Marantz PM6006

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

roocoX
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 384
Dátum registrácie: 02 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: SK východ
Vek: 33

Marantz PM6006

Príspevok od používateľa roocoX » 11 Júl 2019, 20:27

Pekny den/vecer. Potreboval by som s niecim poradit a nemam s kym tak skusim tu.
Mam aktivne monitory m-audio cez ktore som donedavna pocuval hudbu. No na ovladanie hlasitosti som mal dorobeny iba stereo potenciometer. Ale prednedavnom som si zaobstaral CD prehravac Marantz CD6006 a chcel by som k nemu aj zosilnovac PM6006. jednak aby to spolu ladilo, potom aby sa dala ovladat hlasitost vystupneho signalu a este potrebujem pripojit telku z optikou. A otazka znie. Ci to bude dobre ak audio vystup zo zosinovaca, ktory tam je pripojim na monitory. Bude sa ten signal dat ovladat zosilnovacom? Myslim hlasitost. A ci nebude ten audio signal nejak pokazeny, ze pojde tak komplikovane. Je to dobre riesenie? Preto sa pytam lebo neviem ako to tam funguje... dakujem pekne za radu.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Marantz PM6006

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 11 Júl 2019, 20:41

V prvom rade z repro výstupu to do monitoru určite nedávajte. Ak má ten zosik linkový výstup(line out), nevidím v tom problém.

Hop, neviem prečo som očakával monitory v zmysle obraz k počítaču. Ale aj tak, repro výstup do linkového vstupu nie.
0

roocoX
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 384
Dátum registrácie: 02 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: SK východ
Vek: 33

Re: Marantz PM6006

Príspevok od používateľa roocoX » 11 Júl 2019, 20:51

No ma tam cez cinch, ze "audio out RECORDER"
Samozrejme z repro vystupov by som to nenapajal. Tomuto rozumiem..
Ja to len chcem poriadne preverit, kym vytiahnem z vrecka 400e
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1098
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Marantz PM6006

Príspevok od používateľa cool-zool » 11 Júl 2019, 21:53

No ak na zosilňovači použiješ linkový výstup (tzv . výstup na nahrávanie ) tak ti to pojde , ale nebudeš to ovládať s potenciometrom hlasitosti na zosilňovači (linkový výstup na nahrávanie sa väčšinou zapája hneď za prepínač vstupov , takže nejde signál ani cez korekcie , ani cez potenciometer hlasitosti ) !!! Ak by si chcel tieto veci zo zosilňovača využívať tak iba ak by si bral signál do monitorov z výstupu na slúchadlá , ale presne tento model nemám preskúšaný , takže so 100% istotou ti neporadím ... Tiež ten slúchadlový výstup nie je najlepšie riešenie , ale jediné ľahko použiteľné ....
0

roocoX
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 384
Dátum registrácie: 02 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: SK východ
Vek: 33

Re: Marantz PM6006

Príspevok od používateľa roocoX » 11 Júl 2019, 23:05

No toho som sa bal a trochu aj tusil... no ked to je na 100% takto riesene, tak asi jedina moznost bude vymenit repraky za pasivne co by som nie rad :confused:
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1098
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Marantz PM6006

Príspevok od používateľa cool-zool » 13 Júl 2019, 21:07

Nepísal si presne aký model aktívnych monitorov máš ?! Možno by sa dali pripojiť aj tie monitory , ale bez aktívu ..... Nemyslím si že by v nich bol kvalitnejši zosilňovač ako v tom Marantze , len otázka je aký tam zosík je a aká je tam repro výhybka ??? (ak by tam bol obyčajný a klasická repro výhybka tak není problém ich pripojiť bez vstavaného zosilňovača , keď ti už tak prirástli k srdcu ) ....
0

roocoX
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 384
Dátum registrácie: 02 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: SK východ
Vek: 33

Re: Marantz PM6006

Príspevok od používateľa roocoX » 14 Júl 2019, 12:58

Reproduktory su bx5a deluxe.
Je tam iba symetricky vstup + jack 6.5
Ako tiez som nad tym rozmyslal ze zosilovace v repro obidem, lenze je to zasah, ktory by som nerad robil a maju aktivne vyhybky + dsp sa mi zda. Tak radsej ich necham v povodnom stave...
Radsej by som zohnal nejake regalove aby hrali aspon tak ako tieto. Lenze nemam prehlad ci do 200e su take co by hrali podobne..
Este rozmyslam nad AV receiverom. Ten ma pre Out vystup. Ale neviem ci to bude vhodne, kedze ja ho chcem len na hudbu.
0

Napísať odpoveď