Mrtvy notebook

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Jarrro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Šurany

Mrtvy notebook

Príspevok od používateľa Jarrro » 28 Feb 2007, 19:42

Zdravím Všetkých!
Mám notebook HP 4500 E ., pozeral som DVD film,po skončení filmu som vložil ďalšie DVD a notebook som zavrel a nevipol s tým,že za nejakú pol hodinu budem znova pozerať,ale po otvorení sa už neprebral. Vybral som na pol hodinu bateriu . Po vložení baterie na 100 % nabitej a zapojení aj zo siete
pri stlačení hlavnéh tlačítka ,bliknú pod tlačitkom 3 modré diody zafúka ventilátor na 2 sekundy a to je všetko, display mŕtvy HDD tak isto mám taký dojem ,že bude niečo s napájacou časťou!??
----
Poradte mi niekto čo s tým? načo sa môžem finančne tešiť!!
Jarrro!
0

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 28 Feb 2007, 20:03

mno myslim ze to prblem nejako velky nebude. skus len otvorit notebook a popritlacat vsetky jeho sucasti (grafika,ramka,disk) a daj vediet. nemam nejake skusenosti s bookmi ale ak je na doske systemova baterka ako je na PC tak ju vyber na minutku. potom len nadstav bios a hotovo. daj potom vediet caf
0

Jarrro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Šurany

Mrtvy notebook

Príspevok od používateľa Jarrro » 01 Mar 2007, 15:05

Notebook som sa snažil otvoriť vyskrutkoval som všetky skrutky čo som videl,bolo ich asi 15. ,ale niekde v strede pod klávesnicou to ešte drží,bojím sa že niečo odtrhnem,tak som ho zložil naspäť,ale videl som doň,nezdá sa že by niečo bolo zhorené. Potom som zasunul bateriu,stlačil hlavný spinač,blikli tri modré diody pod ním , tak ako aj majú na dve sekundy sa spustil ventlilator a to je všetko!
Display sa nezapálil a vlastne nedošlo ani k bootovaniu.Keď stlačím internetové klávesnice tak blikú tlačitka pri okne myši a modrá dioda zapnutia pri diode HDD,ale HDD dioda neblikne,mal som vybratý aj HDD ale nič na ňom nevidieť poškodené!
S Pc -čkami mám dosť skúseností,sám som ich niekolko postavil,ale s n otebookmi som doteraz nerobil!
Neviem ,ale nebude to lacná oprava notebook je už rok po záruke!

Jaro!
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Príspevok od používateľa ypsi » 01 Mar 2007, 17:22

cisto hypoteticky, nezdochol ti BIOS? U IBM celkom problem, softwarovo sa prepisala cast bios-u, a potom to takto vyzeralo. Hm. Vies co by ta cakalo v servise? :wink:
0

Jarrro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Šurany

Mrtvy notebook

Príspevok od používateľa Jarrro » 01 Mar 2007, 19:46

No je to možné,dokonca pod jedným krytom je odnímatelný procesor biosu je v pätici .ale kde zohnať na požičanie druhý??
Jarrro!
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Príspevok od používateľa ypsi » 01 Mar 2007, 19:55

si si isty ze v tej patici je bios? Pochybujem ze to niekto pozica na vyskusanie, jedine pobehat net, zohnat dump a nasypat ho do tej EEPROM-y. A dufat.... :lol: Osobne som ale tymto sposobom jedno IBM resuscitoval.
0

Jarrro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Šurany

Mrtvy notebook

Príspevok od používateľa Jarrro » 12 Mar 2007, 17:38

Dal som notebook do opravy zhorel tam nejaký polovodič v napájacej časti v dôsledku studeného spoja,polovodič vymenili,ale aj tak notebook neide verdikt :výmena MB,stojí asi 10-12 tisíc Sk -údajne! nemám to overené!
Nevie mi niekto poradiť W stránku ,kde sa dá na súčiastky takýto notebook zohnať trebárs s dobrou MB. Alebo vie niekto opravovať MB!?? v notebookoch?

Jaro!
0

Používateľov profilový obrázok
FUBU
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 29 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Kasaba

ahoj

Príspevok od používateľa FUBU » 12 Mar 2007, 21:20

ak mi ho posles, tak ti ho opravim :)
kontakt fubu@pobox.sk

PS: dufam len ze servismani neposrali co sa dalo
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok