HEADPHONES OUT -> MIC INPUT (schema)

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

HEADPHONES OUT -> MIC INPUT (schema)

Príspevok od používateľa sentido » 16 Jan 2020, 15:01

Zdar,

nenašiel som nikde na internete veľa info ohľadne tohto typu zapojenia, takže sa chcem opýtať ak smiem aj tu... odborníkov na audio-techniku.

Môj dotaz znie: Ako zapojiť výstup určený pre slúchadla (HEADPHONES OUTPUT) do mikrofónového vstupu (MIC INPUT) ?

Výstup pre slúchadlá sa nachádza na elektrických klávesách Yamaha YPT-230 a vstup MIC je zase umiestnený na lacnom audio-zosilňovači LTC ATM6000BT. Na mikrofónovom vstupe v audio-zosilňovači je uvedená hodnota 20mV, ale o sluchadlovom výstupe na "klávesách" som toho veľa nezistil. Dovolím si odhadnúť slúchadlový výstup na cca 2W ? Podľa manuálu ku klávesám sú doporučované slúchadlá HPE-150, ktorých impedancia je 42Ω, takže sa domnievam, že zhruba na tejto úrovni sa pohybuje tiež sluchadlový výstup na klávesách.

Dôvodom tohoto šialeného zapojenia, je možnosť mixovania hudby v spomínanom lacnom audio-zosilňovači aj spolu s mikrofónom, ako forma akéhosi "karaoke" ku vybranému zdroju vstupu na zosilovači (AUX, MP3 USB, Bluetooth, FM radio, ...). Preto takéto hlúpe riešenie :). Nejedná sa o moju vlastnú audio-techniku, ale kamaratovu. Chcem to "ubastliť" pre kamoša. Pochopiteľne lepším riešením by bola kúpa audio-mixéra so zabudovaným priemerným audio-zosilňovačom.

Vyčítal som, že mikrofónové vstupy sa pohybujú v tolerancii len niekoľkých mV (resp. mW), kdežto výstup pre sluchadlá môže dosahovať až niekoľko Voltov (resp. niekoľko stoviek mA - cca dokopy výkon 2W) pretože pochopiteľne slúchadlá potrebujú dosiahnuť vyšší výkon pre rozpohybovanie svojích zvukových membrán.

Našiel som iba dolu uvedené zapojenie, čo je schéma na pripojenie ku LINE OUT a nie ku HEADPHOSNES OUT. Takže neviem sám posúdiť ako elektro-amatér :) že či bude takéto zapojenie vhodné aj pre HEADPHONES OUT (napr. aké veľké mám použiť rezistory?).
LINE-OUT_to_MIC-IN.gif
Vopred ďakujem za všetky postrehy, rady, tipy, schémy a názory na túto šialenú a asi aj odvážnu vec :-D.

P.S.:
Mikrofónový vstup v audio-zosilovači je predpokladám stereo (na 2 kanály).
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok