
mr.dred napísal:Druhá možnosť - urvaná GND priamo vnútri Energy, "vyvalený konektor z plošáku" studený na spoj na GND konektora - skús spojiť vstupný konektor Energy nakrátko - musí byť ticho. Najlepšie pinzetou, aby si tam dostal "brum z tvojho tela" - po spojení s gnd musí stíchnuť.
Tiež nepomohlo :roll: Nevidel som žiaden studený spoj na doske ani pri konektore (viď foto dole). Dokonca medzi Low Level Inputom (chinch) a predným panelom sú podložky z jednej a druhej strany, takže tam nie je žiaden spoj.
mr.dred napísal:Tretia možnosť - chyba vo vnútri Energy - niečo je špatne medzi GND-signal a GND-power → rozkuchať → pofotiť→ukázať , alebo zaniesť do opravy :D
Fotky nižšie.
amater63 napísal:Ahoj,já jsem to opravdu nepochopil dle popisu.A to ohledně připojení jak píšeš.Jako ..( ktorý poháňa stereo repro a cez cinch kábel Sub OUT ... Je tam IN Jack?.) Antenu pokud posloucháš FM nebo taky to nevím,ono je toho hodně co je záhadou.Jak psal kolega- faktoků je mnoho a foto napoví,opravdu si to nedovedu vybavit :confused:
FM rádio nepoužívam, používam Toslink (Digital IN) výstup z telky ktorý ide do Jamo. Takisto foto nižšie :)

FOTO:
https://1drv.ms/f/s!AudihCQD9Rp9nhG2rs5N4msn3Mrn

Pripájam do prílohy aj "profesionálny nákres" zapojenia :D
Prílohy
"Profesionálny" nákres :D
"Profesionálny" nákres :D
0

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa kamilko » 10 Okt 2018, 19:33

Vsetky zariadenia su napojene na jednu predlzovacku z 3 vyvodmi.zasuvkami
0

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa bfarkas » 10 Okt 2018, 19:40

Všetky zariadenia sú zapojené do jednej zástrčky (predlžovačky), ale ani jedno zariadenie nepoužíva uzemňovací pin.
Jamo má vidlicu, takisto TV. Energy zos má síce EU konektor ako na fotke, ale uzemňovací pin tam nie je.
Jediné čo mi napadá je že skúsim zapojiť Energy do inej zástrčky či brum nezmizne. :roll:

EDIT: Skúšal som napojenie Energy do inej zástrčky (prívod inej fázy) a to isté :roll:
0
Naposledy upravil/-a bfarkas v 10 Okt 2018, 19:49, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Okt 2018, 19:42

Máš nejaký multimeter ?
Prílohy
zos.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa bfarkas » 10 Okt 2018, 19:58

Odpor - pri mierke 200 na multimetri píše hodnotu 3,3.
Diódový test - hodnota 003, multimeter pípa.

Možno vyzerám ako pako že píšem tieto hodnoty, ale pre istotu :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Okt 2018, 20:33

To je v poriadku... tie 3 ohmy môžu mať aj meracie kábliky, alebo prechodové odpory na hrotoch...
A ten CINCH/CINCH káblik, ktorým to prepájaš si náhodou neodmeral ?
Vyskúšaj nejaký iný kábel.. na tom kábli,čo tam máš teraz môžu byť nejaké šitové konektory a vôbec sa nemusí dotýkať GND...už som sa s takými stretol. Stačilo ich potom trochu stlačiť "ovajcovieť" :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa bfarkas » 10 Okt 2018, 21:13

Stredová žila
Odpor - 4Ohm
Diódový test - hodnota 010

Tienenie (GND)
Odpor - okolo 5Ohm
Diódový test - hodnota 008

Samozrejme som skúšal iný (trošku kvalitnejší) audio kábel. Výsledok ten istý. :confused:
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa zipaj » 10 Okt 2018, 21:24

skús otočiť sieťovú vidlicu od TV opačne (alebo aj od ostatných spotrebičov, ale po jednom), ja som raz mal problém že sa nechcel zapnúť TV sony po pripojení nového satelitu, (nefungovalo DO) po otočení jedného sieťového prívodu bolo všetko OK
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Okt 2018, 21:43

To ťažko zmerá presne, tak preto také hodnoty, ja to beriem tak že píska = OK, nepíska alebo píska prerušovane pri pohybe s káblom = problém :D
0

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa bfarkas » 10 Okt 2018, 21:56

@zipaj - Skúsil som otočiť vidlice v zástrčke, nepomohlo. Vyzerá to na začarovaný kruh :D
@Edgar - asi tak, je to asi ten najlacnejší multimeter, takže od toho nečakám veľmi presné merania :D
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Okt 2018, 22:41

bfarkas napísal:Vyskúšal som prepojiť Jamo a Energy zosilňovače cez Ground Loop noise isolator (https://monacor.sk/product/fga-40mf) - po zapojení sa to ešte zhoršilo.
Schému zapojenia nemáš ? Lebo to pripojenie cez oddelovač ... chyba bude niekde v predzosilovači.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa alidedko » 11 Okt 2018, 07:29

Ak v zapnutom stave skratnes tie dva vodice (cierny, zlty) na vstupnom cinch konektore, ostane ticho, alebo brumi?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa amater63 » 11 Okt 2018, 10:38

Já bych vyzkoušel vstup pro Sub. připojit do jednoho z výstupů co to poví,a jestli se to chová stejně.Tím by se to možná posunulo dále.
Prílohy
IMG_20181010_185342.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa mr.dred » 11 Okt 2018, 11:34

Podľa mňa to pôjde rovnako, lebo v úvode písal že cez ten oddelovač to bolo ešte horšie.
Skôr by stálo za to, použiť výstupy reproduktorov z JAMO a pripojiť na High Level Input na Energy.
Ale je celkom možné,že je niečo špatne pripojené (studenák) v okolí potenciometra, alebo chybné káblovanie medzi DPS potenciometra a hlavnou doskou. Predsa je to nejaká stavebnica,kde výrobca asi nerieši kompletnú funkčnosť...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa bfarkas » 11 Okt 2018, 20:28

alidedko napísal:Ak v zapnutom stave skratnes tie dva vodice (cierny, zlty) na vstupnom cinch konektore, ostane ticho, alebo brumi?
Skúšal som, ostalo ticho.
amater63 napísal:Já bych vyzkoušel vstup pro Sub. připojit do jednoho z výstupů co to poví,a jestli se to chová stejně.Tím by se to možná posunulo dále.
Takisto, aj cez oddeľovač, brum ten istý ako cez SUB OUT. Ide aj o to že z Audio Out nedostanem taký zvuk ako zo Sub OUT :?
mr.dred napísal:Podľa mňa to pôjde rovnako, lebo v úvode písal že cez ten oddelovač to bolo ešte horšie.
Skôr by stálo za to, použiť výstupy reproduktorov z JAMO a pripojiť na High Level Input na Energy.
Ale je celkom možné,že je niečo špatne pripojené (studenák) v okolí potenciometra, alebo chybné káblovanie medzi DPS potenciometra a hlavnou doskou. Predsa je to nejaká stavebnica,kde výrobca asi nerieši kompletnú funkčnosť...
High level bol takisto skúšaný a hneď po napojení GND sa brum objavil. Už mi to pripadá ako keby brum prenášal Jamo zosilňovač. Že s tým brumom nemá Energy amp nič spoločné :roll: :roll: Teoreticky môžem vyskúšať napojiť cinch z Jamo do mikrofón stupu na PC a nahrať cez Audacity či sa aj tam brum objaví :?:
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa amater63 » 11 Okt 2018, 20:49

Ahoj,tak to se nedivím že je to záhada.Všechny možnosti vyčerpány.Odpoj TV-( přípojení optikou nemůže mít vliv na daný problém..,) ale dej jiný zdroj signálu IN..Jinak "Krpa" bude to -co jsi stavěl,a to už vlastně bylo řečeno.V každém případě se poděl jak pokračuješ.( to že jsem chtěl přepojení-cinch a zvuk....je jasné.Prostě bych to zkusil)
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Brum po pripojení Sub OUT

Príspevok od používateľa Edgar » 11 Okt 2018, 21:28

Neviem či to tu bolo spomenuté, ale skúšal si do subwoofera zapojiť iný zdroj signálu? Ja hlavne nechápem, ako high level output s pasívnymi reprákmi nebrumí ale pripojený do high level inputu na subwoofri už hej. A neskúšal si premostiť potenciometer?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok