Čo odpáli výškové reproduktory?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa E001 » 01 Nov 2018, 11:22

Nazdar páni. Otázka, ktorá je v názve ma zaujíma z toho dôvodu, že občas sa nájdu ponuky na predaj reprobední s odpálenými výškami za lacný peniaz. Zaujíma ma, či sa oplatí také bedne kúpiť, teda či ostatné repráky budú Ok. Predajca je vzdialený cca 100 km a spraviť si výlet tam a späť kôli posluchovej skúške sa mi zdá prehnané. A kúpiť mačku vo vreci tiež nechcem. Konkrétne chlapík ponúka Visatony trojpásmo s odpálenými výškačmi za 60 €. Tie výšky má Visaton ešte v ponuke,výmena by bola brnkačka. Len by som sa nerád dožil sklamania, že aj ostatné reprá budú vybúchané a zrelé na výmenu.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa cool-zool » 01 Nov 2018, 11:34

Podľa mojej skúsenosti priama odpoveď ,, čo odpáli výškače ,, znie : nedostatočná výhybka , prípadne kondenzátory vo výhybkách sú už pomaly po životnosti , ale hlavne spôsob používania reprobední , príliš vytočené korekcie na zosilňovači pri veľmi hlasnom používaní , ale aj čiastočne pokazený koncový stupeň (nejaká nedokonalá domáca výroba) , poddimenzovaný koncový stupeň (budenie do limitácie atd.) ...
A z toho môžeš usúdiť v akom stave asi sú aj ostatné reproduktory (basáky toho znesú viac a streďáky tiež) , ale nikto ti nezaručí že sú úplne v poriadku , ani že sú už zlé ....

-- Spojený príspevok 01 Nov 2018, 13:21 --

Pozeral som ten inzerát na ,,Bazoši ,, ale ten predajca ich isto nepoužíval , ( takže ťažko radiť ) , má tam toho v ponuke oveľa , oveľa viac takže ich asi iba predáva bez znalosti dôvodu poškodenia ...
Ja som bol v Blave na inzerát kupovať Visaton Alto 1 , používané a funkčné a postupoval som nasledovne :
Vypočul som si ich podľa nasledovných kritérií :
1.- korekcie som dal na maximum a hlasitosť som zvyšoval do úrovne začatia skreslovania
2.- potom som bez korekcií skúsil to isté , pri rôznych pesničkách a rôznych zdrojov signálu
3.- ak som bol spokojný s úrovňou hlasitosti reprodukovanej hudby pri vytočených , aj vypnutých korekciách , neváhal som !!!
Bol som si istý , že ich neberiem na disco , iba do dielni (izby) a tam nikdy až tak hlasno hrať nebudú , takže som neváhal !
O vizuálnej kontrole hádam hovoriť - písať ani netreba !!!
4.-po príchode domov som ich otvoril , skontroloval vnútro a zrepasoval výhybku !
Do teraz ich používam , bez problémov a kupoval som ich asi pred 10 rokmi ....
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa cool-zool » 01 Nov 2018, 12:44

A samozrejme na posluchové testy si nosím CD-čko s Testom 0-20 Khz (myslím že je aj na YouTube) , ktoré si nechám viac krát prehrať na každej bedni , pri rôznych hlasitostiach ....
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa E001 » 01 Nov 2018, 15:09

To testovacie cedečko mám, používam ho pri magnetofonoch. To, že ten dotyčný vymetá bazáre v Nemecku, alebo v Rakúsku je mi tiež jasné. Len mi nebola jasná príčina, že skapali oba výškače. Tiež som mal podozrenie na zosilňovač v limitácii. Predpokladám, že tam sú aj origo výhybky a tým aj kvalitné kondíky v nich. Skúsim sa na toho predajcu nakontaktovať a uvdím - alebo lepšie povedané popočúvam.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa amater63 » 01 Nov 2018, 19:43

E001,chtěl jsem porosit o dvě věci. Co to je za RS- ,prostě model.. od toho se odvíjí porucha -to že 2 výškové repro mohl zavinit majitel. -cool-zool- to popsal ,testovací CD zatím neřeším.,za druhé kde se mohu obeznámit s prodejcem jak jsi psal.Taky po něčem šilhám. ( Píši co si myslím,Drakouš napíše piš srozumitelně , :( ) Děkuji.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa Drakoush » 01 Nov 2018, 20:06

Si tu jediný, komu nie je rozumieť ani pol slova, lebo píšeš ako hotentót. Keď už si sa nenaučil písať, tak aspoň nemaj blbé narážky a buď rád, že si ešte nedostal upozornenie alebo BAN za porušovanie pravidla č. 12.

Vidím, že to tolerovanie zo strany moderátorov si začína vyberať svoju daň. Asi začneme byť prísnejší.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa E001 » 01 Nov 2018, 21:40

amater63 napísal:E001,chtěl jsem porosit o dvě věci. Co to je za RS- ,prostě model.. od toho se odvíjí porucha -to že 2 výškové repro mohl zavinit majitel. -cool-zool- to popsal ,testovací CD zatím neřeším.,za druhé kde se mohu obeznámit s prodejcem jak jsi psal.Taky po něčem šilhám. ( Píši co si myslím,Drakouš napíše piš srozumitelně , :( ) Děkuji.
:roll: Jasnéééé! dám ti sem odkaz na inzerát bední o ktoré mám záujem, aby si mi ich vyfúkol pred nosom! Cool - zool si to našiel aj bez odkazu na stránku. Prepáč, ale mal som o tebe lepšiu mienku. :thumbdown:
Pýtal som sa tu na fóre skúsenejších, aby som nespravil hlúposť, ako často v živote. Ale že mi ktosi polezie do kapusty, s tým som nerátal.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa Drakoush » 01 Nov 2018, 21:46

Ak si praješ presunúť jeho OT a s ním spojené príspevky do koša, môžeš o to požiadať priamo, alebo nahlásením príspevku, nie je problém :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa E001 » 01 Nov 2018, 21:56

Ďakujem, ale nechaj to tu, aby to bolo aj iným na výstrahu. Toto sa podľa mňa nepatrí robiť na serióznom fóre. :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa Drakoush » 01 Nov 2018, 22:03

Ako si želáš, nechávam to tu :agree:
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa platon.rado » 02 Nov 2018, 08:39

Ja asi nechápem...pošli foto o aké bedne ide ... Visaton sú super. Nemusíš posielať odkaz. Ja mám repro na celý život...
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa Milos66 » 02 Nov 2018, 09:13

Mali by to byt Visaton Alto III

PS: ale chlapik tam v ponuke ma KEF Q30 za neskutocny peniaz. Ak su dobre, tak to by pre mna bol favorit cislo 1.
Prílohy
Visaton_ALTO3.jpg
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa E001 » 02 Nov 2018, 12:12

Ano, sú to Visaton III. Vraj sú tam odpálené výškače. Tak mám trocha strach, že v akom stave sú tie stredy a basy. Nerád by som menil všetko.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa amater63 » 02 Nov 2018, 12:21

Ahoj Milos66 ,přesně jsem napsal tohle:( Co to je za RS- ,prostě model.....) nechápu jak si někdo myslí že mu lezu do zelí,to jsem fakt nepochopil.Mne spíše šlo o model RS...Třeba foto,-už je zde,tak že neaktuální. O žádné prosbě na odkaz jsem nepsal,nebo ano :?: Tak děkuji to je vše.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Nov 2018, 14:39

[quote="amater63",za druhé kde se mohu obeznámit s prodejcem jak jsi psal.Taky po něčem šilhám[/quote]

Presne v tejto časti...
Možno si to myslel inak, ale my sme to pochopili práve takto.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa amater63 » 02 Nov 2018, 15:06

A co myšlenka tohle: ,třeba by se mi něco líbilo-zaujalo.Jak jsem pochopil . :oops:
Prílohy
Opera Snímek_2018-11-02_124322_svetelektro.com.png
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Nov 2018, 15:11

Myslím, že tu už nie je o čom. Všetko sme si povedali. E001 skrátka odmietol podať Ti informácie o predajcovi a tým sa táto vec uzatvára.

Jediná vec, ktorú ešte môžeš spraviť je to, že poprosíš E001, aby Ti po zrealizovaní kúpy poslal nejaké údaje, odkiaľ bral. On ale nie je povinný Ti ich poskytnúť, tak s tým treba rátať (ale myslím, že s tým nebude mať problém).

Toľko k tomu, konéc hláseňá! :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Čo odpáli výškové reproduktory?

Príspevok od používateľa amater63 » 02 Nov 2018, 15:28

Pochopil. není co dodat.
0

Napísať odpoveď