Power dynamics combo 1200

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Power dynamics combo 1200

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Feb 2019, 19:59

Tohle zařízení-zesilovač se- mnou nechce mluvit.Ale k věci,levý i pravý kanal je v poho.No sub.hlásí protect.Polovodiče ok,proměřeno,měl jsem to na stole -no nic jsem jako anomálii nezjistil.Neměl někdo podobný problém,jestli ano děkuji za nasměrování.
Prílohy
20190223_125357.jpg
20190223_141743.jpg
power_dynamics_pd_combo_1200_12_inch_subwoofer___2x_6_5_inch_satelliet_speakers__zwart.jpg
20190224_201722.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Power dynamics combo 1200

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 24 Feb 2019, 20:46

To ti želám veľa šťastia pri oprave niečoho takéhoto keďže je to Made in U.S.A. kde sa ku schéma a príručkám ku ich prístrojom človek len tak nedostane (môžeš ich skúsiť kontaktovať a spýtať sa ich na schému ) pretože to zdvovodnujú tým že
ešte to bude vedieť niekto poskladať .....
.

Ako pozerám tak si tu už dlhšie tak by si mohol teoreticky vedieť aké fotky asi dávať no zatiaľ sa s tých fotiek veľa nedá spozorovať a vyčítať .

Ja na tvojom mieste by som skúsil nájsť "ochranný" obvod a zistiť prečo je asi "zapnutý" .....

Tie výkonové tranzistory sa dajú dohliadať (tatasheet ) ,tak predpokladám že to máš celé z normálne dostupných vecí a nie nejaké "špecialitky" ......
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Power dynamics combo 1200

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Feb 2019, 21:09

OK.od tebe jsem nečekal takovou radu.Foto je jak to někdo zbastlil.Není to USA, ale to comáš vše doma.Pokud znáš ochranu zesu jakeho- koli výrobce tak to neřeš.Co se týká foto.je to info jak se to dělá,prodává,opravuje.Je na tom něco špatně? ( ano relé přemotim .. :roll: ) Ano psal jsem polovodiče jsou ok.No i co k ním patří.Není to 1 věc co dělám,asi tak)
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Power dynamics combo 1200

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 25 Feb 2019, 01:27

amater63 -
keď som hodil názov power dynamics do googlu hodilo mi to firmu z USA ,neviem či sleduješ to čo sa tam deje okolo "práva na opravu elektroniky " ale
ešte to bude vedieť niekto poskladať
sa tam obraňujú výrobcovia aby sa náhodou nedostali nejaké plány , schémy a návody na opravu "von" a keď sa dostanú tak hrozia "vydavateľom" týchto vecí žalobami a súdnymi procesmi ..

Tie fotky si mohol hodiť lepšie ťažko identifikovať podla nich jednotlivé možné bloky a na nete sa ešte neobjavilo niečo ako Power dynamics combo 1200 /teardown / dissasemby / inside / problem / error / wont play (pravda, možno niečo v ruskom,nemeckom,holandskom,čínskom,japonskom,kórejskom a ešte neviem akom jazyku som to neprechádzal /alebo som možno niečo preskočil kde to je - no pri cene ktorá tam za to zariadenie je to nebude až tak ľahké nájsť /400 - 600 E ).

Dokonca aj na nemeckých fórach je dáko ticho okolo toho
Som našiel akurát niečo takéto :
"Power Dynamics" und "Citronic" sind in diesem Sinne auch die Edelmarken der Low-Cost-China-Marken
; za obomi stojí firma tronios .....

Písali tam aj o tom že sa možno nájde niekde nájde niečo "skoro rovnaké" akurát to bude mať iný názov ako Power dynamics

Čo sa týkalo polovodičov to som myslel tak že niektorý výrobcovia si to chránia obrúsením alebo rovno že sú tam použité nejaké špeciálne obvody ku ktorým sa nepovaľujú len tak na nete datasheet y ...
Prílohy
178920_18_back1.jpg
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Power dynamics combo 1200

Príspevok od používateľa amater63 » 25 Feb 2019, 22:49

Ano děkuji za poznatek.Nikdy od zářízení které je levné-,ale nefunkční jak znáš ze své praxe s opravama .Oprvdu hraje dobře(ozvučeni ) ,Tak ještě jednou děkuji.( poradím si )
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Power dynamics combo 1200

Príspevok od používateľa joži » 26 Feb 2019, 08:36

Doporucim ti vysledovat aspon priblizne ako topologicky je rieseny obvod zosilnovaca. Nevyjadrim sa o tom ze to je nahadzane ako seno na tu dosku ale treba to diagnostikovat ako je zosilnovac rieseny. To ze svieti protect moze byt js napatim na vystupe. Polovodicove suciastky sa mozu zdat na meraku Ok ale ak to tepelne pretazili mozu byt koncive tranzistory natavene cili odletovane od podlozky a obycajny diodovy test neodhali chybu az ked sa pripoji vyssie napatie tak zacnu bez inicializacie na baze viest prud. Doporucujem vyhodit vsetky koncaky a nechat na zosilnovac len jeden par. Ak su tam 3 zosulnovace tak nechat len po jednom pare a merat aj prerazeny TR v napatovom zosilnovaci a lebo prudovom zrkadne ti rozhodi zosilnovac Jednosmerne a bude na vystupe napajanie jednej polarity
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Power dynamics combo 1200

Príspevok od používateľa amater63 » 26 Feb 2019, 22:24

Děkuji,a vše proměřím jak se říká-m.S opravou není že by chyběl,zakazníkovy.Určitě doplním jak se práce zdařila,nechám to na volné dny,no znáte práce a žrout času. :confused:( chvilka odpočinek ..,)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok