LG Mini Hi-Fi systém CM8350

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 556
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

LG Mini Hi-Fi systém CM8350

Príspevok od používateľa Victorio » 19 Mar 2019, 08:46

Zdravím všetkých,
Pár dní sa už " trápim" s týmto zariadením, je to Hifi systém, 2000W RMS, s CD , USB, BT prehrávačom.
Problém: po zapnutí na chvíľu naskočí zvuk, potom sa vypne, vypíše Bye-Bye a potom sa vypne a na displeji ostane S-PROTEC
Preskúmal som všetko možné, mám aj servisný návod, ak by niekto chcel.
Zariadenie má tri dosky, hlavná zdrojová, tá podľa všetkého ide, napätia na výstupe pre výkonový stupeň po zapnutí sú na 65V symetrické,
potom druhý kábel, kde sú rôzne napätia -5,6V,5V,5.6, 12V, 14V atď, tie vyzerajú tiež OK, akurát že je tam 12V kde je napätie iba chvíľu a potom ide na nulu, zároveň, z procesorovej dosky kontrolné napätie AMD CTRL a PWR CTRL, to je na 2,8 resp. 3.2V a potom klesne na 0
Práve to napätie ovláda 4 pinový stabilizátor ktorý potom vypne 12V a prestane ísť zosilovať.
Pokúsil som sa to iba tak laicky popísať.
Kondenzátory som nenašiel skratované, vadné boli dva MOS FET čipy IRF6775 výkonového stupňa, z 8mich, tie som objednal z aliexpresu takže čakám.
ALE nejde mi do hlavy prečo sa to vypína a čo má na svedomí aktivovanie ochrany zrejme preťaženia, asi na doske zosilovača klesne napätie alebo sa zvýši odber a vypne to.
Preto som skúsil vybrať všetky výkonové SMD čipy IRF6775 ale správa sa to rovnako.
Tento typ Hifi sa na SK podľa všetkého nepredával, je dovezený z GB, a info na fórach som našiel iba v Brazílii.
Na jutube sú aj nejaké videá, ale žiaľ v portugalčine, to je ťažko pochopiť o čom autor hovorí, iba sa spomína ten stabilizátor ktorý ovláda 12V napätie, ktoré asi spína zosilovač, a tiež zenerka, optočleny ale tie vyzerajú byť v poriadku.
Viete poradiť ?

Ešte doplním, že by som potreboval zistiť ako vlastne doska zosilovača kde je okrem iného aj procesor a všetko možné vrátane napájania blootooth, anténneho zosilovača atď. zistí že niečo nie je v poriadku ? Predpokladám, že porovnáva napätia ale nezistil som ako.
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok