Stara maticna

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Stara maticna

Príspevok od používateľa bobor1992 » 16 Dec 2007, 18:50

Caute potrebujem poradit. Idem stavat comp zo starych suciastok vsetko funkcne len na maticnej nie su IDE, FDD, COM konektory plastove ale iba piny a nie je tam vyznacena orientacia. Mam sa drzat pravidlaze oznaceny vyvod smeruje k napajciemu konektoru? A este na co je turbo? Lebo neviem kde sa ten prepinac pripaja tak ci je to treba...
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Príspevok od používateľa ypsi » 16 Dec 2007, 20:59

No, kamo to bude problem. Evidentne sa jedna o nejaku 286-486, od rady pentium turbo nieje. Sluzilo na prepnutie taktovacky na polovicu.
S tou orientaciou neexistuje pravidlo, u tychto dosiek to byvalo vseliako. Jedine pokusom..
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 16 Dec 2007, 21:55

Nie je to doska na socket 7 mam 3procesory na ten socket: Power PC 66MHz, athlon 133MHz alebo nejake pentium okolo stovky. Turbo switch bol na bedni ale na maticnej som nenasiel ziadne "podozrive" piny ako TB_SW alebo TURBO_SW...iba reset, key lock a speaker neviem ani kde sapripajaju LED a je to maticna z 99 a chipset je VIA VT82C586A ale nic podrobnejsie som nenasiel ani ja ani google. A to zapojenie konektorov som nasiel bolo vyznacene na doske len to bolo zle viditelne
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok