ako nahrať a reprodukovať záznam v slučke

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

ako nahrať a reprodukovať záznam v slučke

Príspevok od používateľa OM0XA » 22 Máj 2019, 20:22

Ahoj, nie som hudobník, ale elektrotechnik, takže by som potreboval poradiť zo stránky hudobníckych zariadení.

Čo potrebujem urobiť: zahrať na bubne nejaký rytmus, ten zaznamenať a potom mať možnosť ho v slučke prehrávať.

Aké k tomu potrebujem zariadenia? Čo najjednoduchšie, čo najlacnejšie.
Google prezradil, že existujú zariadenia ktoré hudobníci nazývajú "looper", napr. https://www.muziker.sk/boss-rc-1-loop-s ... sUQAvD_BwE
predpokladám, že looper nebude úrovňovo kompatibilný so signálom z mikrofónu. Tiež som vygooglil, že existujú mikrofóny s kmitočtovou charakteristikou posunutou dole, na snímanie bubnov. Zosilňovač a repráky mám. :-)
Dik za rady.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: ako nahrať a reprodukovať záznam v slučke

Príspevok od používateľa djwiktor » 22 Máj 2019, 21:35

od boss-u su dobre masiny, pouzival som tiez. Loop controller/recorder hladaj.
Mal som v spojeni s mixom a predzosikom a nebol problem.
Su aj moderne midi, ale otazne je ako to napojit. .. Ale vyckaj casu, su tu chalani co sa do toho vyznaju viacej :)
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

jurosdi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06 Máj 2016, 20:49
Bydlisko: Prašice

Re: ako nahrať a reprodukovať záznam v slučke

Príspevok od používateľa jurosdi » 23 Máj 2019, 20:04

Najlacnejšie bude asi siahnut si free soft AUDACITY a pomocou najlacnejšieho mikrofonu to nahrat priamo do PC. Po zaznamenaní do PC už v AUDACITY pracuješ s nahrávkou ako potrebuješ.
0

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: ako nahrať a reprodukovať záznam v slučke

Príspevok od používateľa OM0XA » 23 Máj 2019, 21:35

Audacity mam, poznam, samozrejme toto riesenie som zvazoval ako prve. Nechcem to riesit pomocou PC, ale tym sposobom ako som naznacil. Dik za odpoved.
0

jurosdi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06 Máj 2016, 20:49
Bydlisko: Prašice

Re: ako nahrať a reprodukovať záznam v slučke

Príspevok od používateľa jurosdi » 24 Máj 2019, 10:32

Budeš nahrávat celú sadu bicích??
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: ako nahrať a reprodukovať záznam v slučke

Príspevok od používateľa Hop377 » 24 Máj 2019, 11:38

Aku dlzku nahravky potrebujes, v akej kvalite, kolko kanalov chces nahravat? Chces hotove zariadenie alebo si ochotny aj bastlit? Bez týchto info tazko nieco navrhnut.
0

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: ako nahrať a reprodukovať záznam v slučke

Príspevok od používateľa OM0XA » 24 Máj 2019, 20:27

Ako som písal v prvom článku. Potrebujem poradiť, aké zariadenia kúpiť, nepísal som nič o bastlení. Potrebujem jeden kanál, stačí mono. Možno v budúcnosti 2 kanály. V bežnej hudobnej kvalite, dĺžka sekvencie rádovo desiatky sekúnd, max. 30s. Parametre spĺňa ten looper, ktorý som uviedol.
Nepotrebujem radiť s parametrami, do toho sa celkom dobre vyznám, potrebujem poradiť z pohľadu zvukára kapely/ hudobníka, aké zariadenia trh ponúka, ktoré sú na to najvhodnejšie.
Viem, že potrebujem mikrofón na basový bubon, napr. https://www.muziker.sk/mikrofony-pre-bicie-a-perkusie
Mikrofón by som pripojil, do nejakého malého mix pultu, ktorý ma MIC vstup, resp. vstupy. Ďalej by som prepojil looper s MIX pultom, vstupy aj výstupy, aby som mohol nahrávať aj prehrávať. Výstup z Mixu do zosilňovača.
Takto si to ja technicky predstavujem a bolo by to funkčné. Zaujíma ma, či sa to bežne robí takto, alebo sú tam nejaké finty, ktoré mi unikajú, keďže sa oblasti ozvučovania kapiel nevenujem.
Ďakujem za relevantné odpovede.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok