Výber recievera na nenáročné používanie

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Okt 2018, 22:40

Ahojte hifisti,

vybral som si dobre? Som nenáročný poslucháč, posluk k TV prípadne nejakú svoju hudbu. Časom doplním o CD player.

https://www.nay.sk/yamaha-rx-v481-dab-black
https://www.nay.sk/yamaha-ns-f51-black-par

Ako hrajú tieto námahy? Máte s tým dobré skúsenosti?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 23:26

Mám síce starší model receivera Yamaha RX-V450, ale maximálna spokojnosť... Niečo podobné má aj tu s trojpásmami... a ešte ti ostane aj na CD player :wink:
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 14 Okt 2018, 23:36, upravené celkom 1 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Okt 2018, 23:36

Ďakujem za názor aj link. Ale chcem kúpiť nové, je to moja úchylka rozbaľovať nové veci ;)
Zostane aj na CD player, ale zatiaľ má čas, už nechodím húfne do Nemecka a u nás sa staršie tituly nepredávajú :(
A ak aj, tak za nenormálne peniaze. V DE nájdeš v Saturne albumy od kadekoho, Styx, Supertramp, Toto, VH a mnoho iných. Aj menej známe kapely. Takže zbierka sa rozširuje len pomaly.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Milos66 » 15 Okt 2018, 06:11

Chces to na stereo a je to 5 kanal?
Chces to na nenarocny posluch a k tomu CD player?
Chces to na nenarocny posluch a budes zhanat stare dobre CD z 80tich rokov a budes to prehravat na tom receivery v stereu?

to nejde dohromady. To nie su komponenty na jednu sezonu ako topanky. Treba sa porozhliadnut, popocuvat a potom kupovat. Pobehaj fora - napr. Avmaniu. Tam sa dozvies daleko viacej.

Radsej nejaky kvalitnejsi dvojkanal a usetrene peniaze investuj do reprosustav. No ale ak to chces aj na domace kino, tak pre zaciatok to bude hadam stacit.
Treba si uvedomit, ze je to nizka rada od Yamahy a k tomu este aj 5 kanal. Teda zvuk bude niekde okliesteny. Ak nie si narocny na TV zvuky, tak by som radsej isiel do toho sterea.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Okt 2018, 07:51

Je to v podstate nahrážka domáceho kina, časom doplním možno reprá o center, stredy a sub. Príležitostne posluch hudby. Takže netreba z toho robiť veľkú vedu, nie som nárčný poslucháč a CD ponímaj v tom zmysle, že som úchylák na nejaké zberateľské veci, čo sú CD. Plus mohutný CD player dotvorí ozdobu interiéru (módny doplnok). Ja nie som nejaký hifista a voľne sluchom drobné rozdiely nepočujem.
Tento model disponuje všetkým tým, čo by som na recieveri chcel mať - wifi, BT...
Úplne by vyhovela aj obyčajná veža, ale to už nie je ono po stránke dizajnu. Nie je problém za techniku aj priplatiť, ale peniaze smerujem tam, kde to je dôležitejšie. Dať cez 500€ do audiosystému, ktorý bude počúvaný príležitostne je akurát dosť. Dôležitejšia je životnosť, na ktorú som sa pýtal prednostne, aj keď nie prieamo a jednoznačne :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Milos66 » 15 Okt 2018, 07:59

Tak potom je to v poriadku
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Okt 2018, 08:02

Super, toto som potreboval vedieť, ďakujem ešte raz!
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Wili » 15 Okt 2018, 09:31

Viem ze pises ze to chces na nenarocny posluch ale dam ti chrobaka do hlavy... cenovy rozdiel asi nebude velky, ale v pripade ze by si kupil nejaky 7.1 receiver, tak by si mohol zapojit stereo reproduktory ako bi-amp (aj v pripade 5.1 by boli ako bi-amp) napr. Onkyo viem ze ma tuto funkciu, a prinasa to dost vyrazny zvukovy posun vpred, teda v pripade ze mas rozdelenu vyhybku v reproduktoroch pre bi-amp.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa oravan » 15 Okt 2018, 15:01

Výber nie je zlý ale majú zvláštne konštruované zdroje cez MCU v prípade poruchy zdroja treba v prvom rade resetnúť podľa SM celé zariadenie
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa hpeter » 17 Okt 2018, 20:34

par rokov dozadu , mal som vypocute komplet system yamahu. doteraz si pamatam ze ostrost na vyskach mi nejak vadila. bol po ruke aj stare jamo stlpovky, stary model.
tam to uz bolo citelne lepsie, aj bez subu. ( :?: 507)
nie som reprak pozitiv, niekolko rokov nesledujem repro scenu, veci sa urcite odvtedy pomenili... :pain:
Obrázok
Obrázok
cize "isobaric woofer"
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Okt 2018, 16:47

Všetkým ďakujem za pripomienky, nápady a chrobáky do hlavy.

Nakoniec som to teda kúpil tak, ako to je v prvom príspevku + subwoofer NS-SW050, ktorý podľa potreby zapnem alebo vypnem - večerný tichý film bez subu, hudba, horor so subom.

So zvukom som spokojný, na moje hluché uši je to perfektné. Funkcie receivera sú tiež super, najmä podpora airplay, navyše je to moje prvé DAB doma. O rozšírení na 5.1 zatiaľ neuvažujem, postačuje mi to plne.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 24 Okt 2018, 10:57

Ja som akosi nepochopil zmysel tohoto vlákna. Ak je niekto rozhodnutý kúpiť hŕbu šrotu a ten šrot mu stačí, prečo sa pýta ostatných? Očakáva, že ho všetci potľapkajú po pleci a povedia, ako to výborne vymyslel? Tieto lacné receivery od yamahy kolabujú na koncových stupňoch už po pár rokoch. Prečo? Nuž, stačí nazrieť do schémy. Tak oklieštený snáď nebol ani transiwatt TW40. Pravidelne mávam tieto haraburdy na stole s buď úplne vyhoreným koncom, alebo tým, že sa neustále niektorý kanál v nepravidelných intervaloch vypína. No, bodaj by nie, keď tam kľuďák a DC offset vandruje hore-dole ako voľnobeh na felícii. Takže okrem toho, že to plechovo hrá tam silno pokulháva ešte aj spoľahlivosť.
Bedne nebudem komentovať, tam je to naozaj len o zvukových nárokoch.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Okt 2018, 15:35

Ahoj,právě nedávno se něco podobného řešilo.Velká škoda že jsi nepřihodil polínko i tam.Tomuto,nebo tomuhle nerozumím. )( Tieto lacné receivery od yamahy kolabujú na koncových stupňoch už po pár rokoch. Prečo? Nuž, stačí nazrieť do schémy. Tak oklieštený snáď nebol ani transiwatt TW40. Pravidelne mávam tieto haraburdy na stole s buď úplne vyhoreným koncom, alebo tým, že sa neustále niektorý kanál v nepravidelných intervaloch vypína. No, bodaj by nie, keď tam kľuďák a DC :roll: )),Ale ne druhou stranu koupil co chtěl.Klidně dej foto,model.., harabudy-možná bych i něco vzal-koupil .Děkuji Ještě jedna otázka -vyšlo o tom možná někdy dávno AR -modré. Mělo by to jet,ne jako felda. :argue:
Prílohy
Tohle jsem chtěl slyšet,někdy.zajímalo mne to dříve..
Tohle jsem chtěl slyšet,někdy.zajímalo mne to dříve..
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa hpeter » 24 Okt 2018, 20:35

niekedy ked zbludim do najky, tak sa nestacim divit co tam maju za perpetum mobile v regaloch. :pain:
fascinuju ma stitky 7*100w, a sietove trafo (viditelne cez vetracie otvory) mensie ako 250va lundahl trafo v mojom elkaci.
TheLastUnicorn napísal:Ja som akosi nepochopil zmysel tohoto vlákna. Ak je niekto rozhodnutý kúpiť hŕbu šrotu a ten šrot mu stačí, prečo sa pýta ostatných?
ak si pamatam dobre, tak rovnako dopadlo vlakno na temu aky laptop.
tiez uz bol vopred rozhodnuty ze ide do applu. mozno len chce rozprudit debatu na fore. 8)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Okt 2018, 07:58

Aspoň vidím, ako čítate, TLU aj hpeter.

Pre TLU: pýtal som sa v tomto vlákne na výdrž a nie zvukový prednes. To sú dve rozdielne veci. Na výdrž tu nepadlo ani jedno zlé slovo.
Pre hpeter: v téme aký laptop som sa rozhodoval medzi air a pro, čo je ca. 1000€ rozdiel. Ale to by asi bolo treba čítať všetko, nie len medzi riadkami. Mimochodom, nemyslíš náhodou túto tému? https://svetelektro.com/modules.php?nam ... 0ab1bd4540
V nadpise sa totiž píše "MacBook Air či Pro?". Tak mi, prosím, ukáž nejaký HP MacBook, alebo Asus, Acer, Lenovo... :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

h.marian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02 Sep 2010, 00:00

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa h.marian » 25 Mar 2019, 12:40

Zdravim,

aktualne riesim dilemu pri vybere noveho receivera, preto som zavital sem ohladom rady, popripade skusenosti s niektorym z nich a nechcel som zakladat novu temu.

Vyuzitie bude asi taketo: 60% hudba, 40% film

Viem ze v takomto pripade je mozno rozumnejsie obhliadnut sa po zostave stereo zosilovac + repro, no moj plan je spravit nieco univerzalnejsie, tzn. rad by som si vystaval 7.1 zostavu kde predne stlpy by som vedel vyuzit na "kvalitny posluch" a ostatne surroundove by tam aspon nejake boli, niesom vasnivy filmar no rad by som pozeral kvalitny film s kvalitnym priestorovym zvukom.

Reproduktory momentalne stale nemam, malo by to byt ale nieco najskor od Klipsch, mozno r24 alebo nieco obdobne, popripade rada Jamo S606 alebo kupene nejake diy - uvidim.

Co je pre mna ale prioritou u Receivera je podpora Airplay 2, nakolko fungujem na Apple zariadeniach. Cenovy strop asi do tych 700eur, viem ze zazrak ocakavat nemozem no pocul som kamaratove Onkyo 575e spolu s Logitechmi Z5500 a zvukovy prednes pri filme bol pre mna viac nez vyhovujuci. Moji adepti su nasledovni:

- Marantz NR 1609
- Onkyo NR686
- Denon AVR-X2500h

Prakticky uz som aj bol rozhodnuty pre prvy spomenuty, teda Marantz, no jedine coho sa bojim je jeho vykon a to 50w na kanal. Zvysne dva maju 100+ co bude pri vyssich hlasitostiach imho pocut a skreslenie bude utekat do nebies..

Za rady a prinosne nazory budem povdacny

S pozdravom
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Výber recievera na nenáročné používanie

Príspevok od používateľa hpeter » 25 Mar 2019, 20:25

priklanam sa k klipsch, vysoka citlivost a 50w amp bude ok. aj na nasieranie susedov v panelaku. drahsie stlpy na stereo, na efekty stacia aj budky pre vrabce. na prvom som si vsimol dsd a podobne ficury, to iste potesi.
ale verim ze to mas hlbsie nastudovane ako ja.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok