Trust 1000P soundforce

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Trust 1000P soundforce

Príspevok od používateľa E001 » 21 Jún 2019, 23:23

Zdravím páni, dnes sa mi podarilo zachrániť túto srandu pred kontajnerom. Jednoducho som si povedal, vezmi to, bude to možno lepšie, ako moje pätnásťročné repráky k desktopu, kde už chrastí potenciometer a o akustickej kvalite radšej pomlčím. Na moje prekvapenie, po pripojení na MP3 prehrávač aj nabehli bez vyhodenia ističov. :) Boli trocha tichšie, ale po otvorení som našiel dva napučané kondíky, tie som vymenil a vstupná citlivosť sa polepšila. Problém robí iba subíkový zosilňovač, reprák, ako by bežal v limitácii,pri vybudení na max kmital ako besný. Podozrieval som napájací zdroj, lebo aj ledky napájania sa rozblikali. Tak som vymenil kondík v napájaní - 2200 mikro/16V mal iba 1600 mikro,vymenil som aj diódy v greatzi, no nepomohlo. Nemá ktosi náhodou schému? Ujo gúgel nepomohol.
Ďakujem vopred.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Trust 1000P soundforce

Príspevok od používateľa jenda23 » 22 Jún 2019, 08:16

Ono třeba koncový stupeň jen zesiluje co se mu dostane na vstup (a nebo je v řiti), změř napájení OZ ve filtru, popř do toho pustit sinus a sledovat cestu.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Trust 1000P soundforce

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 22 Jún 2019, 10:17

Ahpj zrejme tam bude nieco taketo http://danyk.cz/cina.html ja mam podobne repraciky a v tych mojich su 2 IO, nieco ako TAE....( uz si nepamatam). Zalojenie je vpodstate katalogove. Jeden integrac je zapojeny na stereo, a ten druhy je do mostiku. Ako pisem vyssie takto to je v tych mojich Trustoch tak zrejme to bude aj v tvojom pripade
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Trust 1000P soundforce

Príspevok od používateľa E001 » 22 Jún 2019, 11:12

ten môj už je "vylepšený"- má chladiče na oboch integráčoch :) A to je vlastne ten problém, že som zatiaľ nechcel ten chladič vyletovávať a neviem, čo je to tam za švába aby som mohol čosi pomerať.
0

Napísať odpoveď