Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Odosla┼ąod Victorio » 07 Nov 2019, 17:14

Zdrav├şm, nar├Żchlo som si pre─Ź├ştal p├ír ─Źl├ínkov tu oh─żadom probl├ęmov s invertorom.
M├ím tak├Żto probl├ęm : NTB zapnem, chv├ş─żu monitor ide, potom podsvietenie zhasne, grafika by mala by┼ą OK, lebo obraz tam je vidno, iba nejde podsvietenie.
Ako najr├Żchlej┼íie zisti┼ą ─Źi je probl├ęm trubica, LCD invertor alebo nie─Źo na MB ?
Teraz v┼żdy ke─Ć zapnem PC, svieti p├ír sek├║nd , mo┼żno min├║tu a zhasne, ke─Ć PC vypnem a znova zapnem tak rovnako to ist├ę.
Dokonca ke─Ć som niekedy pripojil ext.monitor k VGA na chv├ş─żu displej zasvietil a potom zhasol.
Obraz na LCD je stále.

Chcel som premera┼ą nap├Ątie na v├Żstupe, ale nem├ím VN merak, a akon├íhle sa dotknem v├Żstupn├Żch kondenz├ítorov sk├║┼ía─Źkou tak displej okam┼żite zhasne, ak├ę je tam vlastne nap├Ątie ? vyzer├í ┼że minim├ílne 500-1000V
Napadlo mi ─Źi neprer├í┼żaj├║ tie kondenz├ítory ale to by som si aj tak nepomohol lebo tak├ę v SMD preveden├ş asi ┼ąa┼żko zo┼żeniem.
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 339
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Re: LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Odosla┼ąod romanh » 07 Nov 2019, 17:46

romanh
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 73
Zalo┼żen├Ż: 19.02.2010

Odosla┼ąod Victorio » 07 Nov 2019, 21:28

Pozrel som si v rychlosti tie videa ale kazdy ntb je iny
Teraz som napr zistil ze ked prejdem magnetom ponad hall senzor zatvorenia krytu tak sa display rozsvieti ale o 10sez zno va zhasne. Hall snimac je ale v poriadku lebo tranzistor spina, ale niekde musi byt dalsie vyhodnocovanie neviem coho ze vzdy o 10 sec zhasina. Dopatrat sa ale bez schemy je nemozne takze este skusim zohnat schemu ale ak tak je to hladanie ihly v kope sena.
Ohladom invertora skusil som pripojit vybojku cez rezistor ci nejde do skratu ale vypina rovnako.
Este by teoreticky mohol invertor brat vacsi prud a elektronika ho vypne ale nezda sa mi.
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 07 Nov 2019, 21:46

Ahoj,Hall senzor v NTB.? J├í to sly┼í├şm po 1,Jestli to m├í┼í "kuchl├ę ",dej pros├şm foto.Nedovedu si p┼Öedstavit ......Ohladom invertora skusil som pripojit vybojku cez rezistor ci nejde do skratu ale vypina rovnako.
Este by teoreticky mohol invertor brat vacsi prud a elektronika ho vypne ale nezda sa mi. :confused:
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2290
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod Victorio » 07 Nov 2019, 22:35

Ano, je tam hallovy senzor vyzera ako smd tranzistor ale spina resp rozpina mag. polom. Zajtra to sfotim je tam taka mala dps dokonca na konektor.
Vybojka sa pripaja cez konektor do toho som dal rezistory a zapojil k invertoru, ono to ma nejaku spatnu vazbu asi meria ci nejde velky prud. Mozno, neskumal som to ale uz na 99%viem ze je vadny ten invertor pripadne vybojka podsvietenia doziva.
Ostatne vsetko funguje ok, iba invertor vypne po par sekundach Este skusim pripojit cez ext zdroj bez pc a budem vediet na 100% :)
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist