adapter od notebooku,help pls ponahla to

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

adapter od notebooku,help pls ponahla to

Príspevok od používateľa lubbo7 » 12 Júl 2011, 16:02

zdravim mam notebook a asi zhorel adapter ,pretoze nevieti,ledka indikujuca pripojenie,do adaptera prud ide,a aj adapter smrdi po zhorenine
ale mam este jeden notebook tiez asus,rozdiel v adapteroch je ten,ze ten co funguje dava 4,7A a ten pokazeny daval 3,4A-koncovky su rovnake,tak ci nebude vadit,ked ten co dava 4,7 pripojim do toho ,kde ma byt ten s 3,4A
dik
sry za pripadnu zlu formulaciu,ale ponahla to
0

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 12 Júl 2011, 16:11

Pokial maju rovnake koncovky a rovnake napatie tak nebude problem.
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 12 Júl 2011, 16:15

napatia su rovnake len sa bojim o tie prudy
0

Používateľov profilový obrázok
Prcek111
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 11 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Rohožník
Vek: 29

Príspevok od používateľa Prcek111 » 12 Júl 2011, 16:17

O prúdy sa nemáš čo báť notebook si potiahne koľko potrebuje.
0
Študent FEI STU BA

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 12 Júl 2011, 16:17

Vy jste ale dva odborníci pokročilý, jen co je pravda...
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
GATTO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 06 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Prakovce
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa GATTO » 12 Júl 2011, 17:14

adapter potrebujes rovnaky ako si mal... je to inac pekne draha zalezitost... a ked chces prist o paru sucistky v notesii:D skus si napojit tamten adapter:D
0
::Najprv hladajte, potom sa pýtajte. ::

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Príspevok od používateľa xmilos » 12 Júl 2011, 18:16

V pohode ten silnejsi pouzi.

Mno ostatni: preco by sa nemohol pouzit ten silnejsi?
0

Používateľov profilový obrázok
iprth2748
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava,Petržalka
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iprth2748 » 12 Júl 2011, 18:58

xmilos:čítaj čo pisal GATTO pred tebou

pokial dobre viem,tak keby to bolo naopak ze by ti odišiel ten 4,7A tak ak by si zapojil ten 3,4A tak by sa ti pomalsie nabíjala baterka ale rozbehnut by sa mozno rozbehol.ale to je teraz vedlajsie...

použiť ho určite nepoužívaj,nemáš nejakého známeho s tým istým notebookom že by ti požičal?
0
a nič...
Obrázok Obrázok

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: adapter od notebooku,help pls ponahla to

Príspevok od používateľa psichac » 12 Júl 2011, 19:05

lubbo7 napísal:zdravim mam notebook a asi zhorel adapter ,pretoze nevieti,ledka indikujuca pripojenie,do adaptera prud ide,a aj adapter smrdi po zhorenine
ale mam este jeden notebook tiez asus,rozdiel v adapteroch je ten,ze ten co funguje dava 4,7A a ten pokazeny daval 3,4A-koncovky su rovnake,tak ci nebude vadit,ked ten co dava 4,7 pripojim do toho ,kde ma byt ten s 3,4A
dik
sry za pripadnu zlu formulaciu,ale ponahla to
nic sa nestane...ak bol notebook stavany naa 65W adapter a da sa tam 90W nic sa nestane,ja tak mam doma dva booky a nemaproblema....
opacne cize notebook 90W a adapter 65W by mohol byt problem....
napatia by mali byt rovnake ,vacsinou 19V (18,5 až 19,5 vydrží 10000000%)
tak čo tu podaktorý trepeťe za <>viny???
na margo značiek-mam 90W adapter od MSIčka (delta elektronics) a šlapu na ňom 65W acer aj HP...

a snad...ked boli oba booky rovnakej znacky....ludia neserte ma a pouzivajte mozog trochu... :twisted:
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 12 Júl 2011, 20:31

GATTO napísal:adapter potrebujes rovnaky ako si mal... je to inac pekne draha zalezitost... a ked chces prist o paru sucistky v notesii:D skus si napojit tamten adapter:D
iprth2748 napísal:xmilos:čítaj čo pisal GATTO pred tebou

pokial dobre viem,tak keby to bolo naopak ze by ti odišiel ten 4,7A tak ak by si zapojil ten 3,4A tak by sa ti pomalsie nabíjala baterka ale rozbehnut by sa mozno rozbehol.ale to je teraz vedlajsie...

použiť ho určite nepoužívaj,nemáš nejakého známeho s tým istým notebookom že by ti požičal?
Keby ste aspoň napísali, že neviem, myslím... , skrátka s neistotou, ale takto surovo a rozvážne tvrdiť -> :oops:

Ak uvažujeme rovnaké napätie na oboch zdrojoch, tak výkonnejší kľudne použi. Kľudne to môžeš napojiť aj na 1000A zdroj, Údaj o prúde na zdroji neznamená, že zdroj dodáva tento prúd stále a za každých podmienok, ale znamená, že dokáže dodať v prípade potreby tento prúd.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
iprth2748
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava,Petržalka
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iprth2748 » 12 Júl 2011, 21:17

kubo150 napísal:Údaj o prúde na zdroji neznamená, že zdroj dodáva tento prúd stále a za každých podmienok, ale znamená, že dokáže dodať v prípade potreby tento prúd.
teraz som pozeral na jeden starý notebook (nebudem vypisovat jaky) čo mám hodený v skrini a menil som raz na nom adapter a povodny ma 4,6A a ten druhy co som pouzil ma 7,1A a v pohode to islo akurat ten druhy adapter je neznackovy takze nenabijalo baterku.

takze myslim ze v pohode
0
a nič...
Obrázok Obrázok

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 12 Júl 2011, 21:24

nemusi to nenabijat preto že je neznačkový....môže mať menšie/vačšie napätie,niektoré adaptéry,hlavne značiek ako hp,dell,ibm/lenovo majú 3pin konektor alebo ešte nejakú "komunikáciu"...

ale už,logicky....ked píše že "ale mam este jeden notebook tiez asus" tak asi ked má ASUS a ASUS a má len rozdiel v prúdoch (napätia rovnaké) a dá silnejší adaptér na slabši spotrebič...tak je nad slnko jasnejšie že to pojde...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
iprth2748
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava,Petržalka
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iprth2748 » 12 Júl 2011, 21:31

psichac napísal:ked má ASUS a ASUS a má len rozdiel v prúdoch (napätia rovnaké) a dá silnejší adaptér na slabši spotrebič...tak je nad slnko jasnejšie že to pojde...
uz len tym ze su rovnakej znacky tak ma vyhrate a myslim ze napr ASUS nevyraba kazdy jeden model adapteru s extra rozdielnym napätim ako maju ostatne
0
a nič...
Obrázok Obrázok

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 12 Júl 2011, 22:29

cize ten vykonnejsi adapter mozem pouzit,to som potreboval pocut,diki moc
0

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 13 Júl 2011, 14:26

lubbo7 napísal:cize ten vykonnejsi adapter mozem pouzit,to som potreboval pocut,diki moc
Ak si ho pouzil a predsa ti zhorel notebook tak ti prispejem na novy. No musis mi dokazat, ze to bolo adapterom :) Neboj. Pojde to. Ja mam k ThinkPad X61 adapter s vykonom 65W ale nabija mi akumulatory iba vykonom 23W.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 13 Júl 2011, 14:49

enaxy napísal: Ja mam k ThinkPad X61 adapter s vykonom 65W ale nabija mi akumulatory iba vykonom 23W.
Vie náhodou niekto, ako elektronika "vie", koľko má k dispozícii na nabíjanie baterky ?
(Príkon notebooka v prevádzke kolíše. Ak je vypnutý, tak je k dispozícii plný výkon adaptéra, ...). :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 13 Júl 2011, 14:55

Dolfi :
ja ked som meral odber na notebooku acer travel mate 613txv (tusim) tak bol vcelku zaujimavý...
napájal som ho 19V/4,7A, book pri vypnutom stave a vloženej baterke tahal 2,9A a potom zrazu začal pulzovať...proste 2,9A a spadlo na 0,5A,naspäť na 2,9A,dole na 1,5A atd...ale,baterku nabilo ako to články dovolili....
ked bol book zapnutý bez baterky tak žral 1,7A priemerne...
ked bol zapnutý s baterkou tak bol odber tak isto 2,9A ale tiež potom začal skákať do tých 1,5A...nwm prečo to tak robilo,či je to nejaká chyba či čo,baterku to nabilo....

čiže suma sumárum: book má v sebe manažovací obvod ktorý má naprogramovaný maximálny prúd (3,3A, 4,7A atd) a nad ten nemôže ísť,dalej meria aj spotrebu,koľko žerie a podľa toho riadi nabíjanie atd...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 13 Júl 2011, 15:31

Dolfi napísal:
enaxy napísal: Ja mam k ThinkPad X61 adapter s vykonom 65W ale nabija mi akumulatory iba vykonom 23W.
Vie náhodou niekto, ako elektronika "vie", koľko má k dispozícii na nabíjanie baterky ?
(Príkon notebooka v prevádzke kolíše. Ak je vypnutý, tak je k dispozícii plný výkon adaptéra, ...). :wink:
No konektor od nabijacky je vlastne 3pin. Tak azda po jednom vodici idu dajake data. Skusme pogooglit alebo rozoberem a pozrem osciloskopom.
A teraz pozeram, ze je na adaptery nakresleny konektor s popisom co kde je. Tak stredny vodic je oznaceny ako signal. Co nim ide neviem :)

Mam nabity akupak na 50% a nabija mi ho 1.7A iba a to ma k dispozicii 65W adapter. Kondicia paku je uz iba 42Wh z 74.88Wh na sak este pol roka vydrzi a pojde novy book.
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 13 Júl 2011, 15:47

Bacha, nie každá nabíjačka je trojpin ;)

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 minútach:

OT: Rozosmieva ma tu jedna vec :)
iprth2748 napísal:xmilos:čítaj čo pisal GATTO pred tebou

pokial dobre viem,tak keby to bolo naopak ze by ti odišiel ten 4,7A tak ak by si zapojil ten 3,4A tak by sa ti pomalsie nabíjala baterka ale rozbehnut by sa mozno rozbehol.ale to je teraz vedlajsie...

použiť ho určite nepoužívaj,nemáš nejakého známeho s tým istým notebookom že by ti požičal?
iprth2748 napísal:
psichac napísal:ked má ASUS a ASUS a má len rozdiel v prúdoch (napätia rovnaké) a dá silnejší adaptér na slabši spotrebič...tak je nad slnko jasnejšie že to pojde...
uz len tym ze su rovnakej znacky tak ma vyhrate a myslim ze napr ASUS nevyraba kazdy jeden model adapteru s extra rozdielnym napätim ako maju ostatne
... ako sa tu zázračne menia názory a presvedčenia :lol: Ako jeden, tak aj druhý. Ak neviem, neozývam sa...

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 13 Júl 2011, 15:49

No konektor od nabijacky je vlastne 3pin. Tak azda po jednom vodici idu dajake data.
O co že to bude jen identifikace adaptéru? Aby noťas s jiným nejel :P

Já mám adaptér 2 pin :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok