Kúpa Android TV box

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa miroja » 14 Nov 2018, 10:53

Uvazujem o kupe nejakeho lacneho TV boxu z ebay, napriklad: https://www.ebay.com/itm/R39-Android-6- ... fresh=true , pripadne: https://www.ebay.com/itm/US-PLUG-Black- ... :rk:6:pf:0
Nemate niekto nejake konkretne skusenosti, rady, pripadne iny overeny model ...
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Nov 2018, 11:55

Konkrétne skusenosti nie, ale pohladaj na fb stranku kodi.sk, tam ti poradia zo vsetkym, jak s kupou tak aj zo sw vybavou
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa miroja » 14 Nov 2018, 12:02

Dik za reakciu aj tip, ale asi sa tam neda ist ked nemam ucet na FB?
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa dan21 » 14 Nov 2018, 12:21

Kupis, zapnes, pozeras :-)
http://rpishop.cz/video-sady/900-hdmi-k ... cerna.html

Ja mam starsiu verziu RPi a slapem na tom uz zopar rokov :-)
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1537
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 14 Nov 2018, 12:24

Tak V88 jsem měl. Ale nebyl jsem spokojený. Bylo to značně pomalé, sekalo se to, ....
Nyní mám Z28 a je to svižné, neseká se mi nic. :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa mclareniak » 14 Nov 2018, 12:26

Ja uz dlhu dobu pouzivam M8S+ z aliexpressu. 2Gb Ram a 8Gb vnutorne ulozisko. Kodi a doplnok Sosac. Staci zaplatit 30€ na rok za streamuj.tv a pozeras filmy serialy atd.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa lacog » 14 Nov 2018, 15:26

Podľa mňa to lepšie funguje na LibreElec ako na Andoride. Tu je o tom niečo:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... S905-S905X
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Nov 2018, 01:33

Začnem takto:
Za málo peňazí malo muziky.
Ja som si kúpil za 25e Z činy Android box MK809IV (vyzeral ako USB kluc len sa to pichol do HDMI+ napájanie zo sieťovej nabijacky- TV USB to neutiahlo)

https://www.ebay.com/itm/MK809IV-4K-And ... 0930.m5375

a značne sa prehrieval. To je problém každého takého lacného srotu. Samozrejme po dvoch troch mesiacoch to celé zdochlo (asi sa to vnútri upieklo). Číňan samozrejme mi ponúkal nahradu, ja som chcel vrátenie penazi.
Jednoznačne bolo vidno na cinanovi, že mi peniaze nevráti A zase mi pošle taký istý "ohrievac". Nakoniec mi Ebay vrátil peniaze.

Tak som K 25e pridal ešte 25e (teraz pozerám že cena padla už na 30e) a zase od činnana som si kúpil už lepší Android box (systém vyzerá super)

https://www.google.ie/url?sa=t&source=w ... CmrgOlJh8f

, mal tam byt aj android aj Librec,ale stále je to Číňan A ten nesklame. Librec tam ani nebol pre istotu. AJa zatial nechem riskovat novy firmware. Co ak to bude horsie ako to je teraz. Tento box už asi rok slape, no náhodne zamrza hlavne keď pozerám kodi. Preto som aj chcel systém S librec, no Číňan nikdy nesklame. Vždy tam niečo musí byť na :butthead:
Vecer po 12tke zmene pekne si ležím na gauci, unaveny, nič sa mi neche robit, rozpozerany film a drb ho, zasekne sa. Tak musím sa premôcť A vstať Z gauca, vytiahnuť napájanie a reštartovať to celé a zase spúšťať kodi a hľadať ten program V ponuke čo som pozeral. Raz som takto zmeškal aj gól vo futbale. Ale tak mi treba. Prečo šetrím na takýchto veciach.

V mojom mobile mi na Androide Kódy nikdy nezmrzol.... Prečo asi?....

Takže ponaucenie. Nie si taký bohatý aby si kupoval lacné veci.

Nehovorím že všetky Android boxy od Číňanov sú zle, no vždy kupujes mačku vo vreci. Je to možno aj o šťastí aký kus dostanes.
Takže tak.
Keď už budem kupovať tretí Android box, tak si kúpim značkový A nie čínsky klon.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa lacog » 15 Nov 2018, 12:06

KODI na LibreElec a v Andriode je veľký rozdiel. Napr. v Androide normálne priestorový zvuk nenastavíš. A ohľadom toho rizika zmeny firmware - ja to mám tak, že mám bootovateľnú SD kartu a na nej Libre. Aj keby sa niečo zmrvilo tak mi stačí vytiahnúť SD a systém ide v Androide.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Nov 2018, 12:21

Vidím, že ma tá osobná averzia voči androidu vyťahuje z problémov :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa lacog » 15 Nov 2018, 15:05

Ja nemám averziu k androidu ani linuxu, windowsu... Ale jednoducho keď viem, že niečo funguje lepšie tak to použijem. Prečo KODI v androide je taký "osekaný" netuším - možno preto, že štandardne sa taký HW v mobiloch a tabletoch nepoužíva takže logicky tam také možnosti nie sú. Taktiež je robený na dotykové ovládanie čo na gauči pri veľkej telke nie je práve praktické ;-)
To, že niekto ho šupol do zariadenia s akým sa nepočítalo nie je chyba Androidu.
Takže ak má niekto záujem nech si prečíta diskusiu na ktorú som dal odkaz.
Kto chce mať "hotové" riešenie nech sa radšej pozrie na Nvidia Shield TV, Apple TV ...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Nov 2018, 17:31

lacog mozeme sa o tom ako bootujes z SD karty porozpravat v SS alebo v novej teme? To by som vyskusal, ze ci to pomoze. Ja tam potrebujem aj android, lebo deti pozeraju detske videa z youtube. Ten moj TANIX tiez ma slot pre SD kartu
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

bizzon83
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 06 Feb 2012, 19:40
Bydlisko: Mosty u Jablunkova
Vek: 40

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa bizzon83 » 15 Nov 2018, 18:28

Podívej se tady na toto forum. http://www.xbmc-kodi.cz/
Můžeš se tam dozvědět co potřebuješ.
Já osobně používám RPi 3 s libreelec a úplná spokojenost.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Nov 2018, 22:17

Len pre info. Kupil som tento android box: TANIX TX3 MAX AliceUX

http://www.tanix-box.com/

Vsetko je na nom fajn len mi mrzne obcas kodi ked pozeram IPTV. Youtube funguje bez mrznutia. Z google play som stiahol tu istu verziu kodi ako na Samsung mobil a tablet. Tam kodi nemrzne na IPTV.... zujimave... aj vcera som pozeral online film na Nova Cinema (nie z archivu) a zaseklo sa to.

Aj ich stranka vyzera dobre aj podpora pre firmware tam je len sa mi nikto neozyva.

Pytal som sa ich ci si na moj box so seriovym cislom XY mozem nainstalovat dual system firmware Android + LibreELEC. Zatial je ticho. A myslim ze aj bude ticho.

Na FB sa dost stazuju (vacsinou ti co im to neide). Dostali rating 2,7 z 5.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa miroja » 21 Nov 2018, 22:42

Podla toho co som sa medzicasom docital tak teoretickyano. HW predpoklady (S905W; 2GB RAM + 16GB ROM, slot na kartu...) na to mas, takze to mozes skusit :-).
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa lacog » 22 Nov 2018, 12:16

Odkaz som dal skôr ale v skratke - vytvoríš si bootovateľnú mikroSD kartu a ztej sa po zapnutí spustí Librelec ... prípadne iné.
Keď kartu vytiahneš tak po zapnutí ti naskočí Android. Kodi pod Librelec je úplne iné café.
0

Evzenko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21 Mar 2016, 20:29
Bydlisko: LV
Vek: 46

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa Evzenko » 15 Feb 2020, 19:36

Ahojte, nebudem zakladať novú tému tak sem. Aké máte skúsenosti s magiogo na týchto čínskych android tv boxoch. Dá sa to tam spustiť? Niečo by som potreboval na terasu, za pár dní MS v hokeji. A vlastne mi to dojde do vtedy?
0

antoni
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Apr 2017, 12:08

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa antoni » 17 Feb 2020, 14:55

romiadam napísal:Len pre info. Kupil som tento android box: TANIX TX3 MAX AliceUX
http://www.tanix-box.com/

Vsetko je na nom fajn len mi mrzne obcas kodi ked pozeram IPTV. Youtube funguje bez mrznutia.
Pytal som sa ich ci si na moj box so seriovym cislom XY mozem nainstalovat dual system firmware Android + LibreELEC.
Ahoj, mal som presne tento problém, ktorý som chvalabohu vyriešil. Mám TANIX TX3 MAX AliceUX, aj TANIX TX3 Mini.
Stiahol som fw Android + LibreELEC - chvílu to šlo parádne potom mi to začalo mrznúť... Skúšal som aj Android aj LibreElec, najprv to vyzeralo že to blbne len na Androide, potom sa to začalo kúsať aj na LibreElecu len trochu inak.
Skúšal som aj samotný LibreElec - nebolo to ono, niečo mi na tom vadilo - už si napamätám presne.
Potom som si na SD kartu nainštaloval CoreELEC a od vtedy bežím na ňom - žiadne mrznutie, záseky a pod.
Ked kartu vyberiem, naštartuje na pôvodný FW.
0

Evzenko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21 Mar 2016, 20:29
Bydlisko: LV
Vek: 46

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa Evzenko » 21 Feb 2020, 06:40

Ahojte, asi mi na predchádzajúcu otázku nik neporadí, tak položím druhú. Aké máte skúsenosti s inými službami sledovania televízie na Android tv boxe? Či mám ísť do toho alebo nie. Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Kúpa Android TV box

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Feb 2020, 09:41

Je to ako normálny mobil takže neviem prečo by tam nemala ísť nejaká aplikácia.
Možnosti sledovania televízie na tom boxe sú rovnaké ako na ostatných Android zariadeniach...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok