poradte dobru audio zostavu

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa luky82 » 19 Apr 2019, 10:14

ahojte vedeli by ste mi poradit nejake dobre znacky co vyrabaju audio zostavy? nieco do 200e, aktivne, co hra pekne. ja mam vytipovane microlab solo 7 alebo 9. paci sa mi ze maju aj dialkove a cital som na ne len pozitivne veci. akurat ze ich maju asi na 2 strankach na nete a nikde ich nemam sancu pocut nazivo. mate niekto skusenosti s nimi ci ozaj ist do toho, alebo mate nejaky tip na ine znacky co zahra pekne?
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa muziker » 19 Apr 2019, 13:18

... najprv by si mal zadefinovať čo rozumieš pod pojmom "dobrá audio zostava" - niekto totiž preferuje "prifarbenie", iný naopak preferuje aby to čo do nej posiela aby to aj rovnako bez akýchkoľvek príkras znelo aj cez audio zostavu (napr. štúdiové monitory). Niekto miluje dunivé-rozmazané basy, iný ich obľubuje zas tvrdšie a konkrétne. Jeden preferuje krištálovo čisté prierazné výšky kým inému to môže prekážať, iný zas preferuje silnejšie stredy alebo naopak. Ak to neuvedieš, asi nikto ti objektívne neporadí (subjektívne podľa seba asi áno, ale každý máme trocha odlišný sluch ako aj predstavy o zvuku). Tiež asi budeš musieť posunúť hraničnú cenu smerom nahor ak budeš požadovať vyššiu kvalitu. Dôležité je aj to v akých priestoroch to plánuješ používať, ako aj to, čím to budeš kŕmiť. Na záver jedna rada - najlepšia je vlastná skúsenosť, vypočuť si jednotlivé zostavy v približne rovnakých podmienkach ako máš sám a vybrať si podľa vlastného uváženia. Najhoršie je asi kupovať cez net podľa ceny s marketingovo ladenými recenziami, teda bez vypočutia si konkrétnej zostavy "na vlastné uši". Veď nakoniec budeš to počúvať ty sám a ak ti niekto poradí takú ktorá ti nebude vyhovovať, budeš naňho nadávať a zostavu budeš za pár dní predávať ? Alebo budeš trpieť zvuk ktorý sa ti nebude páčiť ? :)
0
muziker

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa luky82 » 19 Apr 2019, 14:36

chcel by som aby bol iaktivne, ako tie microlaby. asi kupim tie, ale chcel som sa opytat,predsa ci by sa nejaka podobna znacka, v podobnej kvalite a cene este nenasla.. aj edifier som pozeral, su za rovnaku cenu a take iste skoro tak este nejake take tipy by som chcel. tam so msa docital u tych microlab ze maju silne basy dokonca az vela ze treba uberat, takze o basy sa bat nemsim a niekto spominal aj kristalovo ciste vysky, akurat tie stredy ze nie su tip top.ale hej za tu cenu nic dokonale ani nekupim. pouzival by som ich k pc.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1098
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa cool-zool » 19 Apr 2019, 20:17

luky , luki !
Píšeš o audio zostave a pritom chceš iba aktívne reprosústavy ! To je veľký rozdiel !!! V prípade aktívnych reprosústav sa dá hovoriť o ako takej kvalite iba pri aktívnych štúdiových monitoroch !!! Všetko ostatné je na míle ďaleko od dobrej , kvalitnej audio zostave ( ktorá obsahuje min. zosilňovač a reproduktory ) o tvojej cene nehovoriac ...
0

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa luky82 » 19 Apr 2019, 20:29

tak tie microlaby su smejd? ked si kupim napr. creative 2.1 za 50-100e bude to nieco porovnatelne zvukovo ?
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 20 Apr 2019, 00:28

Luky82 -
Veľká väčšina "Audio zostáv" bude fungovať v triede AB ,D,H .....
Naviac keď chceš mať kvalitný zážitok , mal by si mať "upravené" aj miesto kde to chceš počúvať (eliminovať echo a iné veci ) ....
Ďalej nasleduje aj vec čím to chceš "kŕmiť" ....

Každé "bedničky" sa ti budú chovať inak v rôznych miestach ("šitné" bedničky ti môžu zahrať niekedy v niektorých prípadoch lepšie ako nejaké kvalitné bedničky / subjektívny názor ) , keď to budeš kŕmiť rôznymi vecami ....

Absolútne najideálnejšie by si mal asi nejakú kvalitnú vec čím budeš tú zostavu "kŕmiť" , ďalej kvalitný A - čkový zosilňovač (dajme tomu z elektróniek ) + kvalitné bedničky z reprákmy a všetko umiestnené v dobre "upravenej miestnosti (to by ťa asi vyšlo niekoľko násobne viac ako 200E ) .

Ako už bolo písané , záleží na tvojom vlastnom subjektívnom názore (čo budeš počuť radšej - viac basov ; viac výšok ; viac stredov ; približne rovnaká charakteristika pre väčšinu frekvencií ),ako "čisté" to má byť (zvukovo),ako to má vypadať pri žiadnom alebo slabom signály ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa luky82 » 20 Apr 2019, 08:45

to co si napisal je uz extrem a asi pre nejakych audiofilov, mne ide o to aby to zahralo krajsie ako nejake domace kina co sa bezne predavaju v elektrach, ako genius a pod. basy mam rad ale nie ked prehlusuju vsetko ostatne. chcel som ist do nejakych lacnych logitechov ale docital som sa ze dunia ako sa im chce. potom som dosiel ku creative, 2.1, tie som uz skoro kupil ale potom som nasiel zasa nazory ze uz radsej nejaku aktivnu 2.0. a potom som skoncil u tych microlaboch,. viac za to uz velmi nechcem davat, viem ze keby chcem nejaku audiofilsku zostavu mi treba tisice ale to uz je pre mna extrem, staci uplne ked to bude hrat vyvazene a pekne.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa muziker » 20 Apr 2019, 10:55

luky :) prečítal si si s porozumením všetko čo som ti napísal na začiatku ? Tam máš odpovede na všetky svoje otázky. Nikto ti nič iné beztak nemôže odpovedať na tvoje dotazy. Prečítaj si to ešte raz a zvoľ si sám to najlepšie pre teba. Pekné sviatky.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
diamos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 02 Júl 2018, 10:08
Bydlisko: Banovce nad Bebravou
Vek: 51

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa diamos » 20 Apr 2019, 12:37

Kazdy “audiofil” s niecim zacal a postupne vylepsoval svoju zostavu.
Je to hlavne zavisle na financnych moznostiach, usiach a manzelke :axe:
Zacni teda s tym co si povodne chcel a casom uvidis ci potrebujes nieco vylepsit.
Dobra ale vecsinou zbytocna rada je:
Daj si pozor aby si tej audiofilli uplne neprepadol, pretoze to potom fakt stoji strasne
prachy a moze tym trpiet tvoja rodina.

V Mnichove bude v Maji svetova vystava High-End.Tam bude vsetko okolo audio zostav
od prijatelnych cez rozumne az po sialene ceny. :rolleyes:
0

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa luky82 » 20 Apr 2019, 16:43

asi zacnem tymi microlab :rolleyes:
a ako pisete, uvidim co to da a neskor pojdem vyssie :agree:
vy ste uz niekto pocul ako hraju ? stretli ste sa s nimi ? alebo
0

Používateľov profilový obrázok
diamos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 02 Júl 2018, 10:08
Bydlisko: Banovce nad Bebravou
Vek: 51

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa diamos » 20 Apr 2019, 17:47

Ja som ich nepocul, ale v recenziach su celkom dobre.
Za 200,-E sa toho moc nenajde.
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 21 Apr 2019, 12:52

Bohužiaľ aktívne sústavy, ktoré sú zvukovo naozaj dobré (Dutch&Dutch, ATC) sa za 200€ kúpiť nedajú. :)
0

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa luky82 » 14 Máj 2019, 14:21

neviete mi nahodou poradit ze ci 7c alebo 9c? citam rozne zahranicne testy a jedny sa vyjadrili ze 7cky boli vydarenejsie a inde zasa opacne tka neviem co spravim lepsie ked kupim :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 14 Máj 2019, 14:49

Ešte stále si to nekúpil ?
Záleží na tebe čím to chceš "kŕmiť" .

Tu máš obe recenzie týchto 2 produktov na rovnakej stránke .Skús si tam porovnať ....

Microlab solo 7c má jednoduché pripojenie (2 x cinch) [2 X 55 W]
https://www.vortez.net/articles_pages/m ... tem,1.html

Microlab solo 9c máš toho "trošku" viac (2RCA, Auxilliary, HDMI, Toslink, Coaxial) [2 X 70 W]
https://www.vortez.net/articles_pages/m ... iew,1.html

Čakal som že kúpiš a pochváliš sa :-) ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa luky82 » 14 Máj 2019, 17:41

hej idem ich kupit len neviem ktore, na tych recenziach som sa zasekol kde chvalia kazdy ine :confused:
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 14 Máj 2019, 17:47

Microlab SOLO7C
Pros
+ Price
+ Good Sound Clarity
+ Excellent Bass
+ Dual Source Input
+ Remote

Cons
- Very infrequent resonance
- Issues waking from off
- Appearance not for everyone
Microlab SOLO9C
Pros.
+ Multiple connection options (HDMI, 2x Stereo RCA, optical TOSLINK and Coaxial)
+ Precise, balanced crystal clear sound across bass, mids and treble
+ Very loud
+ Attractive aesthetic and excellent build quality
+ Awesome for games, home cinema and music
+ Comprehensive bundle, including remote control

Cons.
- Some distortion at max volume
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa hpeter » 14 Máj 2019, 18:55

tazko poradit, lebo toto su dost subjektivne veci.
ak kupujes cez net, mas pravo do _ dni tovar vratit bez udania dovodu. :idea:
0

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa luky82 » 15 Máj 2019, 06:29

presiel som tie testy a hej tu zasa pisu ze 9tky su lepsie... ale som pozeral diskusiu a tam pisali ze 9tky maju daky konstrukcny problem a klavirova hudba sa tma neda pocuvat :confused: ze skresluju
0

Používateľov profilový obrázok
diamos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 02 Júl 2018, 10:08
Bydlisko: Banovce nad Bebravou
Vek: 51

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa diamos » 15 Máj 2019, 07:21

Najlepsie by bolo ak by si si ich niekde pozical a doma vyskusal.
Niektore spec. audio predajne takuto moznost ponukaju ale neviem ci u nich najdes
tieto tvoje.
Dalej mas moznost kupit a pripadne vratit bez udania dovodu.
Nesmies ich ale poskodit.
Ten klavir ma zaujima, daj vediet ako hraju ak sa ti ich podari ziskat.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: poradte dobru audio zostavu

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 15 Máj 2019, 18:31

klavirova hudba sa tma neda pocuvat
Podla mňa by si sa mohol pohrať z equalizérom a mal by si pohodu . Do 200 E repro sústavu ktorá bude mať približnú "rovnú" frekvenčnú charakteristiku asi len tak ľahko nenájdeš .
V dnešnej dobe sa to rieši "zmenou equalizeru " alebo potom keď máš "hlbšie" do vrecka tak môžeš skúsiť kúpiť niečo drahšie .

Pred chvíľkou som prebehol pár zbežne "pár" predajní zo show - room - om a tam sa ceny aktívnych repro sústav pohybujú od 300 E vyššie ...

Pri Microlab SOLO7C máš "zvukovo"
Very infrequent resonance - zriedkavá rezonancia (asi čosi také / neviem to presne preložiť :oops: ) / teda je možné že pri nejakých frekvenciách ti začnú vibrovať (alebo niečo také ) / rezonančná frekvencia ...

Pri Microlab SOLO9C máš "zvukovo"
Some distortion at max volume - respektíve keď to vypečieš na "plné gule" tak sa teš na zníženú kvalitu ....

Ak nechceš kupovať tie Microlab - tak si skús cez "bazár" zohnať niečo čo v dávnejších dobách stálo tisíce , potom skús ku nim zohnať čisto-nové reproduktory a môžeš fungovať ...

Hmm - čisto-nové reproduktory , teraz som si spomenul na jednu vec - podla niečoho čo som čítal pred časom sa hovorilo o tom že keď si kúpiš nové reproduktory začnú ti hrať " kvalitne" až po nejakom čase ( možno 1 - 5 mesiacov používania / záleží od konštrukcie membrán + ako často sa budu používať + na akej "hlasitosti" ) ako ich budeš používať ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok