Windows XP a stary pocitac

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Windows XP a stary pocitac

Príspevok od používateľa bobor1992 » 09 Mar 2008, 17:21

Zdravim. Chcem na starom pocitaci rozbehat XP. Ma procesor 500Mhz a RAMku 128MB, to by malo ist. Ale...ta maticna je dost stara, je to typ M571, procesor ma paticu socket7 a ramky su SIMM a DIMM. So zvukovou a grafickou kartou dufam problemy nebudu, zvukovka je na slot ISA a grafa PCI, ovladace dufam najdem ak nie tak prinajhorsom kupim nejake stare karty PCI aj s ovladacmi. Len chcem hlavne vediet ci XP bude podporavat take stare zelezo, myslim ramky SIMM a procak na socket7. Vdaka a prosim nepiste poznamky typu "to rovno vyhod" alebo "naco taky srot", som si toho plne vedomy :D ale potrebujem tam XP
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pablox » 09 Mar 2008, 17:38

Kamarat ma na 400ke XPcko, neviem sice kolko tam ma RAM ale asi 128 alebo 256 a fici mu to aj ked to seka.
0
Naposledy upravil/-a pablox v 09 Mar 2008, 17:40, upravené celkom 1 krát.

tibi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07 Mar 2008, 00:00

Príspevok od používateľa tibi » 09 Mar 2008, 17:38

no ono ti to ako tak pojde ale len tak tak ale pojde!
0

tibi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07 Mar 2008, 00:00

Príspevok od používateľa tibi » 09 Mar 2008, 17:40

no keby tam mal dat ine tak radsej tu win 2000 ta rozpozna vacsi sortimen hardveru...
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 09 Mar 2008, 17:42

Na pokusy mam este 5maticnych, tam taktujem, zvysujem napatia a tak :D Z tohoto chcem spravit hudobne a internetove PC takze by to aj stacilo, XP potrebujem kvoli podpore mass storage, s tymi taktami a ramkou problem nebude, nas riaditel ma notebook a ma procak 400 a 96ram a XP mu ide takze to v pohode len neviem ako to bude s podporou patic ale hadam to pojde, ta doska je kompatibilna pod WIN2000 takze teoreticky by malo ist aj XP :D
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 09 Mar 2008, 17:45

tibi pouzivaj tlacitko edit, ako by to tu vyzeralo keby vsetci robili dvoj, troj, stvor posty po sebe? :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
c-ice
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 02 Dec 2006, 00:00
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa c-ice » 09 Mar 2008, 17:59

rozbehas aj klasicke XP home/Prof SP2 ale ak sa chces pohrat a vytiahnut stoho väčši výkon tak si tam daj XP Fundamentals určený pre staré kompy .... A ja mam taku otazku vidim že asi maš podobný "koníček" ako ja hranie sa zo starymi kompami, mam asi 5 starych PC a najednom som asi odpalil VGA or MB or CPU alebo neviem čo lebo nejde obrazovka ... prehadzoval som s jedneho do druheho VGA, CPU a RAM ale MB sa mi nechcelo no a vjednom bol AT a v druhom ATX tak ci som tým nemohol odpálit niečo (len dufam že nie grafiku lebo ta je taka super mega výkonna 16MB)

Este poznamka k XP Fundamentals: Inštalacia dalo sa pohode ale nevedel som obíst to aby som nemusel zadat heslo pre vstup na PC resp uživatelské a muselo byt dlhé a zložité napr: "Administrator1111." ...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 09 Mar 2008, 18:05

Tak z toho skus postavit 1funkcny :D inak neviem preco sa ti to mohlo odpalit, mozno napatia si mal ine. To kamos raz paradne spalil grafiku a maticnu lebo sa hral v PC a prehadzoval karty a ramky, ale problem v tom ze za behu :lol: a este k tomu pci kartu vopchal do isa slotu :lol:

A prave som sa dozvedel ze XP nema nist so slotmi a socketmi tak parada :D
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

tibi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07 Mar 2008, 00:00

Príspevok od používateľa tibi » 09 Mar 2008, 19:26

borec napísal:tibi pouzivaj tlacitko edit, ako by to tu vyzeralo keby vsetci robili dvoj, troj, stvor posty po sebe? :roll:
inak neviem oco ti ide jak keby si to nemal jedno ci sem napisem dvakrat po sebe alebo niekedy 50x rozhadzane kym tu niekto pochopi preco mu dana vec nefunguje.........tak ze skus sa nad tym zamysliet co je vyhodnejsie........
0

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 09 Mar 2008, 19:40

ja nemusim premyslat nad nicim. zbytocne to pretahuje temy, naco by sa potom tlacitko uprav vymyslelo? len tak z haluze? uz ma nehrej lebo bude postih.
0

tibi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07 Mar 2008, 00:00

Príspevok od používateľa tibi » 09 Mar 2008, 19:54

[quote="borec"]ja nemusim premyslat nad nicim. zbytocne to pretahuje temy, naco by sa potom tlacitko uprav vymyslelo? len tak z haluze? uz ma nehrej lebo bude postih.[/quote

O.K. vies co tu pretahuje temy? niektory ktory sa tu este ucia a nie te moje dve prispevky na vyse.skus sa pozriet do inych vlakien kde sa co riesi a poviem ti ze z jednej jednoduchej veci tu znikne hrba prispevkou ktore by sa dali vyriesit jednym vrzom...tak ze si nemyslim ze ja ti tu extra zplnujem vas server...p.s mozno sa citis byt medzi detmi ked mi vravis o postihu ale tento raz sa mylis myslim si ze som od teba starsi ked uz sme pri tom...tak sa ukludni a rozdychaj to,ok?
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pablox » 09 Mar 2008, 20:18

Kua klud pani, zase hadky? Kazdy bol kedysi detskom a niektori na to zabudaju. Aj ty 14 rocni krpci sa musia dakde naucit a treba ich usmernit spravnym smerom, nie kazdy mal tu moznost chodit ne elektro kruzok kde sa mohol naucit zakladne veci. Jedna vec je kritizovat a druha nieco urobit.
Vidim Tibi ze tu pises dost zasto ale ber ohlad na niektorych co su zaciatocnici. Ked ta upozornil ze pozor na dvojposty, tak to skus akceptovat - to je problem stlacit tlacitko UPRAVIT a u riadok nizsie napisat zvysok myslienky? Potom je to prehladnejsie.
0

zofrem
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Vek: 35

Príspevok od používateľa zofrem » 09 Mar 2008, 20:55

pojde ti to aj celkom, pouzitelne! ale posnaz sa zazrakom dat tam DIMM pamate a vyhod vsetko co je v ISA slotoch brzdi to vsetko v PC.
0

Používateľov profilový obrázok
DJ.Tomka
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Stolička pred PC
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DJ.Tomka » 09 Mar 2008, 22:04

pojde ti to ale ak chceš slušný chod musíš si nastaviť vzhľad na klasický win98 - nezaťažuje to tak všetky sučiastky (grafika,RAM,proc.) ako vzhľad XP.
Ale funkcie budes mat ako v winXP
0
TOTAL LAMA!

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 09 Mar 2008, 22:30

Ok diky za rady :D A nehadajte sa zase kvoli kravine, na to je forum aby sa mladsi zaciatocnici ucili od starsich, skusenejsich a aby si ludia pomahali pri rieseni problemou, je to tak alebo sa mylim? tibi, borec ta len upozornil ze sa to nesmie, keby si ty bol moderator asi by sa ti tiez nepacilo keby tu ludia robili to co by sa nemalo, v podstate je jedno ci upravis prispevok alebo napises novy, ale na vsetkych forach nemaju radi dvojposty si predstav ze by bola nejaka velmi zlozita a zamotana tema tak tie dvojposty by to viacej komplikovali
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 09 Mar 2008, 22:34

XP ti pojde celkom slusne na takom kompe.ja mam na intraku 266@400 s 128mb ram a ide to,este aj divx na tom pozerame a pohodka.Tak ako napisal DJ.Tomka ze zmen si vzhlad,povypinaj si nepotrebne sluzby,vypni si prefetch,nastav si diskovu cache,vypni si oznamovanie o chybach,vypni obnovovanie xp-cka,nainstaluj si tweak ui - tam si tiez nieco mozes pomenit a uz by ti to xp malo ist postatne rychlejsie...
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 09 Mar 2008, 22:43

Co je prefetch? :D Instalaciu celeho XP si idem podstatne orezat takze vsetko co je tam nebotrebne pre beh odstranim lebo mam hard disk iba 1,6GB tam nainstalujem system a ako uloziska suborov budem pouzivat USB kluce, mam dokopy 4 USB s kapacitou 4GB (pozicane :lol: ) a nejake tie pamatove karty, to len zatial kym nekupim vacsi hadr
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 09 Mar 2008, 23:31

cesta ku prefetch - HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters\

hodnotu DWORD EnablePrefetcher zmenis z 3 na 0
0

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 10 Mar 2008, 17:34

hm tak to som nevedel že aj xp má prefetch ja že to je len vo vistách no ale je na to mniečo keď otvorím word len ako keby som ho maximalizoval :D
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 12 Mar 2008, 22:47

Uz som to nakopol :D Bohuzial moja maticna nepodporuje procesor 533Mhz :( Ale kym kupim inu, skusil som kofiguraciu 233 procesor a 96MB RAM k tomu a cudoval som sa ze to vobec ide :D a vazne to ide, dokonca to vobec neseka napriek tomu shitovnemu hardwaru dokonca so zapnutym XP vzhladom. Uvidime co z toho bude, ci mi to bude stacit, filmy DivX mi idu normalne, TV tuner tiez, este vyskusam internet a ak mi pojde bez sekania youtube a ICQ tak mi to uplne staci :D
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok